Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacos001

    senior tag

    válasz KAMELOT #131330 üzenetére

    Nem tudom hol élsz, merre laksz, de ezt hagyjuk sztem....bugyutaság....

    Titok megosztás következik..figyelem...

    Magyaroszágon kerestem 250K-t, feleségem 92K-t = 350K durván...H-P- napi 8 óra...ebből a kiadásunk volt lakbér, minden ami a lakáshoz ( 56nm) tartozik összesen 150K. Maradék 200K-ból fizettünk telefont, internetet, vásároltunk és maradt ami maradt...kb.60-80K.

    Itt a németeknél keresek 2.200€-t. H-P-napi 8 óra ( remélem a langlétrán lépkedhetek és több lesz....bár minek :F )
    Lakbér minden ami a lakáshoz (98nm) tartozik 650€. Maradék 1.550€-ből fizetünk még biztositást, telefon-internet-autó, lett gyerekünk...most 4 éves... kirándulások, mit szem-száj meg kiván...sorolhatnám, de természetesen most blokkol az agyam igy nem tudok sorolni...
    Durván, ha elég jol költünk akkor is meg marad 800€ ebből....és ez csak az én fizum...
    Feleségemnek elég csak 4 órába dolgoznia, amolyan időtöltés gyanánt.... Ovi csak fél 2-ig van délután, ezért a 4 óra...további 650€- H-P-napi 4 óra...mi lesz később??....

    Számolhatsz, nem nehéz...a semmire a számlánkon maradt durván 1500€...
    Akkor mire is céloztál? ezt sosem értettem és már ezer embernek elmagyaráztam.
    Sajnos még a nyomorult, csóró Auslanderek közé soroljuk magunkat...és ezek csak anyagiak...a többit meg sem emlitem, ami fényévekre van onnan....

    Nettó összegeket irtam...

    Tudom nem ide való, sorry érte...de ez " nagyobb fizetés, nagyobb kiadás. Hiába kapsz ott többet, ha a lakás bérleti díja az ottani lakáshoz képest itt kb. 170 euroval fizetek többet...kétszer akkora...stb.. 2-3x az itthoninak" azért nem igy van....velünk legalábbis!
    Nem is értem.... :(

  • válasz KAMELOT #131330 üzenetére

    Nem értek ezekhez de elmondom azt ami a Hajdúböszörményi Európa kupán idén elhangzott.

    A húzások előtt amíg beáll a súlypad elé a versenygép és éppen képben van/odafigyel a kommentátor is szokott mondani érdekes dolgokat.

    Az egyik több ezer lóerős versenygép külföldi (nyilván :D) tulajdonosa főállásban szakács, hobbija pedig a traktorpulling. Akár igaz akár nem, de legyen bármi a foglalkozása, megcsinálni egy 4.000-10.000 lovas versenytraktort, azt fenntartani meg kamionnal szállítani egész Európában versenyről versenyre az szép kis summa lehet. Persze vannak szponzorok is, de sztem mindent ők sem állnak.

    Úgyhogy lehet eltúlzó a példa de sztem sokan élnének addig, mire egy magyar vállalkozó szellemű csak úgy belefog egy ilyen költséges hobbiba. Legyen az ápoló, szakács, vagy földtúró :D

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Új hozzászólás Aktív témák