Új hozzászólás Aktív témák

  • Benito

    csendes tag

    Sziasztok, szeretnék segítséget kérni illetve informálódni a 24p lejátszással kapcsolatban.
    TV vásárlás előtt vagyok, azt szeretném hogy PC-ről a 24p-s filmjeimet sorozataimat (HDMI-vel összekötve) a TV-n 24p-be nézzem. Tudom hogy alapvetően a tv-k ezt felskálázzák (nem tudom ez-e a megfelelő kifejezés) 30 vagy 60p-re, 3:2 pulldown technikával. Viszont ilyenkor szaggatott lehet a kép. (Judder?) És hogy vannak tv-k amik viszont kezelik a 24p-t (Judder free 24p) LINK

    Kicsit már bele vagyok bonyolódva a dolgokba, lehet nem is kellene ezen ennyi filózni, mert nem is látszik a kis szaggatás ha 30p-n nézek 24p tartalmat, van ebben valakinek tapasztalata?
    Másrészt azért ahogy nézegettem az LG tv-k elég jók ebben. Néztem az LG 43UM7450PLA tv-t ami elvileg tudja ezt, a 7300-as széria biztosan tudja (rtings alapján), de elvileg a 7000-es széria is EZ alapján )(Ultra HD (4K) : Définition de 3840x2160 + 24p/25p/30p/50p/60p + HDCP 2.2.)
    Ez akkor azt jelenti hogy, ha ráküldöm a tvre akár 4k akár fullhd 624p-t akkor az szépen akadásmentesen fog menni?
    Ezenkívül olyat i olvastam hogy minden 100hz-es tv kezeli amúgy normálisan a 24p-s jelet, az igaz, szóval akkor egyébként ezekkel a dolgokkal nem is kéne foglalkozni?

    Bocsánat, sok mindenbe belekaptam itt, de már kicsit össze vagyok zavarodva ezekben a kérdésekben, lényeg számomra hogy nem akarok 60p-n "szappanoperásban" filmet nézni, kérlek okosítsatok ki a kérdésben.
    Hálás köszönet!

Új hozzászólás Aktív témák