Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • werman

    tag

    hi! remélem tud vlaki mondani vmit a problémámra mert én már nem tok rajta ki igazodni. már egyszer írtam a 7200.11es fórumban hogy mikor betettem az újonnan vett 1TB-os vinyót a 320as mellé, akkor az AHCI nem ismerte fel illetve nem mindig. Mikor bejött a rendszer/akkor még win7 volt fent/ a HD sentinel jelzett hogy 8hibás sector áthelyezésre került,megriadtam egy kicsit de végül is még talán ennyi belefér. Ekkor már át volt dugva 320as kábele arra a kábelre amin a dvd író van. az egy terrásnak a másik satatáp vezetéket raktam. Telt múlt pár nap és néha bizony nem ismerte föl a 320ast.soft reset hatástalan volt erre csak kikapcs bekapcs után látta és mikor bejött a rendszer akkor a sentinel megint írta hogy áthelyezett újabb sectorokat. De akkor ment fel bennem a pumpa mikor betetem egy dvdét és kifagyott a intéző, mikor egy idő után újra életre kelt a sentinel jelezte akkor megint hogy xx sector pápá. felment a pumpa, W7 radir XP fel. Benyomtam egy full formatott(nem a gyors verziót).XP felment és driverek, sentinel fel. ugyanaz a kondi mint W7 alatt(mondjuk sejtettem hogy ettől nem javul).Azon a napon okés volt minden start. másnap boot közben restartol a gép és megint nem találja a vinyót(már nem az AHCI-ban fut az vezérlő).bekapcs kikapcs,xp indul és a sentinel újra írja hogy xx sectort átpakolt.A 1TB-os egy hete van meg kb azóta történnek ezek a dolgok, azelőtt a 320as 100%os volt

    a 320as ST3320613AS, Serial: 9SZ0E6J3, Firmware: SD22
    az 1TB Model: ST31000333AS, Serial: 9TE15ZM8, Firmware: LC15
    ,
    táp egy VX450es.A 320as augusztus óta van meg és csak az az egy vinyó volt a gépben ez idáig. most a 320as 91 sektornál tart és 27%-os kondi.a terrás mindig indult és semmi hibát eddig nem produkált.
    u.i mikor 80 sectornál tartott akor át köttem egy átalakitóval egy 4pines molexre a 320ast de mint látszig semmi haszna nem volt.bocs hogy ilyen hosszú voltam

    [ Szerkesztve ]

  • werman

    tag

    válasz liksoft #9032 üzenetére

    volt már úgy is, sajna igy is ezt csinálta. nem értem hogy miért akkor kezdte mikor bettem mellé a 1terást és hogy miért szorja a hibákat. a táp meg csak birja/tuning nincs,hd3850 vidi,E8400 proc ,gigabyte P45 lap/, MÉd arra gondoltam hogy mikor elindulnak akkor az 1terrás megrántja nagyon és ez bezavar a 320nak,, már nagyon nem értem :)) annyira érdekes :W

Új hozzászólás Aktív témák