Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Sziasztok! Vadonatúj Samsung mobilvinyót rendeltem az Ipontól, több más holmival együtt. Ma fogtam be, asztali gépbe tettem, fölosztottam, és másoltam rá adatot.
    Azért megnéztem a Hard disk sentinellel, szerinte 96%-os a winyó, négy hibás szektor van rajta ami át lett helyezve. Érdekes, mert az összes vinyóm, még a kb 6-7 éves 60GB-os Maxtorom is 100%-os.
    Talán 5 órát ment a winyó. Ez garanciális hiba, vagy nem kell vele foglalkoznom? :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Core2duo6600 #12037 üzenetére

    Köszi! Megmondom őszintén, nem néztem nagyon utána mit vegyek. Asztali gépbe rendeltem cuccot, oda egy 1 TB-os Samsung F1-et. Aztán egy hirtelen ötlettől vezérelve rendeltem ezt a kis Samsungot is, egy külső merevlemezházzal. Asztali vinyóknál bevált a Samsung, és úgy van vele az ember, hogy nem szívesen változtat, ha valami bevált.
    A külső USB-s házban próbálgattam a vinyót, de nem az igazi. USB-hubra kötve nem működik (Gondolom kevés az áram), ahogy az USB hosszabbító kábelen sem. Kötvetlen a gépre csatlakoztatva látja a PC, de pár giga másolás után befagyott a totálcommander, kétszer egymásután.
    Nem is kínoztam, gép oldala le, és ment a Sata portra. Menne a helyére majd, a laptopba, a 160GB-os Hitachi leváltására, de ezek után gondolkodom rajta.Mivel pár adatvesztésen túlvagyok (IBM Death Star :) ) azóta kényesen ügyelek a merevlemezeimre.

    JA, igen, jut eszembe, vadiújan is ráengedtem felosztás után a HD sentinelt, akkor 100%-os volt. Miután telepakoltam, na és előtte USB-n vesződtem vele, utána jelzett szektorhibákat.....
    Vigyáztam rá, le sem esett, meg se mozdítottam működés közben.

    Annyit szeretnék kérdezni, ennyire háklisak ezek a külső mervlemezházak az USB-n, vagy csak én csinálok valamit rosszul? Elvileg elég kéne neki lenni az USB árama, ugye?
    Másik kérdés: Be merjem tenni a laptopba rendszervinyónak, vagy inkább hagyjam meg adathordozónak a külső házban? :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Core2duo6600 #12041 üzenetére

    Köszönöm a segítséged. Elindítottam a Samsung gyári programját, Hiren's boot cd-ről, lefutott, kb 2,5 óra, teljes felületellenőrzés, szerinte tökéletes a winyó. Megnéztem a garipapírt, azért biztató, hogy erre is 3 év gari van. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Sziasztok! Előbbre már írtam a hibáról, röviden: Rendeltem egy Samsung mobilvinyót, 400Gb-ost. HD Sentinel szerint 96%-os a kondíciója, 4 szektorhiba van rajta.
    Kérdeztem az Iponosokat, küldjem be garifutárral. Ha fizikai szektorhiba, akkor csere. Ha logikai, akkor nem cserélik. Low level format+ Esstool használatát említette az Iponos fórumtárs, hogy utána elválik, fizikai, vagy logikai szektorhiba.
    Ezt meg tudom csinálni én is, ezért kár beküldeni..... Csak kissé meglepődtem. Azt hittem a LLF régi, döglödő winyóknál használatos....
    Neki merjek állni egy 10 órát sem ment winyónak LLF-al..?
    Vagy van másik lehetőség kizárni a logikai szektorhibát?

    Az az igazság, hogy külső keretben, USB-s rack-ben kezdtem próbálgatni a winyót. Valószínűleg kevés volt az USb-ről az áram, mert másoláskor befagyott....Ezután SATA kábelre tettem, nem nyaggattam.
    Lehet ekkor csináltam a szektorhibákat?? :O
    Ez lehet csak logikai hiba, ugye? :U
    Bocs a láma kérdésekért, egyrészt nem akarok hülyeséget csinálni a winyóval, másrészt nem akarom fölöslegesen beküldeni a winyót, pláne ha nincs baja.
    Szerk:
    Huh, itt valami gond lesz. A mobilvinyóról belső sata kábelen másoltam át az asztali vinyóra...aztán hirtelen kékhalál, újraindulás. (Vista alatt nem láttam soha) Befejeztem a másolást, aztán összehasonlítottam a mobilvinyón, és a másikon lévő mappát. Mobilvinyóról három fájl eltűnt! Másoltam, nem áthelyeztem. Lemezkezelésnél megnéztem, kétfele osztottam, és két elsődleges partíció van rajta. (Szerintem egyet csináltam.. :B ). Most partíciókat leszedtem, egyben van a 400Gb üresen. Egyenlőre a windows lemezellenőrzését futtatom, teljes ellenőrzéssel, amikor hibás szektorokat is keres. Egy darabig eltart..... Utána mit csináljak, van ötletetek?

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz liksoft #12072 üzenetére

    Köszi! Windows felületellenőrzés lement, oké minden, hibamentes.
    Hiren's boot cd-ről Estool, low level format, lement. Ez is hibamentesnek jelezte a vinyót.
    HD Sentinel szerint ezután is 96%-os a winyó, négy hibás, áthelyezett szektorral. :O

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz liksoft #12074 üzenetére

    Köszönöm a segítséged, sokat tanultam. Mivel külső adattárolóm az életben nem volt, én naívan azt hittem, hogy "hamm cipó, bekaplak", rádugom a külső vinyót az előlapi USB portra, aztán tökéletesen műxik. Eddig azt hallottam, hogy a 2,5"-os külső merevlemezeknek elég az USB árama, a "nagyoknak" kell külön táp.
    Hát, köszi a segítséged. :R

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hali! Ma vettem egy laptopot, előtelepített oprendszerrel. Egy rejtett partíción van a rendszer, onnét egy gombnyomásra vissza lehet állítani a gyári állapotot, a friss win7-et a driverekkel. Ezzel nincs is baj, csak ugye visszaállítás esetén az egész rendszerpartíció felülíródik. Úgy gondoltam, hagyok a rendszernek egy 150 Gb-os partíciót, aztán marad egy 500 az adataimnak. Aztán helyreállításkor csak a rendszerpartíciót állítja vissza. Bebootoltam egy Live xp lemezzel, és próbáltam több partícionáló programot. A rendszermeghajtóból le tudom csípni az 500 megát, de nem tudok a lecsípett helyen új partíciót létrehozni. Valami nincs szabad MBR hibaüzenetet dob a Partition Wizard nevű program. Próbáltam a WIn7 lemezkezelőjével zsugorítani a partíciót, de csak kb. felezni engedné. Lefuttattam defragmentáló programot, mutatja hogy adatok vannak a lemez közepén, áthelyezhetetlenek. Megnéztem, a windows rendszer helyreállítójának a fájljai azok.
    Szóval nem tudom, meg tudnám osztani valahogy azt a meghajtót?
    Lenovo gép, elől van egy 200 Mb-os, aztán a 650 Gb-os, és a végén két 20 Gb-os, az egyik rejtett, a másikon vannak a driverek. Ugye a 650-est szeretném osztani 150/500 Gb formában, remélem a gyári helyreállítás működne így is. Valakinek javaslata?

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz djculture #26471 üzenetére

    Köszi szépen, akkor nem piszkálom. Két hónapot kibírok vele, jelentkeztem erre a 4ezer forintos windows 8 frissítésre, amikor megjelenik. Akkor úgyis törlök mindent, és újraosztok.
    :R

Új hozzászólás Aktív témák