Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • goodboy007

    senior tag

    válasz Ijk #118070 üzenetére

    Egyébként a mai rohanó világban nem egyszerű tudatosan étkezni, ha valaki "csak enni akar" és pl. családos emberként vagy munka miatt nem tud jobbat, mint beugrani reggel az abc-be vagy a szupermarketbe. Gyakorlatilag nincs olyan kész kaja, ami finom lenne magában és egészséges lenne. Vagyis van, de vicces lenne tonhalat meg savanyúságot majszoló embereket látni az utcán és ára miatt előbbi is sokaknál kizáró tényező.
    Mi marad néhány száz forintért?
    Tej, pékáru, felvágott
    Nyilván akarat is kell hozzá, de sokan nem is tudnak jobbat, mert sietnek. Mi sem egyszerűbb, mint bedobni a csokipudinggal töltött porcukorral meghintett rudat meg egy virslis baguettet a papírzacskóba, amit menet közben is meg tud enni az ember.

    Látott/tud valaki olyan helyet, ahol pl. készen lehetne kapni főtt tojást/rántottát/zabkását (csak hogy a "full gyúrós", de átlag ember által is "ki nem nézett" kajáknál maradjunk) emberi áron?
    Gondolom vannak beülős helyek, ahol két sült tojást hozzád vágnak 400Ft-ért, de ez megint csak nem túl vonzó az átlagember számára (azt hagyjuk, hogy a gyorskajáldák szendvicsárai is abszurdak a mennyiséghez képest).
    Speciel néha vagyok úgy esténként edzés után, hogy másnap szabadnapos vagyok, amikor lenne időm főzni, de aznap már semmi kedvem épp ezért megcsinálni az egészet, de kaja meg tudom, hogy nincs már itthon és mivel edzés után valamit enni kell, ezért milyen lehetőségek vannak?
    KFC/McDonald's/Burger King/pizza/gyros vagy pékáru. Pedig tuti ennék egy jó adag rántottát, ha csinálnának valahol. Még a piacon is csak a kolbászt meg a lángost sütik.
    Valamit a boltok is kitalálhatnának, hogy az egészséges kajákat népszerűsítsék. Vannak persze kész saláták 1000Ft körüli áron, ami megint csak nem nyerő a 200Ft-os a virslis bagettel szemben az átlagember szemében.

    Lényeg, ha nem készíted elő a kajádat, akkor útközben nem igényesebb beülős, de drága helyen kívül nem igen van olyan, ahol készen, tányérra szervírozott formában tudna az átlagember egészséges ételt venni.

    [ Szerkesztve ]

    "propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Ijk #118070 üzenetére

    Én meg pont leszarom és sört iszom a kollégákkal éppen. Szeretem a sportot, ha kell, össze is szedem magam, de egy totál antiszoc seggfej barom lenni és becsavarodva remete életet élni. A versenyzők is meghíznak offszezonban, sokan úgy néznek ki, mint aki maximum hobbiból gyúrogat. Egyik kollégám INBA versenyző, én az előbb ettem a kis tonhal konzervem, ő meg olyan boldogan ette a kis pizzáját, hogy mindjárt én is rendelek egyet. Amiről te beszélsz, az nem létezik, ne hagyd, hogy az agyadra menjen. Tudni kell kicsit felengedni is, mert bekattansz.

Új hozzászólás Aktív témák