Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Mustármag #33471 üzenetére

    Jól fogalmaztad meg amit hallottál, de a jelek szerint én pedig jól gyanítottam, hogy fejhallgatóhallgatás után érezted ezt a "fátyolosságot" a hangdobozon. Márpedig ez az érzés tipikus jelenség a fejhallgatók és a hangdobozok tónusának jellemző különbsége miatt. A két tónus közül azonban a hangdobozé a mérvadóbb, tehát nem az MX1 a fátyolos hangú hangdoboz (legfeljebb egy picikét), ergo elsősorban azért érezted fátyolosnak, mert a füled (agyad) még a fejhallgató "túlzottan" transzparens hangjához volt szokva. A fejhallgatók általában (mindig) túlzottan "fátyoltalanok" (túlzottan transzparensek). Ezért figyelmeztettelek, hogy az MX1-hez képest a Canton Fonum "fátyolosabb" lesz - sőt, a Canton Fonum egy kicsit valóban fátyolos hangú. Az MX1-et ellenben csak a fejhallgatódhoz való hasonlítás miatt érezted fátyolosnak, ezért hangsúlyozom mégegyszer, hogy ne a fejhallgató tónusát vedd etalonnak "fátyolosságügyben", hanem a(z MX1) hangdobozét.

    (#33472) andorra: Igen, abban már korábban is egyetértettünk, hogy nagy különbség van az egyes írható CD-k hangja között, abban azonban nem értettünk egyet, hogy szerinted sokkal kisebb (vagy nincs) különbség a másolás tényéből adódóan, mint amilyen különbség van az egyes írható CD-k között. Én továbbra is azt vallom, hogy van egy jellemző, "eredendő" (számomra nagymértékű) tónuskülönbség az eredeti és a másolt CD között, ami a másolt CD fajtájától és a másolási körülményektől függően vagy kisebb vagy nagyobb, de (szinte) mindig ugyanabba az irányba (mélyhangsúlyosabb, magashiányosabb tónus) mutat, mindegyikfajta írható CD-vel, és szinte minden másolási körülmény között. De tény, az általad elvégzett kísérletet, miszerint adott típusú másolt CD-ről más típusú írható CD(k)-re másolás(ok), majd a végén az eredeti típusúra való újramásolás, én még nem hajtottam végre, de egyszer majd megteszem, mert kíváncsi lennék az eredményre, és meglep, hogy nem hallottál különbséget a kiindulópontot és a végpontot képező másolt CD között. Egyelőre azt képzelem magamról, hogy jelentős különbséget hallanék, ha adott típusú másolt CD-ről ugyanolyan típusúra másolnék, de lehet hogy kisebbet, mint amilyen különbségek az egyes írható CD típusok hangja között van. Egyszer biztos kipróbálom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák