Hirdetés

Aktív témák

  • muxi-muxi

    senior tag

    válasz Bobbacsi #1470 üzenetére

    Kicsit későn kapcsolok, de válaszolok. Az volt vele a probléma hogy rátettem a VF-700-at, szépen fel is feküdt, marha csendes is volt, DE. A 3D teljesítményem az addiginak mindössze 25%-a volt! Ezt úgy ellenőriztem, hogy 3Dmark2003-ba elindítottam az elefánt+orrszarvú pixel shader tesztet. 130 fps helyett (ennyit ment gyári hűtéssel) 30 körül produkált. (mega ajátékokban is ezt csinálta). Ej, mondom mia nemzőszerv van itt. Restart, lekötöttem a kiegészítő hűtés csatlakozót (az a 4 tűs tápcsati a kártya farán). Így mindig megfelelő fps-el indult, a gond csak az, hogy nem bírja pótáram nélkül 3D alatt, és szépen kiszáll. Visszatettem a gyári, visítozó hűtést. Terhelve 90 fok, de a kártyának meg sem kottyan, és nem hibázik. Jól van, nem b@szol ki velem gondoltam, megint visszatettem a Zalmant. Megint teljesítményesés. Kapartam magam, biztos a táp az oka. 350 Watt, Coolink 12-es APFC-s. Jó, adtam a VF-700-nak adapterről, kívülről áramot, így is butult a kártya. Természetesen a gyári cooler visszatétele után minden rendben ment, nem kis bánatomra (csendmániás vagyok). Csináltam azt is hogy a 6600 gyári molex tűjére fabrikáltam rá a Zalman-virágot, oda ahova az eredeti venti is megy. Így sem volt neki jó. Arra is gondoltam hogy esetleg a VF-700 miatt esetleg nem kap hűtést a HSI fordítóchip, így azt is megkínáltam a zalmi mellé, rá a HSU bordájára. Semmi eredmény, ígyhát fogtam a VF-700-at átballagtam vele szabi6k kollégához és INGYEN odaadtam neki a coolert, aki a mai napig teljes megelégedéssel használja a 5900XT-jén és komoly tuningot is ki tud csikarni a kártyájából. A happy end végett elkértem az ő gyári MSI coolerét (ami a z XT-n volt). MINDEN PROBLÉMA NÉLKÜL FELMENT!!! Még a HSI-t is hűtötte. Azaz csak hűtötte volna, ha nem lett volna 110 fokos! Megijedtem, gyári cooler visszarak és azóta félek kísérletezni. Hát ennyi a sztori, okuljon belőle mindenki. Inno3d csak a fekálban érzi jól magát, fütyülve, de ott nagyon :) Egyébiránt semmi probléma a kártyával, nem hibázik, nem fagy, nem szemetel, csak hát a zaj...az jaaj...

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

Aktív témák