Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raziel01

    veterán

    válasz ngaba #41174 üzenetére

    Autószerelő válogatja. Én az évek alatt mindig vittem a kisebb dolgokat és nem számoltak fel több munkadíjat.
    Ha viszed akkor én azt mondom, hogy nagyobb rá az esély, hogy tényleg azt építi be, mert nem fog ugyan abból rendelgetni egy olcsót a tiédet meg eladni.
    Viszont ha azt mondod, hogy rendelje meg neked akkor ismerős járt már úgy, hogy kifizettette vele a szerelő a drágább alkatrészt de beépítésre meg egy olcsóbb változat került.
    Olajat meg csak és kizárólag azt javaslom mindenkinek, hogy vigye saját maga a kocsijának megfelelőt és a szerelő ott cserélje ki előtte. Ismerős járt úgy, hogy ki se lett cserélve. Úgy derült ki, hogy megnézte pár nappal utána az olajszintet és alacsony környékén volt. Az meg gyanús ha 50 km után már nem jó a szint mikor elvileg olajcserénél max-ra vagy legalább közelébe szokás tölteni.
    Visszament a szerelőhöz aztán nagy nehezen végülis elismerte, hogy nem lett megcsinálva az olajcsere, mert sok dolga volt...
    Olajcsere árát visszaadta aztán oda se ment többet.
    A hordós olajok meg ki tudja milyenek, mikoriak stb. Mert egy Suzukihoz való 5W30 nem biztos, hogy megfelelő egy Opelhez vagy VW-hez.
    Ha meg 1-2 szerelő nem cseréli ki neked az olajat csak azt mondja akkor lehet, hogy 50 ezret futott olajjal jársz. Az meg motorkár lesz hosszútávon.

    [ Szerkesztve ]

  • Qru

    MODERÁTOR

    válasz ngaba #41174 üzenetére

    A gumisoknál nincs ilyen, hogy ha magad hozod a gumit akkor drágább. Persze kivétel lehet de általában fix árakon dolgoznak.
    Inkább csak az szokott kedvezmény lenni, hogy ha náluk veszed a gumit akkor a régit ingyen átveszik (ha még használható eladják, ha nem megy a kukába).

    #nincsbennetarcsi

Új hozzászólás Aktív témák