Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kokov

    tag

    Ilyet hallott már valaki? ilyen hangja van

    Ez egy Samsung USB-s HDD (1TB), nem kapott ütést, nem bántotta senki hibátlan volt, 100/100 és most nem ismeri fel a gép.
    Valami fejhangot hallani ki belőle, de pont ilyet még nem hallottam. Ez nem az a ti-ti klikkelős halál, nekem ez új.
    Hallgassátok meg, a hangfelvétel végén én húzom ki az USB-ből és nem a HDD áll le, szóval így szenved, amíg csatlakoztatva van.

    :F

  • kokov

    tag

    válasz liksoft #42609 üzenetére

    Nagyon jó lenne házilag legalább annyit elérni, hogy lássam pontosan mi is van rajta, szóval legalább a mappákat...
    Ha a könyvtárak és az alkönyvtárak nevét látnám az már elég lenne összeírni mit kell újra megcsinálnom. Több iskolában segítek és ottani gépek lemezképeit kellene gyorsan pótolni.
    Ilyen USB-s vackoknál el lehet ezt valahogy érni?

    Mivel nem így szólt korábban az a HDD amit hallottam (az mázlimra csak beep volt), ezért azt nem tudom eldönteni fülre teljes biztossággal, hogy vajon segíthet e ezen is, ha kézzel parkolom a fejet, vagy semmi értelme ennél ezzel próbálkozni, mert ez biztosan a vezérlő elektronika sara lesz és nem mechanikai természetű okra vezethető vissza, hogy most nem ismeri fel a gép.

    Sajnos utóbbi felé hajlok. Kábelt és csatit néztem.

    30GB méretű fájlok, tömörített lemezképek voltak túlnyomórészt rajta, ha felületi hiba akkor szerintem mind crc-s lesz, semmi értelme megpróbálni menteni.
    Viszont kvázi mentések vesznek el a halálával, így adatvesztés sok esetben nem történt, mert a gépeket elvileg újra le lehet menteni csak rengeteg munkám lesz oda.

    Újra mindent lementeni sok-sok óra meló és a mentések sem lesznek ilyen tiszták, hiszen a használat közben felkerülő rosszindulatú kóddal együtt tudom csak újra lementeni a gépet és nem közvetlenül a telepítés után, szóval "munka"mentés kéne igazából most nekem, nem "adat"mentés.

    Persze majdnem tele volt 1TB szóval biztos elveszett egy csomó olyan munkám, ami most így nincs is előttem, hogy ja igen, az is ezen volt.

  • kokov

    tag

    válasz liksoft #42611 üzenetére

    Igen csak, ha az van amire gondolsz, akkor többet már nem olvas szemüveg nélkül nem?

    Ez viszont egyszer már csinálta ezt pár másodpercre, aztán megint jó volt, mert akkor kábelt cseréltem és jó lett.

    Konkrétan bedugtam egy asztali gépbe meghallottam, hogy milyen hangok jönnek belőle, mondom ajajj, és azonnal kihúztam másik kábellel, a gépen egy másik USB portot választottam és akkor felismerte. Most legutóbb egy notiban volt, ami elsőre felismerte gond nélkül.

    (Van a táskámban 3db usb kábel és most néztem meg, minden kábelem hibátlan, szóval akkor sem a kábel miatt volt a gond, csak a sietségben akkor azt gondoltam, hogy megtört a kábel vagy a csati nem jól érintkezik. A csatit most újraforrasztottam rajta, van profi forrasztó állomásom. Az most tuti jó. Nem az a baj.

  • kokov

    tag

    válasz liksoft #42614 üzenetére

    Ez a Samsung S2 egy ilyen úgy látszik. Találtam egy sorstársat akinek egy az egyben ugyanazzal a hanggal szenvedve térdelt le, mint nekem. Neki is 100/100-ról csak amiatt, mert leválasztás nélkül húzta ki.
    Én nem emlékszem, hogy a notiból mielőtt kihúztam leválasztottam e, de hogy nem volt művelet közben az tuti, egy exe-t futtattam róla, amit már régen bezártam.

    2 éves videó. Azt írja lóxart kent rá, az sem használt. Szerencsétlennek 2010. 04. havi volt a cucca és vett egy másikat, de már azon sem volt ugyanaz a PCB akkor a 2011. 07. havi cuccon.

    Az enyém 2011.01. és még rev. A. ez is, a PCB 2010-es ezen is. Újonnan már egyáltalán kapni sem lehet a típust szóval pont ilyet találni használtan és házilag átcsavarozni…
    Ráadásul, amíg szét nem pattintja az ember a műanyagot ki sem derül melyik rev. és pont ilyen nagyon nehezen pattintható vagy törik vagy nem tok, szóval senki nem fogja megengedni…

    Nem vagyok jól. Rosszul vagyok.

  • kokov

    tag

    válasz liksoft #42619 üzenetére

    Azért, mert igazából ezt így lebutítva nem hiszem el neked, hogy a feszültségesés miatt úgy ír a fej a parkoló felé menet, hogy eközben az alatta forgó tányért így spirálban végig henteli. Azért nem, mert az USB hot swap így az USB-s HDD interfész az életben nem kapott volna zöldet a gyártásra, ha ezt a kihúzás miatti feszültségeséstől megcsinálhatja a HDD magával. Kizártnak érzem, mert így gyakorlatilag nem támogatja a hot swap-et.

    Ahogy ezt így lebutítva állítod úgy semmi értelme nem lenne a szoftveres leválasztásnak sem, mert az sem veszi le a feszültséget az USB-ről meg nem is arról szól igazából az a leválasztás, hogy működőképes marad e a HDD a kihúzás után, felismeri e újból a gép, hanem hogy lesz e adatvesztés a user által rámásolt adatokra értve vagy nem, megsérül e a fájlrendszer stb.

    Ha az áramkör valahol megszakad egy pillanatra, amiben a fej mozgatásáért felelős chip is van (például egy hő tágulás miatti hajszálrepedés mentén) és emiatt hibás a fej mozgatása azt értem. Ha fizikai oka van pl. mechanikai kopás, rezonancia, megszorulás stb. azt is értem.

    Amit mondtál arról nem állítom, hogy nem igaz, vagy hogy jobban kibontva , megmagyarázva nem lehet következetes és számomra is érthető, csak így lebutítva előadva nem értem hogyan fordulhat elő és itt jön be, hogy Magyarországon élek. Tehát:

    Előtted százan megpróbáltak már hülyére venni más területen értsd, hogy aztán egy tűvel meglökjék a fejet pár csavar kihajtása után és pár perc munkára (amit én is meg tudtam volna csinálni magamnak) azt mondják utána, hogy 100 ezer.

    Te nem tehetsz róla. Lehetsz te a tisztesség szobra, de ha úgy érzem, hogy információt tartasz vissza akkor már rögtön arra gondolok, hogy vagy te sem tudod vagy hülyére akarsz venni és igazából egy szavadat sem hiszem. Ilyenné tesz a környezet, én sem tehetek róla.

    Senki sem hibás és én nem is hibáztatok senkit, de mert megkérdezted a kérdésedre válaszolva leírom, hogy igazából a bizalmatlanság miatt van, hogy a választól függetlenül megyek a saját fejem után.

    Magyarországon szerintem csak úgy lehet fejlődni bizonyos területeken, ha magam jövök rá, mert nincs kitől tanulni. Aki tanítja az nem tudja, aki tudja az meg nem mondja el. Mintha attól félne, hogy akkor holnaptól feladom az állásom és HDD-ket fogok javítani. Tudom, hogy szomorú, de én így érzem.

  • kokov

    tag

    Hali, valaki tudna segíteni célzottan tönkretenni ezt a HDD elektronikát?

    Ez egy régi cuccom, ami marháskodásnak indult így néz ki a másik oldala de annyira bevált, mint élező, hogy időről időre előszedem. A fej nincs fent, ezért a program néha elveszi a feszt a motortól.
    Annyit nem ér az egész, hogy egy szinkronmotor vezérlő áramkört építsek hozzá, de egy kérdést megér, hogy nem tudja e esetleg valaki, hogy a gyári nyákról ha levennék valamit... szóval a cél, hogy egyfolytában full fordulaton forogjon, de max 2 perc ráfordítással.

    Tönkre lehet így tenni a gyári áramkört?

  • kokov

    tag

    válasz liksoft #44340 üzenetére

    Sajnos nincs meg konkrétan miért veszi el a feszt a motortól néha. Inicializálás, önteszt stb.

    Praktikusan valami olyasmire gondoltam, ami olyan hibát generál, ami miatt a már fent lévő gyári program egyáltalán nem fut tovább, mert valami olyan válaszra vár, ami sosem jön meg.
    Esetleg a leszerelt fej számára kiépített érintkezőket rövidre zárni, vagy valahogy valami nagy bajt csinálni.

    De igazából a célra megteszi így is, ezért nem léptem eddig semmit. Csak néha bosszant, ha pont élezés közben lelassul.

    A másik megoldásom a kikopott, zajos golyós ventimből kivenni a nyákot ahogy van, mert azzal szerintem indulna ez a motor is, de két fájásom is van az elmélettel.
    Az egyik, hogy az egy 12cm-es PC venti. Tehát ragasztott, ezért a nyákfúró tokmányába való mini flexel kellene szétvágni a nyákért, hogy ne sérüljön meg a kapcsolás.
    Ez már túl sokáig tart, ennyit nem küzdök érte.
    Pláne hogy a másik szomorú tény, hogy halovány lövésem sincs mennyi lehet ennek a HDD motornak az áramfelvétele, de a venti csak 0,3A és a két motor már eleve nem ugyanaz, de az erősen ködös háttérismereteim birtokában nem zárom ki, hogy megforgatná az a nyák és ha az áramfelvételt elviselné a kapcsolás, akkor még jó is lenne.

    Csak az egész nem kell olyan gyakran. Amennyit élezek egy évben… túl munkás ennek utána járni, szóval inkább így marad. :DDD

  • kokov

    tag

    Egy 3TB-os HDD-nél felületi hibánál hány hibás szektor helyezhető át maximálisan tartalékterületre? Ez függ attól, hogy hány tányéros vagy ez valami standard dolog és mindegyik HDD-nél egyforma méretű a tartalékterület?

    Becsapódott menet közben egy desktop gépház előlapi ajtaja. 250 hibás szektor a bekapcsolást követő önteszt után az egyik HDD-n. Pech, a HDD perpill még olvasható, sikerült lementenem a fontos dolgokat. Ez 150GB volt és max sávszélen szépen másolta HDD-ről HDD-re, de a sentinel csak 22 napot ír hátralévő élettartamnak, biztos nem véletlenül.
    Ez megbízható becslés annyira, hogy több nem lehet, csak kevesebb? Azért kérdezem, mert videó archívum miatt nem veszek másik HDD-t, ha ez olvasható. Kérdés, hogy ami ezen megvan az meddig olvasható. Most éppen lehúztam a hibásat a tápról is és elmentettem txt-be a könyvtárszerkezetét, így tudom mi van rajta.

    Elég akkor bekötnöm, amikor valami kell róla, de ha az indulás/leállás szám erősen limitált az önteszt miatt, akkor hiába spórolok az üzemidővel.
    Ilyen koppanásos felülethiba az totál lutri, vagy meg szokott állni a bad sectorok száma?

Új hozzászólás Aktív témák