Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stevve

    nagyúr

    válasz spiritex #15406 üzenetére

    Az első képen tapasztalható közelítés valamiféle szinkronvesztés, de szerintem nem nagyon érzékelhető, ha eléri egymást a kettő és "ugrik egyet" a kép. Ilyenkor az van, hogy szinkronnak hiszi, majd a találkozásnál azonnal kap egy képet, így nincs ideje megvárni az előzőt.

    A második már érdekesebb. Szép judder, a nyilvánvaló frissítési és sebesség eltérés miatt. Az, hogy szabályos, csak annyiban megnyugtató, hogy az időzítők jók. :) Legjobb, ha a Present at nearest vsync opciót használod.

    30fps videót a youtube-on találhatsz. :)

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz spiritex #15406 üzenetére

    Nos, hát a gráfok teljesen szabályosak. Még annyit megpróbálgatsz, hogy a Lejátszó menüpontban a prioritását normál érték felettira teszed. De ha a gráfok nem hazudnak, akkor ennek nem szabad szaggatnia, csak ha a videó eleve szar, vagy stutteringet látsz.

    huskydog17: MKV konténert nem véletlenül rakta bele, hiszen gyakorlatilag csak illegális cuccokra használják. A külső feliratokat szintén. :) A DVD feliratokat kezeli.

    zsoltika29: Nos, ha a piros vonal egyenes, és olyat látsz, hogy a kontrasztok, élek mentén ricegés van, akkor az stuttering, és sajnos a kevés fps-ből adódik. Ezt interpolációval lehet megszüntetni, mellesleg én azt nem preferálom.

    (#15411) stevve: Attól még hogy bmilyen streamet bele lehet pakolni, nem kell a WMP-nek mindet támogatia (és nem is fogja sose), elég csak az általánosakat. De azt már most is teszi.

    (#15416) szasanyi: Már linkeltem Neked egy jó kodekpakkot (nem kell tőle megijedni, ez télleg jó, nem barmol szét semmit), amivel mindent le tudsz majd játszani WMP12-vel.

    (#15415) spiritex : Ezt már csak azért sem lehet tudni, mert ezek nagy része fantázianév. Vmilyen VSync természetesen van, különben csúnyán beszaggathat, széteshet a kép. Egyébként az Accurate VSnyc az jó, de az Alternate-et kapcsold ki. Flush GPU before VSync igazából mindegy, nem számít. Esetleg még megpróbálhatod kikapcsolni az Aerót.

    (#15417) stevve: VSync offset csak a - nem ajánlott - EVR Sync renderer esetén állítható MPC-HCben is.

    (#15418) spiritex: Megjegyezendő, hogy sok driverben 23Hz-nek van írva a 24p.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák