Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunoxo

    csendes tag

    válasz Woodslave #67157 üzenetére

    Egyébként ha valamikor rég, fórumozott volna a Sportika Fórumon akkor tudná. :K
    Régi szép idők,én szerettem azt a fórumot. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Zola007

    veterán

    válasz Woodslave #67157 üzenetére

    namármostaszongya:

    1, a C-vitamin felszívódási sebessége nem azonos a megivott H2O-val

    2, Ha megnézed az ábrát, azon jól látni, hogy még 3 gramm egyszeri bevitele esetén is a telítési zónáig eltelik körülbelül 2 óra. Tehát az edzés alatt megivott C-vitamin (ha jelölnénk radiológiailag vagy fluoreszcensen) tulajdonképpen kb edzés végére jut a vérbe, a szövetekhez pedig még később

    3, meglátásodat és a 2.-es pontot alapul véve már ha pl valaki 4x 1 g-ot eszik naponta (orális bevitel, négyzet marker), akkor minden 5 órában az optimális 2x szintje fölött tartja a C-vitamin szintet a vérben

    Tehát tulajdonképpen totál mindegy, mert az edzés időpontjában így is úgy is maximum közelében lesz az órákkal korábban bevitt miatt
    Tehát a linkelt cikk alapján legalább 24 órával előtte kellene utoljára bevinni, hogy ne legyen az optimális vérkoncentráció fölött.
    Ez azt jelenti, hogy 2 naponta edzés esetén, mindig csak az edzést követő 24 órában szabadna C-vitamint fogyasztani, ami lehet igaz, de én máshogy gondolom.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák