Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kulbi

    aktív tag

    Sziasztok,

    Szeretnék otthonra egy biztonsági kamera rendszert kiépíteni. Első körben csak bent az alsó szint figyelésére 1 db kamerára van szükség, majd később az emeleten és kint is szeretnék bővíteni. UTP, táp megoldható.

    A következőket kellene tudni:
    - mozgásérzékelés
    - éjjellátó (max. 12 m elég bent)
    - min. 1080p felbontás
    - nem szükséges mozgathatóság, nagy látószög elég a teljes alsó részhez (konyha, étkező, nappali, kis szoba egy pontból belátható
    - kompatibilitás Synology nassal, ide is szeretnék menteni, plusz felhőbe vagy a nason keresztül, vagy külön
    - email értesítés
    - iOS, OSx kompatibilis szoftverek
    - nem gond kínai beszerzés, de azért olyan márkát szeretnék ami bővíthető, szoftveresen megbízható támogatással rendelkezik a jövőre nézve is.
    - ár/érték jó legyen, olcsóbb szegmensben nézelődöm, max. 100 dollár
    Ha vmi kimaradt csak szóljatok.

    Milyen márkát, márkákat javasolnátok és azon belül van-e favorit típus.

    Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

  • Kulbi

    aktív tag

    Szeretnék vásárolni Hikvision vagy Dahua kamerát egyet beltérre kettőt kültérre, tudnátok ajánlani megbízható kínai beszerzési forrást ahonnan már rendeltetek és nem volt gond. Működjön együtt synology nassal és lehetőleg ne legyen szoftveres probléma. Köszönöm

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

  • Kulbi

    aktív tag

    válasz numera007 #7034 üzenetére

    Mit értesz kép alatt, nekem tökéletesen működik, kb. másfél hete van meg.
    Az egyetlen bajom vele, hogy csak a saját applikációjával megy, nincs email v. egyéb értesítés és nem küld pl. képet. Egyébként 5000 forintot bőven megért.

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

  • Kulbi

    aktív tag

    válasz numera007 #7040 üzenetére

    iOS-en használom a Mi home applikációt, két telefonon és egy tableten.

    https://itunes.apple.com/us/app/mi-home-xiaomi-smarthome/id957323480?mt=8

    [ Szerkesztve ]

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

  • Kulbi

    aktív tag

    válasz laszlo.kiss #7167 üzenetére

    Szia,

    Nekem is ugyanezt csinálja. Egy ideje használom, nálam eddig a csatlakozással nem voltak gondok, mindig rá tudok nézni. A motion detection értesítés nem jön meg minden telefonra, csak az egyikre. Most pedig nem lehet megnézni a mozgás érzékelés során keletkezett videókat. A kamera műszakilag 5000 Ft-ért nagyon jó, sajnos szoftveresen teljesen megbízhatatlan, ennél fogva NEM AJÁNLOTT KATEGÓRIA! Aki komolyan szeretné használni és nem csak szobadísz az mást vegyen.

    Valahol korábban olvastam, hogy meg lehet bütykölni egyéni firmwarrel, egy csomó funkció elveszik, de nem lesz kötött a Mihome applikációhoz. Valakinek van ezzel tapasztalata?

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

  • Kulbi

    aktív tag

    válasz Stehe #7297 üzenetére

    Valakinek megjavult a korábbi hiba óta? Én továbbra sem tudom visszanézni a mozgásérzékelés során készült videókat.

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

  • Kulbi

    aktív tag

    Sziasztok,

    Szeretnék otthonra 4 db kamerából álló rendszert telepíteni. Sajnos csak 2 db-nál tudom megoldani a utp kábelezést, illetve ezekhez nvr-t is tudok rakni. A másik kettő wifi-s kell, hogy legyen. Kicsit el vagyok veszve a fórumot és a netet böngészve, hogy melyik nagyobb, ajánlott márka tudja, hogy a kábeles, nvr-s rendszere kompatibilis a wifis kameráikkal, tehát ezeket egy rendszerben tudom kezelni. Illetve pl. a Hikvision mintha kivezette volna a wifis kameráit másik márkanéven. Köszönöm az esetleges ajánlásokat.

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

  • Kulbi

    aktív tag

    Sziasztok,

    szeretnék rendelni Annke kamerákat, már a support-tal beszélgetek. Válaszolnak, de teljesen amatőrök és nem arra válaszolnak amit kérdezek, ellentmondásba keverednek magukkal… Van-e vki aki ismeri a kamerákat és tudna nekem segíteni egy-két kérdés megválaszolásában? Kérem írjatok rám privát. Köszönöm

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

  • Kulbi

    aktív tag

    válasz vacs #25926 üzenetére

    Rendben, megpróbálkozom.

    Adott egy hosszúkás családi ház ahol az elején szükség lenne 2 db kamerára kapu és udvar figyelésére (távolság max 10m), itt található egy Digi router és UTP kábelezés és áram van, megoldható. A másik végén pedig egy terasz és melléképület figyelésére kellene két kamera (távolság kb. 10m), itt áram van, de UTP kábelre nincs lehetőség. A házban további két ASUS router meshben és extender biztosítja a wifit (terasz és melléképület is lefedett). Optimális megoldást keresem, jobb kép minőséget szem előtt tartva (jelenleg Wyze cam-ek is vannak, de nem vagyok velük elégedett) és szeretném egy rendszerben elérni, kezelni ezeket.

    1. Ha nincs kábeles és wifis hibrid megoldás gondolom jó lehet egy teljesen wifis rendszer, standalone kamerákkal vagy egy NVR és wifi-s rendszer (gond ha nem ugyanazon wifiket érik el a kamerák?)
    pl. NVR rendszer: "WS500 – 5MP 8 Channel 4-Cameras Wireless NVR CCTV System, EXIR 3.0 Night Vision, 2T2R MIMO Antennas, Built-in Micphone, Works with Alexa"
    [link]
    vagy standalone: "WZ500 - 5MP PTZ WiFi Security Camera, 20X Optical Zoom, Two-Way Audio, 328 ft Infrared Night Vision, AI Human Detection & Auto Tracking" mindenhol
    [link]

    2. Egy kábeles rendszer kiépítése a Digi routernél, ez is lehet NVR-rel vagy nélküle, itt a jobb minőség érdekében két 4K kamera és ehhez kiegészítésképpen két wifi kamera hátul.
    pl. 2db standalone C800, [link] és két standalone WZ500, ez egy programmal elérhető?
    vagy egy NVR-es H800 kiegészítve két WZ500
    Itt a support össze vissza beszélt azt mondta vegyek a H800 mellé két darab WS500-at, majd megkérdeztem, hogy az biztos kompatibilis, erre azt mondták ja lehet mégse inkább vegyek WZ500-at. Küldtek egy másik csomagot, ami a honlapon nem is látható (titkos link) egy NVR két kamerával (egy bullet és egy dome, papíron a H800 NVR-rel, de csak négy kamerát támogat, holott a nevében azonos a H800-zal ami meg 8-at:
    [link] Megkérdeztem a support-ot, hogy akkor most ez ugyanaz mint a H800 NVR és akkor négy vagy nyolc kamerás-e és azt mondták igen ugyanaz és négy kamerás, persze a honlapon a H800 mindenhol nyolc kamerás :)

    Most valahol itt állok éppen :)

    Köszönöm.

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

  • Kulbi

    aktív tag

    Sziasztok,

    Tudnátok nekem ajánlani konkrét márkát és típust az alábbi követelményekre:

    1. Hány db kamerát tervezel (kültéri/beltéri)? 4 db kültéri kamera, 2 db kábeles, 2 db wifis
    2. Később lesz-e bővítve? Igen, max. 8 kameráig
    3. NVR (rögzítő) kerül-e a rendszerbe? Igen
    4. Mekkora területet szeretnél figyelni (milyen messze van a kerítés és az utcafront)? max. 10 méter mindegyik kamerától
    5. Lesznek-e "okos" funkciók (arc/személy/gépjármű felismerés)? igen, mozgásérzékelés, tudja, hogy személy, riasztás telefonon, távoli elérés egy rendszerben, applikációban
    6. Külföldi vásárlás szóba jöhet-e (eu raktárból, plusz költség nélkül)? Igen
    7. Mennyi pénz lenne a vásárlásra? Ár érték arányban legyen jó, ismert elterjedt márkák, jó szoftveres támogatás (Dahua, Hikvision, Annke, Reolink...)
    8. Kell-e színes éjjeli kép (drágítja a kamerát és köztéri világítás ajánlott)? Nem.
    9. SD kártya foglalat kell? Nem fontos.
    10.Főleg fix terület figyelés és mobil app riasztás funkció a cél

    Köszönöm.

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

  • Kulbi

    aktív tag

    válasz vacs #25965 üzenetére

    Köszönöm.
    Az Annke c800-h800-at is néztem, de az itt linkelt éjszakai kép eltántorít. Azt gondoltam ennél azért kicsit jobb. A reolink vagy az A brandek jobbak éjszaka? Itt vki a lux adatot írta az Annke-ra, de nem találok ilyen paramétert a többi kameránál, nehéz összemérni az éjszakai képességeket, most youtube videókon próbálom csekkolni.

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

  • Kulbi

    aktív tag

    válasz jbl #25970 üzenetére

    Köszi.
    A Hyundai helyett néztem a HIKVISION DS-2CV2041G2-IDW(E) 2.8mm, ez elméletileg ugyanaz, de a Lux 0,005, azért lehet nem rossz, wifisben nem nagyon van jobb.
    Az Annke, meg az összefoglalóban ki van vesézve, esetleg AC800 az 0,003, de itt írták, hogy volt vele vmi sávszélesség gond.

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

  • Kulbi

    aktív tag

    válasz Marci112233 #25968 üzenetére

    A te képed az ég és föld, az szuper. De miért ilyen nagy a különbség?

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

  • Kulbi

    aktív tag

    válasz vacs #25965 üzenetére

    A Hyundai wifis kamerán elindulva ezeket a típusokat is néztem:
    DAHUA IPC-HFW1430DS-SAW 4MP IP kamera 2.8mm [link]
    HIKVISION DS-2CV2041G2-IDW(E) 2.8mm [link]
    Azt akartam velük kapcsolatban kérdezni, hogy ha jól olvastam ezeken nincs ember felismerés csak mozgásérzékelés. Ha ezek olyan területet néznek majd a kerítés felé ahol bokor van, ágak mozognak akkor fals riasztásokat adnak?

    Köszönöm.

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

Új hozzászólás Aktív témák