Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    Első hozzászólás terv:

    Szeretnéd használni videokártyádat HD videók lejátszására, hogy a processzort ne terhelje?

    Itt a megoldás

    Szükséges videokártya:

    nVidia téren: GeForce 8-as, vagy 9-es széria valamely tagja, vagy azoknál újabb szériá kártya, ezek kivételével: Geforce 8800 Ultra, 8800 GTX, 8800 GTS (320/640MB)
    Itt táblázatban láthatók, hogy melyik nV kártya milyen dekóderrel van ellátva, és az mire jó: [link]

    ATi(AMD) téren: HD szériás (HD2000 szérai vagy újabb) Radeon kártya.
    Itt táblázatban látható, hogy melyik ATi kártya milyen dekóderrel van ellátva, és az mire jó [link]

    Miután rendelkezünk a megfelelő kártyával (és hozzá a legfrisebb driverrel), nézzünk egy megfelelő lejátszó programot.

    A HD videók (pl. mkv fájlok) lejátszásában a DXVA, azaz directX videó gyorsító segít, amit a Microsoft eredetileg az XBOX360 videólejátszásának segítésére talált ki [link], megfelelő lejátszóprogram képes ezt használni.

    Tökéletes megoldás a belső codecekkel rendelkező Media Player Classic HomeCinema ingyenesen használható program. http://mpc-hc.sourceforge.net/

    Letöltés után már csak be kell állítani a kimenet típusát. Elindítunk egy videót, a képen jobb gombot nyomunk, az options pontot választjuk, majd a feljövő ablakban az output-ra kattintunk, és ott ha XP-t használunk, a DirectShow oszlopban a WMR9 (rrenderless) legyen kiválasztva, Vista,Win7 esetén pedig az EVR Custsom pres**
    Ezek után indítsunk el egy HD videót, és ha a videó normális kódolású, akkor a proci terhelés pár százalék lesz csak.

    Abban az esetben, ha mégsem ez történt, akkor probléma oka lehet:
    -PowerDVD9, Nero8 van telepítve a gépre, ezek föltesznek saját dekódert, ami ugyan nem alkalmas HD videók rendes lejátszására, de azért megpróbálják. A kérdéses program eltávolítása megoldja a gondot.
    -egyéb ok lehet, pl. Codec Packok telepítése, ilyenkor azok eltávolítását tudom javasolni.
    -frissíteni kell a videokártya driverét.

    ----------------------------------------------

    Ezt gondoltam így elsőre, bele kellene kicsit írni, hogy melyik GF/Ati kártyák milyen jellegű h264, VC-1 támogatással bírnak, mert ha jól emlékszem, a GF8 széria több tagja nem rendelkezik VC-1 támogatással.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák