Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyöször

    senior tag

    válasz fekete.puma #679 üzenetére

    Én nem vagyok profi, azért vettem normálisabb gépet, mert újra kellett gyártani az utánfutóm és egyszer hallottam mennyibe fáj lakatosnál egy ilyen és kifutotta a gépet simán.
    Azért hegesztem most a 100éves festett rozsdás kutyakennelt porbelessel mert nem volt kedvem cipelni a 20kg co2 palackot aminek a palack teste 46kg :-) és azon vagyok megdöbbenve, hogy a 7e Ft 0,8kg 0.9es telwin huzal ívet fog akárhol a festés vagy rozsda megcsiszolása nélkül! Durva. 0,8 co drótot csak tolná ki meg se szikrázna. megpróbáltam elektródával, annál is jobb és sokkal kényelmesebb. Marha jól lehet haladni így de a varratok undorítóak mert a hegfürdő keveredik az ősidőkbeli míniumos vagy minek hívták festékkel. Plussz az, hogy a mig munkakábel 3m míg az mma csak 2, ezt mondtam Atomantinak, hogy kényelmes ha hosszú és ez itt nem fáj senkinek ha hosszabbal csinálod. :-)))

    Tüzifa tároló lesz a kutya kennelből, magasítom, a tetejét már széndioxid segítségével csinálom, új anyagból.

    Új anyagot szépen tudok varrni porbelessel is, nem olyan mint co2 vel, a varrat sem olyan szép, van ez a fehér pora, illetve gusztustalanul fröcsög. Annyi szikrát fúj szét, hogy mindenhol szétégetett. Illetve ami még pozitív, hogy mikor kezdtem a dolgot elég szeles volt az idő, a védőgázzal olyankor lehetetlen dolgozni elfújja a szél. Szódagázzal csak a garázsban szeretek dolgozni.

    ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

  • f4lcon

    őstag

    válasz fekete.puma #679 üzenetére

    totál laikusként pontosan ezért vennék gáz nélküli porbeles gépet, mert véleményem szerint azzal könnyebb taknyolni
    az a baj, hogy nincs kézügyességem (gyakorlatom) ahhoz, hogy egy új pálcával nekikezdjek valaminek, sokszor mellé teszem. kölcsönben volt nálam egészen sokáig egy iWeld PocketPower 130 és csak akkor kezdett egyenesedni/tisztulni a varrat, amikor a pálca fele már elfogyott.
    gondoltam egy porbeles géppel sokkal könnyebb lenne dolgozni

    “The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

Új hozzászólás Aktív témák