Aktív témák

  • fler

    tag

    Sziasztok!

    Van egy nagyon furcsa problémám a céges hálózatunkon.
    Elősször felvázolnám a kapcsolatokat, hogy nagyjából tiszta legyen a kép.
    Van két iroda (1,2), mely Wifi-fel van összekapcsolva. Az 1-es irodában vannak a szerverek, a 2-es irodában a többi gép. A két irodában lévő 1-1 gép között így összesen 4 hálózati eszköz van. A szerverek egy switch-en, a switch-en egy linksys wifi router, amely irányított antennán küldi-fogadja az adatokat a 2-es iroda linksys wifi router-ének(től), majd ez a router kapcsolódik egy újabb routerhez ami wifi-n szolgáltatja a hálót a 2-es iroda gépeinek.
    Na és most a probléma.
    2-es iroda gépei tudnak másolni az 1-es iroda szervereire egy kivétellel. Van egy szerver, amire nem tudunk másolni állományokat. Ami furcsa, hogy azon a gépen megy az exchange, a companyweb és ezeknek nincs kapcsolati problémájuk, míg ha egy megosztott mappába másolok, akkor nem megy. A másolás elindul, de pár másodperc múlva megszakad. Ha az 1-es irpodában kezdek el másolni rá, akkor csont nélkül megy bármekkora állománnyal is. Más szerverekkel nincs ilyen probléma. Ha az 1-es irodában vagyok, akkor ezzel sincs. Úgy látszik, hogy csak a 2-es irodából nem működik megfelelően valami.
    Találkozott más valaki ilyennel? Valami ötlet, hogy mit vizsgáljak meg?
    Minden felvetésnek örülnék, mert én már kifogytam a hibafeltáró ötletekből.

    Üdv,
    Fler

Aktív témák