Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DDL

    őstag

    válasz dark bit #458 üzenetére

    Az a ''hangszórókábel'' ugyanaz, mint amit villanydrótnak veszel. A drágábbak 231,-Ft-os Klotz már hangszórókábel. Ebben tévedtem, de nem nagyot. Igaz, hogy ezek nem mindegyike legalább 1,6mm^2-esek, de tény. Viszont a 2.5-es sem kerül sokkal többe a villanydrótból. Nem úgy a hangszórókábelből. (365,-Ft).

    Nem annak szántam aminek Te hiszed. Csupán erre a hozzászólásodra vártam. Hoztad is amire számítottam. Semmmi konkrétumot nem tudsz felhozni (a kábeláras dolgot kivéve) ellenem. Ollózgassál csak nyugodtan. De én veled ellentétben meg fogom védeni az álláspontomat. Vagy legalábbis megpróbálom. Így lehet tanulni. Tőled is ezt vártam volna, ha vitaképes lennél. De továbbra is hiányoznak az érveid. Csak gúnyolódások, röhögések de semmi érv.

    Ollózom én helyetted a kérdéseimet. Hátha elkerülte a figyelmed:

    #263-as szösszeneted után kérdeztem (tekerccsel kapcsolatos röhögésed után):
    ''A kábelkapacitások, induktivitások azok smafuk igaz?''
    A válasz érdekes módon elmaradt. Ill. Ez jött #296:Amit én állítok az a gyakorlat, amit te az meg amit különböző újságokban olvastál, vagy hallottál. Felesleges szakszavakkal kábítani, ahogy Donki Hóte is mondta a fázis különbséget se lehet kiküszöbölni és ebben se hallod a különbséget. Miért nem cáfolsz műszaki érvekkel? Az más kérdés, hogy én soha nem állítottam, hogy ki lehet küszöbölni a fáziskülönbségeket. Honnan tudod, hogy én mit hallok, vagy mit nem?? Teszteltünk már valaha együtt? Terveztünk már valaha együtt bármit is? Ezért eleve sértő ez a mondatod. Hiszen itéletet mondassz a hallásomról, úgy hogy nem is ismersz. Ezzel csupán beismered, hogy Te nem hallod. Ez érv? Mire?

    #268-as felvetésedre is rákérdeztem:
    ''Ha már kihúzol egy kábelt majd visszadugod, már azt is hallani lehet.Házifeladat ennek utánanézni, hogy vajh miért (középiskolás fizika).'' Reagálás: semmi. (Egy kis lökés: az anyagszekezetbeni torzulások körül kell keresni a választ. Ez a ''bejáródás'' jelenségére is részben a válasz.)

    Az UTP-s felvetésemre azt a gúnyolódó rosszindulatú irományt amit írtál nem idézem #349.A szövegben rejlő ellentmondás bizonyítja, hogy eleve rosszindulat szülte. De azért megpróbáltál reagálni #354: ''Igen, sajnos abban én is biztos vagyok, hogy magyarázat nincs, csak fantáziálás a dolog mögött.'' Ha szerinted eleve nem lehet különbség akkor mire nins magyarázat? Akkor mit akarsz magyarázni? És ennyi az érved a javaslatom ellen. Holott fingod sincs róla, hogy miről szövegelek, hiszen nem is hallod a különbséget. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy nem is létezik. Vagy szerited, ha Te nem tapasztalsz vmit akkor az nincs is? Emer kérdésemre megint semmi érdemleges reagálás csupán gúnyolódás, és lenézés. Én ennek ellenére a segíteni szerettem volna, azzal, hogy az összekötésekben ötleteket adtam.

    Ezekre a kédésekre, felvetésekre (meg arra a többire amit nem idéztem) ha reagálnál értelmesen akkor tanulhatna belőle mindenki. Engem is beleértve.

    Üdv: DDL

    [Szerkesztve]

    Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

  • DDL

    őstag

    válasz dark bit #458 üzenetére

    '' Nem várom el, hogy ismerd be, hogy (ezzel is) nagyon nagyot bakiztál, és ezekután még anyáztál 3 oldalt, csak ne okíts butaságokat továbbiakban.''

    Én Veled ellentétben beismerem ha tévedek. Viszont Te? Csöves erősítők című fejezet? Tekercsek, kábelek sajáthangja című fejezet?

    ''kíváncsi vagyok ki ad ezekután a szavadra''

    Remélem senki nem veszi készpénznek a javaslataimat. Én (Veled ellentédben) nem tartom magam mindent tudónak. Csupán ötleteket adok - amiket mellesleg saját magam is kipróbáltam (most persze ezen is röhögsz majd és szerinted hazudok) -, hogy mit érdemes kipróbálni. (Apropó! A vitánk tárgyát képező UTP és villanydrót ötletem kipróbáltad már?)

    Figyelmedbe ajánlom a #418-at: ''Na, bekötöttem tömör réz vezetékkel, és sokkal jobban szól, mint az eddigi hangszorókábelemmel. Főleg a magasok. Viszont a közép kevesebb lett, de ez pont így jó.'' És ez csak 1 a sok közül. Nekem ennyi bőven elég.


    Üdv: DDL

    Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

Új hozzászólás Aktív témák