Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FőDudu

    addikt

    válasz FőDudu #88398 üzenetére

    A lenyeg: a Razer biosaban 2 dolog van ami meggatolja az UV-t es a windows aloli flashelest.
    Setup/Advanced/Power&Performance/Cpu power management control/View configure cpu lock options/CFG Lock set to user/disabled/disabled
    Setup/Advanced/Power&Performance/Cpu power management control/View configure cpu lock options/Overclocking Lock set to user/disabled/disabled

    Elso ugye lockolja, a bios felulirasat, a masodik engedelyezi az UV-t (irhatova teszi a CPU regisztereit). Ez egy serulekenyseg miatt tiltva van - csak akkor hasznald ha nem gaz.

    A TS direktben irja a CPU regisztereit. Ez nem torlodik ujrainditassal. Teljes shutdown kell az ertekek torlesehez. (info a TS irojatol).

    Az emlitett Razer leiras: [link]

    Esszel, mert ki lehet vele nyirni a gepet. Azaz foleg akkor kedj neki, ha van CH341A bios olvasod es keszitettel mentest a BIOS-rol.

    A TS eseten a lenyeg a shpeedshift epp. Az performance eseten 0, balancedben 128, akkunal meg tobb is lehet.

    A beallitott Core ertekeket erdemes a TSbench segitsegevel azonnal letesztelni. Ha tul sokat vettel le, akkor vagy azonnal lefagy, vagy elkezd hibazni a szamolasnal es akkor errort kapsz az ablakban. A Tsbench idot ad vissza, a legalacsonyabb ido a legjobb.

    Miutan ezzel meghataroztam a proci minimalis feszultseget, mentem a cache es tobbi ertekre. A cache nem fog annyit birni mint a proci. Ovatosan. Nekem a proci lemehet 400mV UV ala, de rdemben 250 mV folott nem gyorsul. 10. genes cpu eseten cache - 100mV az atlag amit bir. Nalam a chache 110mV UV-t bir.

    Ha megvan a Core, Cache, akkor johet a Turbo belovese - mennyi az az allcore freki amit tartosan bir, a nelkul, hogy trottyolna.

    En vegig Cinebench R20 prgival mertem, az nagyon odaver a procinak, mert az AVX utasitasokat erolteti (mintha enkodolnal videot).

    Ha megvan a minimalis feszultseg, turbo, stb - akkor lehet menni a masik profilra.

    [ Szerkesztve ]

    FőDudu

Új hozzászólás Aktív témák