Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RAMBÓ

    aktív tag

    Sziasztok!
    Következő problémám lenne:
    Van nekem 4 eszközöm:
    - Samsung 2232BW monitor (analóg és DVI bemenet)
    - Fujitsu PI3560 laptop (HDMI kimenet)
    - T-home IPTV egység (HDMI kimenet)
    - asztali gép analóg tuner kártyával

    Helyzet: múthéten bekötötték a T-home IPTV-t. Mivel a monitort szeretném TV-nek használni, de nem volt otthon HDMI->DVI kábelem, bekötöttem az asztali gépem TV-kártyájába s-video kábelen a TV-t. Jó is, működik, de ugye menni kell a számítógépnek is, hogy legyen TV. Tegnap vettem egy HDMI->DVI kábelt (olcsó 5m-es- 1400Ft). Hazamentem, összekötöttem az IPTV boxot és a monitort közvetlenül, bekapcsolom és a max amit ki tudtam csalni a dologból, a régi "hangyafocihoz" hasonló kép a monitoron. Talán mikor kikapcsolom az IPTV boxot, egy 10-ed másodpercre, mintha beugrana a tiszta kép. Elővettem a laptopot, van rajta HDMI. Megpróbáltam összekötni a monitorral, windows felismeri a monitort, meg is kettőzi, lehet felbontást állítani meg minden, de csak fekete kép van a nagy monitoron. Összekötöttem sima analóg kábelle a laptopot meg a monitort, úgy szép képe van... Így muszály voltam az IPTV-t is visszakötni az asztali gép tuner kártyájába, de így nem jó.
    Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a baj? Rossz lenne a kábel?
    Nem akarok 5-10ezer forintot kiadni egy HDMI-DVI kábelért...

    Milyenek ezek a HDMI-DVI átalakítók(csak kis átalakító, nem kábeles)? Annak is figyelni kell a márkájára? Neten már van 1-2 ezerért, boltban viszont azok is 4-6ezer környékén vannak.
    Szerintetek jó lehet egy olcsóbb átalakító és utána meg a gyári DVI kábel az IPTV box és a monitor közé?
    Előre is köszi a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák