Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • formula01

    aktív tag

    válasz echterion #92387 üzenetére

    Konzolportok annyira nem lényegesek számomra, arra van PS5/Nintendo. A játékok javarészét általában PS5-re veszem, annál az egyszerű oknál fogva, hogy ha végigvittem, el tudom adni.

    A 6 éves Inspiron 7567-om utódját keresem. Lehetőség szerint egy minél kisebb, könnyebb gépet szeretnék, ami nem műanyag, és amin ha épp olyan időszakom van, elfut szépen a Wow, stratégiai játékok, mint Starcraft, vagy AoE4, meg az a pár játék, ami Windows/Xbox exkluzív lesz idén, illetve a következő pár évben, de ezek miatt már nem szeretnék még 1 Xboxot is venni.

    Gondoltam ultrabook+ asztali gép kombinációra, de asztali gépet őszintén nem akarok.

    Szemeztem még ezzel a Legion 7-el is, ami aprón van Ryzen 7 5800H-val, RTX 3080al 700k-ért 4 év garival, pici esztétikai hibával. 4 év gari nagyon jól hangzik, és teljesítményben is biztos hogy elég lenne nekem ha elmegy addig a következő 5-6 évre, és tudom, hogy nincs rossz áron, de 700k már nagyon a határait súrolja annak, amennyit gépvásárlásra szánnék, és eddig még mindig csak új gépet vettem, még nem sikerült teljesen megbarátkoznom a gondolattal, hogy refurbished gépet vegyek 700K-ért. Na meg a hordozhatóságot is el kéne engednem.

    Szóval kicsit tanácstalan vagyok, mert tulajdonképp mindenhogy valamilyen formában kompromisszumot kellene kötnöm, és hónapok óta húzom a vásárlást, és már magam is unom. :DDD Szerencsére nem SOS, de a mostani gépem már kezd nagyon csereérett lenni, egy ideje már csak kvázi asztali gépként funkcionál, mert a billentyűje kb. használhatatlan.

    Ha nagyon muszáj talán tudnék pár hónapot várni a vásárlással, csak az idei árakat nézve nemtom mennyire érdemes. A 4000es Geforcekkal szerelt gépeknek horror áruk van, teljesítményben meg nem látom azt az agyeldobós különbséget, maximum fogyasztásban, de az meg ameddig a gép le tudja hűteni a hardvert, nem különösebben érdekel, hogy a VGA ugyanazt a teljesítményt 100 vagy 140 wattból hozza ki.

Új hozzászólás Aktív témák