Új hozzászólás Aktív témák

  • terkaz

    csendes tag

    Hali.

    Én is egy otthoni szervert szeretnék belőni az alábbi szempontok szerint de ehhez a ti segítségeteket/tanácsaitokat is szeretném hallani.

    Elsősorban letöltőgépnek szeretném berakni(torrent,DC,eMule), lehetőség szerint úgy, hogy akár 24 órán át is mehessen, bár inkább este futtatnám, mivel itthon nagyon rákattantak a netre(anyám nyugdíjas lett ;) ) és állandóan nyafognak ha (nappal) letöltök akkor nekik lassú a net, stb..
    Naszóval adott egy P3as 500Mz es proci, 64Mb RAM-mal felvértezve(sajnos pontosabb paraméterekre nem emlékszem mert faternál van a gép..). Régebben kísérleteztem, hogy berakom letölteni, de több baj is volt vele: az XP szörnyen lassú volt rajta, általába kifagyott tőle a gép, ezt gondolom megoldja ha rakok mellé még 128MBos memóriát is, a másik pedig, hogy volt hangja rendesen, aludni nem lehetett mellette az 7szentség:-) Ezért legfőképpen arra lennék kiváncsi, hogy létezik-e olyan halk hűtésrendszer, amit ha rászerelek akkor se lehessen hallani ha az agyamtól kb. 20cm-re van? Mivel kicsi a lakás igy nem nagyon van hová tennem, így a saját szobámba lenne, mivel ez az "én saram" nem akarom az itthoniakat terhelni vele. Fontos lenne, hogy tényleg síri csöndben legyen a gép mivel elég érzékeny vagyok az ilyesmire, amúgy is nehezen alszom el.. ;)

    Pár egyéb kérdés pontokban:
    1. Milyen oprendszert ajánlotok(ami ezen is elfut)? WinXP + VNC kombóra gondoltam, talán az lenne a legegyszerűbb, de épp ideje megismernem a Linuxot, így attól sem zárkózom el, de Linuxom még sose volt, úgyhogy ebből is tanácsra lenne szükségem, melyik (pl.Ubuntu?) milyen összetevőket rakjak rá("L+A+M+P")stb.
    2. Ultrahalk hűtésrendszer, amit akkor se hallok a közel van az ágyhoz. (Ez lenne a leglényegesebb) Milyen ajánlotok?
    3. Be szabad e tenni kevésbé szellőztetett helyekre(pl. szekrény, ágy alá, kamrába)? Nem szeretném, ha miattam gyulladna ki a lakás. ;)
    4. Lehetőleg ne nagyon zabálja az áramot mint a P4esem, bár ez kevésbé fontos. Ehhez is várok tippeket.

    Gondoltam arra is, hogy ha ez túl macerás (meg hangos) akkor beruháznék egy natúr FileServer (vinyó nélkülibe) mert az halk, viszonylag olcsó és tényleg kis helyet foglal, viszont azt hallottam, hogy nem mindig megy alatt a DC, meg az eMule, amelyeket a leggyakrabban használom. Ide is várok tippeket.

    A tanácsokat pedig előre is köszönöm. :-)

Új hozzászólás Aktív témák