Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orbano

    félisten

    válasz zoltanz #11555 üzenetére

    és mire mégy vele? talán elsz valami minőségjavulás és egyben minőségromlás is. a számítógépes lejátszának meg ott az előnye: egy nagyon pici eszközön elfér az összes albumod, tudsz közülük tallózni a kanapédon ülve. nem karcolódik, nem foglal helyet. erre azért volna igény. a CD egy ezeréves erőltetett elavult gané. tudod mire volna igény? ülök a kanapén, hallgatok egy zenét, és épp azon morfondírozok, hogy de szeretnék még ilyen műfajt hallgatni. lekérem a music genome projecttől hogy ajánljon valamit. kapok egy másfél tucat hosszú listát, bele-bele hallgatok (mert mondjuk 1-1 perc a dalokból ingyenesen meghallgatható streamelve), ami pdig megtetszik, azt letöltöm, és az ellenértékét leonják egy előre feltöltött egyenlegből.
    csak a sok begyöpösödött b*rom a kiadók élén még nem jött erre rá. hát akkor menjenek a búsba, megcsinálom ugyanezt a böngésző előtt ülve egy utorrent kliens közreműködésével ingyen. legfeljebb egy kicsit anyázok, mert a kocsiba nem tudom levinni pendrivon, hanem CDk írásával kell vacakolnom, és menetközben CDket cserélgetnem meg keresgélnem a kesztyűtartóban.
    de biztos túlzottan elrugaszkodtam a valóságtól, ez még úgylátszik űrtechnológia. node sebaj, ha lesz pénzem passzív rendszert csinálok a kocsiba, melléépítek egy pici carpct egy bika DAC-val és bekaphassák a fejegységgyártók is :)

    A vér nem válik VAZZE!™

  • orbano

    félisten

    válasz zoltanz #11555 üzenetére

    ott van az irományom elején, hogy mihez képest. elég egyértelműen leírtam.

    persze, félig analóg: a digitális részből átvették a kvantáltság okozta veszteséget, az analógból pedig benne maradt a fizikai réteg hibáiból eredő veszteség. szenzációs :)

    A vér nem válik VAZZE!™

Új hozzászólás Aktív témák