Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
liksoft
nagyúr
válasz trialboj #45065 üzenetére
Ha valakinek van fontos adata és arról nem készít biztonsági mentést, az "orosz rulettet" játszik! Lehet géphiba, vírus, HDD meghibásodás, emberi hiba, külső támadás, stb... Az az adat ami fizikailag is legalább 3 különböző adathordozón nincs kint, az nincs biztonságban. Sőt, ezek egyszerre nem lehetnek egy rendszerben! Ezen túlmenően, ha meghibásodás történik, akkor NEM a biztonsági kópia elővétele az első lépés (pánik ami rossz tanácsadó), hanem a hiba elhárítása! Míg ez nem történik meg, a biztonságban lévő adatokhoz hozzányúlni "életveszélyes" lehet.
Ha a fentieket végiggondolod, és éles nem mentett adatokkal átméretezést indítasz, az olyan, mintha 6/1 helyett 6/3-as rulettet játszanál.
Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
King Unique
titán
válasz trialboj #45065 üzenetére
Mint fentebb említettem, egy ilyen partíció átméretezési / felosztási művelet normál esetben általában probléma nélkül elvégezhető. De lehetnek ugye egyéb esetek is...utóbbiakra pedig nem árt felkészülni és gondoskodni a biztonsági mentésről. Persze otthon én sem mindig szoktam mindenféle piszlicsérá dolognál, de másnak azért nem mondhatom azt, hogy ő is nyugodtan hagyja a fenébe...
Illetve az is túlzás lenne, ha az OS minden ilyennél egy rakás üzenettel és kényszerített mentéssel zargatná a usert. Ha már valaki elindít egy ilyen programot, akkor azért feltételezik, hogy tudja mit csinál. Egy Linux például a GParted partíciókezelőt eleve csak jelszó ellenében engedi megnyitni. Ezzel is jelezvén a usernek, hogy komolyabb dologba készül belepiszkálni, aminek lehetnek veszélyei is.
Bizonyos műveleteknél a beépített lemezkezelő is megerősítést kér, de a legtöbb esetben inkább csak megcsinálja kapásból, aztán kész. Ilyen téren (is) jobbak a külső partícionáló programok, mivel azok két lépesben dolgoznak. Az elsőben mutatják a főablakban a partíción a változásokat, de nem indítják el ténylegesen a műveletet. Utóbbira csak a másodiknál kerül sor, a bal felső sarokban lévő pipára kattintva. Tehát, ha valamit elrontunk, akkor még idejében vissza tudjuk vonni. Amúgy előtte is általában többször megerősítést kérnek, illetve a fentebb említett GParted is ezen szisztéma alapján működik. Ez pedig már kellő mértékű tájékoztatásnak mondható. Ha a felhasználó ezek után leokézza, akkor csak tudja mit csinál és onnantól már az ő felelőssége. Ahogyan pl. az is, hogy szükség esetén előtte gondoskodjon a fontos adatok lementéséről.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- Videoteszt Segítség, elromlott a merevlemezem!
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- pfSense - Avagy az okosított házirouter
- Apple asztali gépek
- Star Wars: The Old Republic - MMORPG
- Vezetékes FÜLhallgatók
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
- CURVE - "All your cards in one." Minden bankkártyád egyben.
- Lightyear - befektetési app
- Bitcoin, Tesla: az egeken a befektetők reményei, Musk a Trump-kormányba kerül
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest