Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kissmu

    csendes tag

    válasz biker #4451 üzenetére

    azért írtam amit írtam mert sok mindent próbáltam már. csalatkoztam nagy gyártók gagyi termékeiben, és hallottam különbséget ugyanazokból az alkatrészekből felépített különböző elrendezésű áramkörök között. az a/d konverter a mai gyagi cuccokban majdnem mindegy milyen, mert a körítés határozza meg a tényleges hangját. a nyákterv, nyáklap anyaga, szűrőkondik (meglétük, vagy teljes hiányuk) ellenállások stb. igaz az smd alkatrészek általában gagyibbak mint a normál méretűek, de üdítő kivétel mindenhol akad.

    a limitált mintavételezés alatt a 44 Khz-térted? amit a zenék 98 %-a használ?

    de nem is ezért írtam ezt, hanem mert ahányszor átjön egy ismerős és meghallja hogy normál erősítőn, nem túl gagyi hangfalon hogy szól még az mp3 is, mindig elcsodálkoznak.
    én erre írtam hogy az mp3 alapú hangforrás is megérdemel egy normális hangrendszert.

    nem szélessávúnak mondott gagyi kis pc hangszórókat, persze ez alól is lehet kivétel csak még nem hallottam...

    a HK hangfalnak azért legyen annyi a mentségére, hogy arra tervezték a felhasználó fejétől 50-80 cm távolságban legyen, oda meg talán nem kell akkora hangerő hogy teljesen szétessenek azok a pici hangszórók, no meg a hangképük.

Új hozzászólás Aktív témák