Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nagya21

    addikt

    válasz Zen42 #86819 üzenetére

    HAli!
    Szedd le a gombokat, fújd be hideg zsír oldóval, várj egy kicsit aztán kezd el mozgatni, esetleg hajszárítóval melegítsd.
    Ha már mozog ne felejtsd el a hideg zsír oldót lemosni róla.
    Üdv Nagya

    Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

  • st6969

    őstag

    válasz Zen42 #86819 üzenetére

    Az nem opció, hogy veszel egy újat/csomagolássérültet inkább? Tudom, nagy kiadás...
    Én hónapokig kerestem használtan kombinált tűzhelyet 50ezerFt-ig. Mondom, biztos találok, mert annyi van fent a neten. Hát, jobban megnézve, képekre ránagyítva itt-ott rozsdás volt mind, vagy hiányzott valami...(ami tényleg jó volt, az addigra elkelt)A végén már ott tartottam, hogy kiterjesztettem a keresést 50km helyett egész Magyarországra, mondom, ha találok valami jót, összekötöm egy kirándulással. Nem volt szerencsém, mindegyikkel volt "valami". Már kezdtem beletörődni, hogy újat kell venni, de 130-ig csak alsó polcos van jóformán. Aztán találtam egy képen jól kinéző Bosch-t. Eredeti ára 180 körül volt, 85-ért adta. 200km-t autóztam érte, és ott ért a döbbenet, hogy tiszta retkes, ragacsos volt belülről. Csak azért hoztam el, mert ennyit utaztam érte, és bíztam benne, hogy jól ki tudjuk majd takarítani. Kis híján egy napig kellett takarítani, mire elfogadható állapotba került. Utána jött a következő sokk: át volt szerelve palackos üzemmódra, de azt mondta a tulaj, hogy adja hozzá a hálózati fúvókákat is, ne aggódjak, ott van a tasakban. Hát, a tasakban volt mindenféle fúvóka, fél napig nagyítóval próbáltam összepárosítani a használati alapján, hogy vajon melyik hova kell. Retek volt mind, mondom veszek új fúvókákat. Hát csak gyárit lehet rendelni (ha még lehet egyáltalán), azt is aranyáron. Végül nem rendeltem. Volt még a használatiban olyan rész is, hogy palackosról hálózatira átszereléskor a gombok mögött is vannak fúvókák, azokat is cserélni kell úgy, hogy szét kell hozzá szedni a készüléket. Na, olyan fúvókákat nem kaptam hozzá, hívtam a tulajt, hát ők olyat sose cseréltek :(
    Végül, csak a rózsák alatti fúvókákat cseréltem arra, amit vele kaptam (amik jól el voltak már használva). Gázos rákötötte a hálózatra, szerinte jól működik (szerintem kicsit hangosan süvít a láng).
    Számomra a tanulság: SOHA HASZNÁLT GÉPET TÖBBET! Olyan hibája lesz, amire nem gondolnál, hiszen biztos csak egy kis egyszerű szerkezet, mi baj lehet, aztán mire rájössz, hogy mi a hiba, kiderül, hogy beszerezhetetlen/cserélhetetlen az alkatrész. :(((

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák