Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • naja

    aktív tag

    válasz Rotor82 #15877 üzenetére

    Sziasztok!
    Indukciós főzőlapról anno nekem azt mondták, hogy mindegy melyiket választjuk, nincs nagy különbség a technikában. A nagyon drágák (pl: Miele) kivételével mindet ugyanott gyártják. Ráadásul ezek a dolgok nem igen romlanak el.

    Amiben különbség van:
    -főzőzónák száma és mérete
    -kezelő felület mennyire kényelmes (pl: van-e és mennyi időzítő; a csúszkás beállítás jobbnak tűnik, mint plusz/mínuszt nyomkodni),
    -az üvegnek matt vagy fényes a felülete (mindenki eldönti melyiket tetszik neki)
    -ha jól emlékszem az hogy mennyire mélyen lóg be a pult felülete alá és mekkora a kivágás az nem teljesen egységes, így azt egyeztetni kell előre, hogy be fog-e férni.

    Amire érdemes odafigyelni:
    -az üveg a szélén fém keret nem árt ha van (kifutó étel ne tudjon kifolyni, illetve edény talpával ne lehessen lekoccintani/csorbítani az üveg peremét),
    -nem tudom hogy létezik-e egyáltalán fali dugós változat (talán az 1-2 zónás mobil főzőlapokból), de szinte TELJESEN BIZTOS, hogy a 3-4 főzőzónásakat szerelni kell. Sőt nem árt ha villanyszerelő végzi, mivel az indukciós főzőlap akkora kakaót igényel, hogy ha alul méretezett vezetékre köti rá valaki, abból komoly baj lehet.
    -az áram kapcsán lehet még kérdés, hogy hány fázisú áram kell neki (vagy valami ilyesmi, ehhez sajnos nem értek), ezt is illik leegyeztetni előre.

    A H05BB-F egy vezeték típus/szabvány, ha jól tudom. Pont az előbb írtak miatt van rá szükség.
    Érdemes ide bekukkantani, ha valaki netán házilag akarja a bekötést elintézni. (Beleolvasva a dolgokba nekem egyből elmenne a kedvem tőle.)
    Szóval ha nem értesz a villanyszereléshez, akkor érdemes még az indukciós főzőlap árához hozzászámolni a villanyszerelőt is. Mi 6-8 eFt-ből megúsztuk, mert szerencsére minden elő volt készítve, és rendben volt.

    ********************************************************************************************
    Szeretném hozzáfűzni az egészhez, hogy én nem értek a villanyszereléshez és a villanysütőkhöz. Csak azt írtam le amit nekem ajánlottak, illetve velem megtörtént.

    [ Szerkesztve ]

  • naja

    aktív tag

    válasz Elemental #15895 üzenetére

    Szerintem az edény felismerés alatt az értendő, hogy a méretet ismeri fel nem azt, hogy van-e ott melegíthető edény vagy nincs. Ez utóbbi valóban alapfunkció (szerintem), de a méretfelismerés még ma sem biztos, hogy alap (a miénken sincs, bár az kb. 3-4 éves).

  • naja

    aktív tag

    válasz Elemental #15898 üzenetére

    Hoppá, még egy fontos dolog: az ugye megvan, hogy nem fog bármilyen edénnyel működni az indukciós főzőlap. Csak a vasból vagy acélból lévő edények fognak tökéletesen megfelelni. Vannak még a vassal/acéllal megtalpaltak, de azokat nem javasolnám jószívvel. Próbáltam, és ócska volt mind.

    Tehát a tisztán alumínium (netán kerámia vagy üveg) edényeket lehet szépen elfelejteni.

    Továbbá kicsit pontosítanék (már ha jól tudom a dolgot), hogy nem a lap adja át a hőt, hanem az alatta lévő indukciós tekercsek generálnak elektromágneses teret. Az ebben a térben elhelyezett vas/acél tárgyban a nagy erejű mágneses tér hatására hő termelődik. Így lehet az, hogy ha egy fém bögrét teszünk a főzőlapra egy kis tejjel, akkor az pár másodperc alatt felforr (a bögre szintén), viszont a főzőlap épp hogy csak egy picit lesz langyos (tulajdonképpen a forró bögre melegíti fel.)

    [ Szerkesztve ]

  • naja

    aktív tag

    válasz Elemental #15905 üzenetére

    Ha egyszer rászoksz az indukciósra, utána eszedbe se fog jutni a hagyományos fűtőszálasat bekapcsolni. Az elfelejtett inkompatibilis edények meg csak fogják majd a port a szekrény mélyén. Őszintén megvallva, nekünk nem is nagyon voltak ilyen nem megfelelő edényeink, csak gondoltam jelzem, hogy jobb előre ezt leellenőrizni.

    Mint próbáltam rá utalni, ha jól tudom nincs ajánlott vagy nem ajánlott márka. Nekem legalábbis ezt mondta minden szerelő/eladó egy évvel ezelőtt.

    Személyszerin, én összegyűjteném azokat amelyek tudják azt ami nekem fontos (zónák mérete és száma, GUI, garancia stb. korábban leírtak), és abból a legolcsóbbat választanám. Ennyi.

    Ha sütőt is kell, akkor érdemes lehet összenézni a kettőt előre, nem azután válogatni, hogy megvan a főzőlap.
    Hátha van valamilyen kombinált dolog (pl a főzőlapról vezérelhető mind a kettő), de ehhez már nem értek, így inkább csak halkan jegyeztem ezt meg.

    UI: legkedvesebb anyósomnak 2 éve vettünk egy egyszerű, alap ind. főzőlapot 70-80e-ért. Épp hogy időzítő van benne, és kész. Ettől függetlenül nagyon boldog mindig amikor szóba kerül, hogy de jó, hogy lecseréltük a gáz főzőlapot. A nagy előre lépés maga az indukciós technológia volt, annyira, hogy nem érdekli csúszka, meg intelligens főzőzóna stb. Ezt persze mindenki eldönti magának, hogy akar-e 10-20 eFt pluszt kiadni egy-egy extráért.

    [ Szerkesztve ]

  • naja

    aktív tag

    Sziasztok! Mi az a legolcsóbb porszívó, amit nem gyűlöltök?
    Csak mert látom a korábbi a 20-30k közötti kéréseket válaszra se méltatja senki.

    Mindez részletesen, kockáspapírra leírva:
    -40 nm parketta+padlólaphoz (kb. 2-3 nm rongyszőnyeg is akad)
    -minél csendesebb/hatékonyabb megoldást keresnék
    -ár: nem szabnám meg, az ajánlott készülékek legolcsóbbika

    Köszi előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • naja

    aktív tag

    válasz ribarszki #16468 üzenetére

    Köszi szépen a választ!

    Ejha, ez a Sencor SVC 8 YL Tizio meg hogy lehet? Máshol 22e, itt meg 15e.

    Szóval bátran megvehetem? Még 22k Ft-ért is jónak mondanám.
    A 30-40k az amit már nehezen tudnék megmagyarázni magamnak. Persze, ha mos-főz-gombot varr...

    ui: arra esetleg van 5let, hogy a Sencor "6 ÉV JÓTÁLLÁS a motorra" dolgot hogyan kell/lehet érvényesíteni esetleg? Csak mert az üzletek 1-2 év garit írnak.
    Köszi

    [ Szerkesztve ]

  • naja

    aktív tag

    válasz ribarszki #16468 üzenetére

    Ennek a Sencor 8YL-nek utána olvasva, van azért rá panasz bőven. Ezt a melegedéses dolgot több helyen is írjátok. Így kissé fura nekem, hogy ajánlott termék.
    Nincs nekem arra szükségem, hogy garanciális ügyekkel szaladgáljak. Vagy bejön a cucc vagy nem.
    Vagy valamit nem vettem észre? Hogy is van ez?

    Mi lenne amúgy következő szintű ajánlott választás? Van konkrétum, vagy bármi ami az említett két márka az jöhet?

    Amúgy ha rászánom magam a 43 eFt-os a Mielére, akkor azzal tényleg annyira jól járok? A Classic C1 is vállalható? Vagy ebből sem szabad a legolcsóbbat megvenni?

    [ Szerkesztve ]

  • naja

    aktív tag

    válasz Bacusuz #16477 üzenetére

    Köszi, de ennyit nem szánnék rá.

    Mi a közhangulat a
    PHILIPS FC 8660/91 PerformerActive
    PHILIPS FC 8521/09 ECO
    kapcsán.
    MM a Philipset mondta nagyon a helyi szakértő, a E.luxot még talánra, de a Bosch-t pl éppen nem ajánlotta. Ennek lehet alapja?

  • naja

    aktív tag

    válasz ribarszki #16480 üzenetére

    Köszi a választ! Bocsi, hogy nem reagáltam, csak nem volt időm mostanság.

    Lehet, hogy rosszul fejeztem ki magam: nem a legolcsóbb porszívót keresem, hanem az érdekelne, hogy a jó porszívók hol kezdődnek árban, és melyek ezek. Mivel fogalmam sincs, hogy ez 20, 30, 40 vagy 50 eFt-t jelent, ezért tettem fel korábban a kérdést úgy ahogy.

    Tehát, melyik az a porszívó, amit már bátran ajánlotok? Konkrétabban: megbízható, praktikus és teszi a dolgát rendesen. Tehát okkal kedvelik az emberek. Még konkrétabban: nem melegszik, rendesen tömít, nem törik ki a kereke, fogója jól ki van találva stb.
    Amit még esetleg hozzátennék személyesen, hogy ne legyen kifejezetten nagy (kicsi lakás kevés, hely). Ez azért nem annyira meghatározó érv, de ha van két nagyjából egykategóriás jó gép (hasonló áron), akkor a kisebbik érdekelne (inkább sűrűbben cserélem a porzsákot).

    Amúgy a Mielen kívül tényleg nincs élet? Azt azért nehezen veszi be a gyomrom, hogy minden nagy gyártó csak kutyaütő lenne.
    Jelenleg egy kb. 20 éves Electrolux porszívóm van (mondjuk made in britain), aminek csak annyi a baja, hogy a csövek és a fejek már eléggé megadták magukat...

  • naja

    aktív tag

    válasz ribarszki #16647 üzenetére

    Oké, akkor mit ajánlanátok, a 25-30 eFt-os kategóriában, vagy esetleg a 30-40 eFt-osban?
    Efölött meg ugye már ott vannak a Miele-k, ami egyértelművé teszi a választást, ha jól sejtem.

    Zsákosat keresnék, lehetőleg nem túl nagyot.

    Miele C1-ről:
    -Jól sejtem a fotók alapján, hogy elég nagy?
    -Ez mit jelent: Miele Air Clean szűrőrendszer Miele AirClean szűrővel (HEPA szűrőre cserélhető)
    Melyik a jobb, jól gondolom hogy a HEPA-s? Ezek szerint alapból nem HEPA a C1 szűrőrendszere?

    Bocs, de a Sebo a kezdő 70-80 eFt-os árával hol alternatíva a Meileknél olcsóbb kategóriában?

    Ui: Ha csak a porszívó csövét és fejét cserélem le, abban tudtok segíteni, hogy hol keresgéljek, milyen márkát ajánlotok?

    [ Szerkesztve ]

  • naja

    aktív tag

    válasz Atesz 666 #16653 üzenetére

    Köszi, de valami egészen konkrét porszívót is tudnál ajánlani? Nem egy márkát szeretnék megvenni vagy nem megvenni.

  • naja

    aktív tag

    Sziasztok! A kivezetés nélküli szagelszívónak van értelme? Ha igen, tudnátok ajánlani olyat ami jó. Árban megint nem adnék meg felső határt, hanem az érdekelne, hogy hol kezdődnek a jó dolgok, mire számítsak.
    Köszi!

  • naja

    aktív tag

    válasz mm00 #16765 üzenetére

    Köszi szépen az ötleteket és tanácsokat, Dave-nek is. Engem nem annyira a páraelszívás érdekel, sokkal inkább a SZAGelszívás. Ilyen tekintetben kérdezném, hogy van-e értelme egy kivezetés nélküli elszívónak? Az aktívszén a szagokat is tudja TELJESEN semlegesíteni?

    pjen: Köszi, de az nem túl életszerű, hogy hetente cserélem a szénszűrőt. Szóval, ezek ennyit tudnak és kész?

    Az a gond, hogy nem csak falon át kellene lyukat fúrni, hanem utána a ház mellett felvinni, tetőt áttörni, és úgy kivezetni. Mivel nem lenne túl ildomos a szomszéd nappalijával szembe bevezetni a szagokat.

    Köszi a válaszokat előre is!

  • naja

    aktív tag

    válasz gulyasaja #16894 üzenetére

    Szia! Erősség alatt ugye azt érted mennyi vízzel készítse a kávét? (Minél több a víz, annál hígabb a kávé.)
    Ahogy elnézem a leírást, csak három fokozata van (normál, erős, két adagos). Neked a középső kellene.
    Ha erre a középsőre állítod és mégis híg, akkor a kereskedőt kérdezném ki a helyedben, hogy mi a teendő.

  • naja

    aktív tag

    Sziasztok!
    Konyhai robotgép vásárlásán rugózok mostanság. A KitchenAid és a Kenwood úgy vélem túl drága kategória. Így marad a Bosch. Az érdekelne, hogy a MUM 4 és MUM 5 sorozata között van-e bármi lényeges különbség a külalakon túl? Valóban a dizájn és egy némileg erősebb motor miatt kell plusz 30-40 eFt-t kiadni a MUM 5-ért (Pl: MUM 4880 vs 57860)? Melyik a tartósabb vagy praktikusabb MUM 4 vs 5? Az újabb sorozat vajon jobb-e, vagy épp az ellenkezője az igaz (későbbi dizájn: jellemzőbb a "beépített" időzített avultatás ).
    Amúgy egyszerű otthoni használatra kellene.

    Lehet az, hogy ugyanabból a sorozatból az 550 W-oshoz képest a 900 W-os változat belsője és "hajtáslánca" is erősebb, azaz tartósabb alkatrészekből van, vagy épp ellenkezőleg, minden ugyanaz, csak a motor tud nagyobb teljesítményt? Ez utóbbi esetben mi a helyzet, lehet hogy nem is a nagyobb a tartósabb?

    Köszi előre is a válaszokat!

  • naja

    aktív tag

    válasz BB9000 #24765 üzenetére

    Köszi szépen a gyors választ!
    A ti MUM 4-eseteknek mekkora motorja van amúgy?

  • naja

    aktív tag

    válasz BB9000 #24785 üzenetére

    Köszi szépen! Végül MUM 5-öt rendeltem meg, egyszer élünk alapon. Őszintén szólva hatalmas döntésválság volt: 600 W-os MUM 4 legyen 48 eFt-ért, vagy 900 W-os MUM 5-ös 89 eFt-ért. A kettő funkcióban szinte teljesen ugyanazt tudja. Minden racionális érv ellenére az utóbbi mellett döntöttünk, mert egyszerűen gyönyörű ez az 5-ös sorozat. Ennyit erről, hogy nem szeretünk bele semmilyen eszközbe. Remélem tényleg sokáig ki fog tartani, és nem kell már ilyennel foglalkoznom az életben. Köszönöm mindenkinek a segítséget és véleményeket, itt is és más fórumokon is.

  • naja

    aktív tag

    válasz nandow #24793 üzenetére

    MUM 57860, 88900-ért, de azóta ez már elmúlt. Azt hiszem ez volt már csak nekik. Amúgy: +veheti pont hu a nevük. Amúgy a cucc egészen csodálatos. Nagyon szeretjük. Bár, ha nem tudok erről, akkor a 48 eFt-s MUM 4 is tökéletes lett volna, és --gondolom-- (nagyjából) ugyanennyire szeretnénk.

  • naja

    aktív tag

    Sziasztok! Két témakörben kérdezném a véleményeteket.

    Beépíthető sütő vásárlása előtt állunk. Találtam egy Samsung BQ1D4T244 típusú készüléket. Dual Cooking rendszerű, ami talán kevésbé fontos, viszont a sütő ergonómiája szimpatikus a számunkra. Azért lenne pár kérdésem vele kapcsolatban:
    •Van-e hátulütője ennek a Dual Cooking rendszernek?
    •A hidrolitikus öntisztítás mit jelent a sütő élettartamára nézve (a sok gőzöléstől nem megy-e majd gyorsan tönkre)? Alapvetően nem várom el, hogy egy törlő mozdulatra lejöjjön a kosz, de ha már könnyedén lejön az nagyszerű lenne (ne kelljen sikálni, körömmel vakarni). Elolvasva több leírást a témában, nem tudok dönteni melyik lehet a jó megoldás. Máshol azt hallottam, hogy a magas hőfokú öntisztítás pár év alatt szétégeti a sütőt. Itt van egy rövid összefoglaló, ahol egyáltalán megemlítik a vizes öntisztítást.
    •A Samsung sütők általában véve javasoltak vagy inkább ellenjavallottak?

    A másik kérdés (fúró-)vésőgépre vonatkozik. 30 eFt körül vannak már ilyenek. Ez megfelelő ár lenne. A lakáson kellene pár dolgot átalakítani. Vásárolni szeretnék, mert több kisebb feladat lenne, ezért a kölcsönzés nem lenne célszerű. Nem nagy dolgokról van szó (pl. új konnektorhoz pár méter kábel a falban), de az azért ne legyen szenvedés a munka. Ehhez van-e márka, típus, teljesítmény stb. amit javasolnátok, vagy amit kerüljek el mindenképpen?

    Köszi a válaszokat előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • naja

    aktív tag

    Sziasztok!
    Kérdezném, hogy a Siguro márkával találkoztatok-e már? Hűtőt szeretnénk venni, viszont a megcélzott 50 cm-es szélességben nagyon kevés lehetőség van (56–57 cm-es nyílásba szeretnénk betenni, ami felül nyitott, a többi irányban zárt). A kinézett példányt máshol nem lehet kapni, csak a moss-vásárojj-a-zAlázánál. Valami saját mókolt/átmatricázott brand lehet. Nincs honlapjuk, meg nagyjából semmi infót nem találok sem a márkáról, sem a konkrét készülékről.
    Másik kérdés: az alul- vagy felülfagyasztásnak vannak-e érdembeni vagy praktikussági előnyei/hátrányai, vagy csak egyszerűen melyik a szimpatikusabb. Az alulfagyasztós nekem annyiból szimpatikusabb, hogy azt ritkábban használjuk, így lefelé hajlongani rutkábban kell. Persze ez annyira mellékes dolog...

  • naja

    aktív tag

    válasz BBéci #78516 üzenetére

    Értem, de inkább hagyok esélyt a hűtőnek a kétoldali 3–4 cm légréssel, mint hogy ne szellőzzön rendesen.
    Azóta több helyen szembe jött az a vélemény, hogy úgyis mindet kínában gyártják, néhány tényleg prémium/drága márka kivételével. Ez által tök mindegy mit veszel, úgyis vagy meg döglik pár év múlva, vagy nem. Ezt az elmúlt évek háztartásigép szerelőivel folytatott beszélgetéseim is alátámasztják.
    Jó tanácsként csak annyit tudtak adni, hogy legyen rá minél több garancia, és jó szervize. Ezt már el is fogadtam (hiszen már csak ilyen ez a 21. századi fogyasztói társadalmi berendezkedés), mert az nem segít, ha széllel szembe hisztizek.
    Szóval a kérdés, hogy ki mit tud erről a brandről. Nyilván megfogom kérdezni az üzletet is, de azt nem tudom mennyire bízhatok az ő "szakmai" véleményükben (kecskére káposztát).

    #78517 pjen: köszönöm a véleményed: ez is jó meglátás, bár most nem 2 m-es hűtőről van szó, és nem a feleségednek veszem ;)

    #78518 oszy: A Teka egy jó márka szerintem, nekünk is van pár dolgunk tőle. A brandtől nem félnék egyáltalán. Az Ikea meg valamilyen Whirpool vagy Elektrolux lehet (de ezt csak tippelem). Amúgy sütőben nem hiszem, hogy nagyot lehet hibázni. Nézd meg a funkciókat/kezelését, aztán amelyik szimpatikusabb. Meg nyilván az ára dönt még. Ez esetben a garancia nekem kevésbé lenne fontos, bár azt nem írtad a Tekára mennyi van (gondolom 2év), mert sütők azért nem igen romlanak el.

  • naja

    aktív tag

    válasz pjen #78528 üzenetére

    Pontosan, volt egy kérdés, lett egy szubjektív válasz, de azért meg is köszöntem, mert az is számít. Utólag látom, hogy nem volt a kérdés elég pontos, mert én inkább technikai oldalára lettem volna kíváncsi (idézem: érdembeni vagy praktikussági előnyei/hátrányai, vagy csak egyszerűen melyik a szimpatikusabb). Nem is tudom, például, hogy az egyik fajta modernebb, vagy kevesebbet fogyaszt, vagy jobb hely kihasználású ez vagy az a fajta, stb (csak blöffölök dolgokat, hogy mik jöhettek volna válasznak). Az, hogy nekünk melyik a praktikusabb egy hajszállal, azt meg már az elején leírtam.
    Az semmilyen szinten nem segít senkin, hogy elkezditek bizonygatni, hogy ki milyen magas, vagy hogy az áruházban mik vannak statisztikailag többségben kiállítva. Vagy hogy kinek van igaza bizonyos szemszögből.

  • naja

    aktív tag

    válasz mexel #78531 üzenetére

    Az már félig jó hír, ha az ajtógumi hibátlan. A leírtak alapján hűt rendesen, hiszen lefagy a hátulja. Legvalószínűbb, hogy az pára, ami valahogy bejut:
    -sűrű és/vagy hosszas nyitogatástól,
    -nyitva hagyástól,
    -tömítés mentén lévő réseken át.
    Leellenőrizném, hogy az ajtó csukódik-e rendesen, és mindig? Továbbá a zsanér felöli oldalon nem gyűrődik meg a gumi becsukáskor? Valahol olvastam, hogy ha egy vékony papírra rácsukod az ajtót akkor a lapnak nem szabad leesnie. Ha leesik, akkor nem jól zár az ajtó, csak úgy tűnik. Ezt körbe menve érdemes lecsekkolni.

    #78537 rasotamas Egy szerelőt esetleg kérdeztél már erről? Szerintem kifizetődőbb lenne még akkor is ha nem olcsó. Egy tekerőkapcsoló csere, plusz néhány csavar miatt nem biztos hogy újat kell venni. Persze ez csak az én preferenciám, én szeretek dolgokat megmenteni. Extrém drága kapcsolónál is jó pár tizest spórolsz vele, az is valami.

  • naja

    aktív tag

    válasz rasotamas #78542 üzenetére

    Jesszus ezt a horrort. Oké, Te nyertél. Ilyet utoljára a fürdőszoba szekrényünknél láttam, ahol az ajtó kivetőpántjait (de csak az alsó párost) fél év alatt megette a rozsda hasonlóképpen. Először a szekrényben tárolt sósavra gyanakodtunk, aztán még egy másikra tisztítószerre, de miután levittük mindkettőt a garázsba továbbra is rozsdásodik. Most kissé tanácstalanok vagyunk, mert nem szeretnék fél évente kivetőpántot venni. Még a csaptelephez kapott spéci krómhoz való vízkőoldó lehet csak a ludas, mert az elmúlt 5 évben más új fajta terméket nem vettünk.
    A kémiához egyáltalán nem értek, de valahol hallottam, hogy az ionok a zárt palackon át is simán átballagnak, ha találnak valami csábító célt. Nem tom valahogy vízbűvonnyakija a zokszigént.
    A sütődre visszatérve, a kollégának (#78543) lehet igaza: sütőtisztító, ami nem lett teljesen eltakarítva, dolgozott tovább. Plusz a sütés után nem lett eléggé kiszellőztetve. Szóval szerintem a tisztító megkezdte a felületet, amit a bentmaradt pára szép lassan felemésztett. De ez részemről is csak egy tipp. Nem tudom ki lehet a szakértője az ilyen kérdésnek.

    Pár éve amikor mi vettünk sütőt, mi konkrétan hagyományosat (katalitikus és pirolitikus menteset) kerestünk. Egy anno megkérdezett szerelő/szaki véleménye szerint a pirolitikus sütőnél ez a funkció csökkenti a sütő élettartamát (extrém hőmérséklet ingadozások miatt). Azon kívül a 4-500 C-os program pár órán keresztül sincs ingyen a villanyszámla tekintetében.

    Anno a katalitikusra még azt mondták (mert végül mégis olyat vettünk), hogy a hát panelt majd cserélgetni kell időnként (csak az van be vonva a spec zománccal), mert telítődik vagy mi (hátlemezt lehet kapni van listaára: 10eFt volt). Viszont az újabb modelleknél ez állítólag már nem igaz. Ugyanaz az élettartama, mint a sima zománcnak.

    #78549
    Szerintem inkább a parasztvakítás kategória. De ez itt megint csak a saját véleményem. Nem mondom, hogy teljesen felesleges vagy haszontalan. De szerintem simán vízzel/gőzzel + mosogatószerrel tisztítva is könnyen tisztítható. Egyáltalán nem megerőltető, és 5 perc alatt megvagyok a végén a kézimunka részével.
    Kiveszem a tepsi tartó síneket (ez hatalmas segítség). Alulra beöntök egy bögre vizet, ami még nem folyik ki. Alul fűtés 70 C-on. Úgy hagyom egy félórára, kinyitáskor vigyázok a kicsapódó gőzzel, hagyom meghűlni kezelhető hőmérsékletre (pár perc), majd mosogatószeres szivaccsal áttörölgetem. Nem kell vakarni, kaparni vagy sikálni. Könnyen lejön. Tudományosan ezt hívják hidrolitikus tisztításnak a marketingesek meg AquaCleannek. A tepsi tartó síneket a mosogatógép szépre mossa.

  • naja

    aktív tag

    válasz rasotamas #78562 üzenetére

    Kérdezd meg a szervizt, hogy tényleg kell-e a szakértői beszerelés ilyen esetben. Anno nekem erre azt a választ adták, hogy ha villásdugós (nem lehet elb*), akkor nem kell szakember, ha szerelni való (csupasz végű kábelek, aminek a bekötését el lehet górni), akkor kell. A szöveg általános volt inkább a biztosra ment, és nem ennyire részletes, ott volt a félre . De azért duplán kérdezz rá.

    A sütő és a szekrény keret méretek eléggé szabványosak, ennek ellenére láttam már fél centis különbségeket. Szóval nem árthat leellenőrizni.

    #78564 Visszagondolva a nyáron vett hűtő nekünk is 3 napig folyamatosan ment és tűzforró volt. Már majdnem visszavittem, amikor észhez tért.

    #78560 Az ajtó megfordítás alatt a zsanér másik oldalra való áthelyezését érted? Az átszerelésről szokott leírás lenni a kézikönyvben. Minden lépést lecsekkolnék a helyedben.

    #78558 Azt csak te tudhatod hogy elbírja-e. Ha összeadod az összes fogyasztót, akkor az legyen kevesebb mint amit az óra tud. Ha több, akkor ne használd egyszerre mindet (és ezt érdemes észben tartani). Ne hagyd ki a számításból a biztosíték táblát. Ott valószínűleg alacsonyabb fogyasztásra méretezett biztosítékok vannak. Érdemes a konyha körét (gondolom ott vannak a legnagyobb fogyasztók) külön lecsekkolni, hogy mit bír. Pont a múlt héten nálunk is levágta a biztosítékot. De gyorsan kiderült, hogy minden rendben (nem romlott el semmi), csak hát a sütő + 2x ind. főzőlap + mosógép + mosogatógép + porszívó (+gondolom a hűtő is mehetett) még elmegy, de a vízforraló a teához már sok volt neki :) .

    [ Szerkesztve ]

  • naja

    aktív tag

    válasz rasotamas #78572 üzenetére

    Lehet egy másik piacra szánt termék (lengyel, román akármi) ezért nincs nálunk, illetve googli is azért nem adja ki. Ökölszabály az ilyeneknél: amíg tart a garancia addig minden szép és jó, ha utána döglik meg benne valami, akkor sok sikert a javíttatáshoz.
    Gógelnál tartva:
    https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=katalitikus+pirolitikus

    #78569 Ha nem sérült a termosz, hanem újonnan is ilyen, akkor "tervezési hiba", vagy inkább lehet, hogy kínában gyártották, ahol nem szokás a nép véleményével (feedback) foglalkozni. Azaz soha nem volt és nem is lesz jó, azaz megszokod, vagy kidobod és veszel egy rendeset ami nem szívja véredet és öröm vele az élet. De ez csak egy vélemény.
    A Bosch meg már rég nem az a régi Bosch (az is made in china mint minden). Régebben néztem hozzá kiegészítőket, de vagy a sajátja volt aranyáron (ahogy írtad), vagy semmi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák