Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • indianaX

    csendes tag

    hi!
    a héten én is szert tettem az 5000-es típusú szettre. gondoltam, leírok 1-2 tapasztalatot ill. kérdést a cuccal kapcsolatban.
    a sötétbarnát vettem, szerintem mutatós. az RCA-s 5.1 bemenetre 1 yamada 6700-at raktam, a hangkártya bemenetre meg bekötöttem egy sb live 5.1-et. először csak a dvd játékost próbálgattam, és nem volt különösebb gond (nem búgott, zörgött, és szólt minden csatorna). aztán bekapcsoltam a pc-t, és egyből visszaesett a hangerő (a dvd-n még épp ment valami). ez lehet amiatt, hogy tulajdonképpen 1 db 5.1-es bemenete van az erősítőnek és két jelforrás is ''osztozik'' rajta''? valszeg, mivel amikor lehúztam a hangaris kábelt, minden az eredeti hangerőre állt.
    a másik érdekesség: próbáltam a hangkártyát is tesztelni úgy, hogy a dvd is rá volt kötve a cuccra. van ez a kis teszt az sblive-hoz, amikor egy hölgy végigmondja a hanxórókat. na ott a center meg a két hátsó kb fele olyan hangos volt, mint a frontok. amikor lehúztam a 6 db RCA-t (vagyis a dvd-t) minden egyforma hangos lett (hmm, bár előtte kipróbáltam 2 creativos meg a kx projektes drivert ugyanazzal az eredménnyel). ez is a fentieket erősítheti (osztozás), mindenesetre érdekes volt az aszimmetria. bocs, ha már ezek voltak a topikban, bár ezt a topikot nagyjából végignéztem, de a korábbit nem.
    egyébként szerintem korrektül szól, a 20 nm-es szobánkba bőven elég. dvd-hez nekem nagyon teccett, a starwars3 elején jöttek-mentek a fighterek, meg robbantak szal mozis élmény volt. zenével még nem próbálkoztam sokat, de a magas és a mély szépen szólt pl rockos dolgokban. hiányoltam a közepet, de találtam olyan zenét, ami viszonylag széles tartományban szól (pl jamiroquai black capricorn day) és az is jó volt.
    szal szerintem jó ár/érték arányú a cucc, ami itt már többször ''elhangzott''. nyilván egy hi-fi...
    ja, a kábeleket én is lecseréltem, mert volt már némi rézdrótom. szerintem egy kicsit vastagabb nem árthat.
    bocs, kicsit hosszú lett. uedv.

  • indianaX

    csendes tag

    sziasztok!
    lenne 1 nagy gondom. kb 1 hónapos 5000-es hangfalszetten bekrepált a sztereo bemenet. pontosabban mind a 3, pedig csak az egyiket használtam. csak az egyik hangfalban szólal meg valami, hangerő emelésénél fura elektromos recsegésszerűséget hallat. az 5.1-es bemenetek rendesen szólnak, hangosításnál sincs semmi gond. tapasztalt már valaki ilyesmit? az a gond, hogy asszem nem adtak külön garpapírt, a számlán meg semmi szériaszám sincs ;-(
    előre is köszi

Új hozzászólás Aktív témák