Új hozzászólás Aktív témák

  • saelin

    veterán

    Nah, megjött a Chromecast with Google TV. Egyszerűen és gyorsan beállítható, a hozzá adott távirányító is teljesen rendben van. Viszont akadtak vele gondjaim úgy általános használhatóságot tekintve.
    - Bluetooth fejhallgatóim recsegnek alatta. Ezt főként Stadia alatt tapasztaltam. Egy picit lehet rajta segíteni ha az automatikus surround sound-ot manual-ra állítja az ember és ott a neki megfelelőt választja ki hallás alapján. Fejhallgatótól függ az eredmény. Nekem monitorom van, így max jack dugóval és hosszabbítóval tudnám megoldani egy komolyabb gamer fejes használatát.
    - Megint csak Bluetooth probléma, hogy a dualshock 4 a jack csatlakozóján nem tud hangot kiadni. Pc-n működik ha vezetékesen rádugom a gépre, de itt ugye erre max USB hub-al van rá mód.
    - A HDR nem tiltható le a Chromecast menüjében. Annyit lehet csak csinálni, hogy érzékelje a hdr és sdr jeleket, majd e két mód között váltogat ahogy neki tetszik. Ez megint csak nem jó, mert Netflix közben hol hdr megy, hol nem így állandóan kapcsolgatja a monitorom a két mód között. Később jó lenne ha egy rendes hdr off kapcsolót betennének.
    - És akkor a lényeg ami erősen kapcsolódik a topik témájához az a Stadia app. Letölteni, telepíteni nem nagy dolgok. Sok guide van róla a neten, de az élmény koránt sem lesz 100%-os. Játék közben semmi baj vele, viszont a Stadia app menüjében a játékok képeit nagyon lassan tölti be. Van amit előzőleg letöltött, majd következő indításnál megint elfelejti. Mivel nincs az ikonoknak nevük Stadián, így lehet várni perceket hogy az ember lássa mire akar kattintani.

    Eredetileg Netflixre és youtube-ra vettem ezt a kütyüt, de a Stadiát is bepróbáltam rajta miért ne alapon. Nem vagyok vele a fent felsorolt dolgok miatt megelégedve, amiket remélem idővel kipatchelnek belőle, de ha kap majd egy rendes támogatást a Google-től egész jó cucc lehet belőle. Most azt mondom dedikáltan Stadiára nem feltétlen éri meg. Az érdekesen működő HDR miatt meg csak azoknak ajánlom filmezni akiknek rendes, teljes értékű HDR van a tv-jükben. Az én montirom nem 10 bites és csak 400 nitet tud. Szóval a kamu hdr kategóriába esik bőven. Ha valaki mégis bevállalná a Chromecast with Google TV-t, akkor a fent leírtak alapján mérlegeljen mert könnyen csalódás érheti.

    "It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

Új hozzászólás Aktív témák