Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz dr_strange #2021 üzenetére

    Mellesleg kipróbáltad már? Működik?

    Most egyébként újfent bele kell ásnom magam. Az újabb dbus és hal máshogy működik, s mivel vettem egy pendrive-ot, ki is próbálhattam.

    ivman: szépen csatolja, helyes jogokkal. Az ivman szépen konfigurálható, így az esetleges hibás mount opciókat is könnű javítani. Ugyanakkor összevész ugye a grafikus mounterekkel, ezért lecsatolni már nem tudom a KDE asztalán megjelenő ikonra kattintva.

    kioslave: szépen működik, ikon megjelenik, csatolódik a /media/xxx alá az eszköz. Ippeg csak belépni nem lehet, mert a könyvtár jogai: root:root-nak 0750. Szuper. A KDE a pmountot használja, az pedig a HAL beállításai alapján csatol.
    Itt a gáz. A jelenlegi HAL-t néztem, de szinte semmit nem lehet állítani benne. A /etc/hal üres, a /usr/share/hal-ban vannak fdi file-ok, csak éppen mind különleges eszközökre való. Ami azokban van, az sem a régi fajta, hogy direktben meg lenne adva pl. a csatolási opció. Nem tudok még kiigazodni rajta... Pedig ekkora betyár hibát nem ártana valahogy kijavítani, hiszen kinek jut eszébe egy user által bedugott pendrive-ot eleve a root tulajdonába adni?!? A konfigokban csak append sorok vannak, ami, ahogy néztem, csak annyit csinál, hogy hozzáfűzi (vagyis engedélyezi) az adott opciókat.
    Na, valamit majd alkotok.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák