Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz shalafi66 #20698 üzenetére

    Annyira nem értek a hangszórókhoz, hogy azt sem tudom eldönteni, tréfálsz-e.... Mindenesetre megjöttek az új hangszórók, és ha minden jól megy, ma megjön a felsőmaró is, úgyhogy utána rendelnék fát.

    Amit most csináltam - csináltunk, tök jól szól, valószínüleg egy erősebb konzollal ezek fognak a hálóba kerülni a falra. A nappaliba pedig álló kiszerelésben szeretném ugyanezeket. Mivel az csúnyán megnöveli a térfogatot (80cm magas lenne jó. 20cm-nél meg nem lehet keskenyebb, a mélysége is 20, tehát 32 literes lesz), négy lehetőségem van.

    - Kitöltöm bordákkal, ahogy javasoltad, akkor 7 liternyi, kb 6kg borda kell mindkét dobozba. Ez segíti a hangzást, vagy csak robosztusabb lesz a doboz, és aki súlyra nézi a HiFi-t, az nagyobbra fogja értékelni?

    - Leválasztok az alljából 7 litert és lesz egy zárt doboz a doboz allján.

    - Az extrém ötletem, hogy ablakossá teszem a leválasztott részt, és abban kap helyet a hangváltó, így könnyebben javítható, igazítható, nem zavarja sem geometriailag, sem mágnesesen a hangzást, meg exkluzívabb a megjelenése is.

    Mi a vélemnyed? Mindhárom esetben megváltozik az előlap, de csak a reflexcső alatti rész, ehhez kell a hangváltón változtatni?

    Illetőleg ha készülne egy mélyláda is, akkor az ugye nem zavarja a hangzást, mert az 5.1-es erősítő levágja azt, ami a mélyládába kell, és nem fog dupla hangerővel szólni a mélyláda és a handobozok 60-100Hz-es közös tartománya?

Új hozzászólás Aktív témák