Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz tierbatyo #1145 üzenetére

    Hm, az aiglx-hez mit kellett még pluszban csinálni?
    Ahogy olvasgattam, most két desktop csicsázó ág létezik. Az egyik az, hogy az X Servert tegyük OpenGL alapra, és ezt használja ki a window manager (xgl+compiz). A másik az, hogy maradjon a régi xorg-server, de az OpenGL könyvtárat, illetve az illesztőfelületét (glx) toldjuk meg általános célú csicsázóval (aiglx). A kettő nemrég ért össze, elvileg lehetséges a compizt aiglx-es xorg-serveren futtatni. Az overlay-ben már benne is van pár ebuild ehhez.

    Te mire tetted fel? Xgl felett futtatod?

    Más. Van valaki, akinek ez a *%(#^%$(# compiz megy rendesen? Rátudtam, hogy KDE alatt semmi. Oké, berántottam a fél gnome-ot. Elindul. Prüncögnek a megnyíló ablakok, félig átlátszik. NAGYON nehezen elértem, hogy most már van címsora is az ablakoknak. Csak éppen nem működik. Az ablakok címsora csak egy bitmap, nincs rajta gomb, nincs menüje, nem lehet még mozgatni sem az ablakokat!

    Hibát nem ír ki, elvileg szépen elindul. Gnome (valami herélt verzió, a legalapabb csomagok), gnome-window-decorator és compiz fut.
    Ja, a gconf az hogyan működik? Sok helyen írják, hogy az überkirály gnome configuratorból lehet állítgatni, mi kapcsolódjon be a compiznél. Egy: mi a parancs, amivel elindul ez az izé? Kettő: a gnome-control-centert, vagy mit, ha elindítom, akkor néhány fatal erroros kilépés után előfordul, hogy elindul. Ilyenkor kapok egy nagyon szép fehér ablakot, amiben semmit sem tudok állítgatni. ?!?

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák