Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz inf3rno #86854 üzenetére

    Ez a "túl sok kinyírhatja a vesét" azért még vita tárgya, bár ami engem illet, ezt elhiszem. Viszont nagyon hiányosak még az ismereteink a témában, és nagyon kevés az elfogulatlan, objektív kutatómunka is. Nem is olyan rég egy másik topikban írtam is, hogy miért van ebben a javaslatban 0.8g/ttkg, miért nem x gramm per zsírmentes testsúlykiló?! Úgy egyáltalán mennyire lehet komolyan venni egy olyan ajánlást, ami nem számol a testzsírszázalékkal? Tényleg ugyanannyi fehérjét egyek én 110 kilósan a 40+ százalékos testzsírommal, mint egy 110 kilós, 200 centis, 10% testzsíron lévő másik ember?

    Amit linkeltél először, ha ott megnyitod a leucint külön... -izomépítés szempontjából a legfontosabb esszenciális aminosav. Lehet, hogy minden másból éppen van elég, de ha a leucinból nincs, akkor nem épülhet elég izom. Testépítők ezt nevezik leucin küszöbnek.

    Saját véleményem egyébként jelenleg az, hogy ha van elég leucin, és jók a bevitt aminosavak arányai, akkor fehérjéből elég zsírmentes testsúlykilónként 2g-ot bevinni a legtöbb sportolónak, akár még testépítőket is ide értve, de mivel az aminosavak arányai kábé sosem tökéletesek, az optimális bevitel inkább zsmttkg x 2.1-2.3g.

    xy.zsolt: Fehérje komplettálás, Nálad meg ez a kulcsszó, amire érdemes lenne rákeresned. Jól kombinálva a különféle zöldségeket, gabonákat, magvakat megkaphatod jó arányban az összes esszenciális aminosavat. Sokkal macerásabb, de nem kivitelezhetetlen.

    Már itthon vagyok. Kis pihi, aztán kocogás... :DD Már előre félek, ez most fájni fog. Ha esetleg elfogy hamar a ch, akkor meg nem döntök rekordot.

Új hozzászólás Aktív témák