Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    Hát az előbb voltam kint, előkerestem szégyenszemre a hosszúgatyát és még abban is fáztam pedig csak 5k-t futottam. Jó csípős idő lett. Elvileg -7, asszem ezen a télen nem volt még ilyen hideg.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Nekem is lejárt az év, kicsit hullámzó volt de voltak szép dolgok. Buék, fussunk jövőre is.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz cuebler #36176 üzenetére

    Ahogy befolyik úgy ki is folyik. Nem kell kint álldogálni ha befejezted.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz emvy #36180 üzenetére

    Jó eséllyel nem ülsz le és várod meg, hogy megfagyjon a lábad hanem futsz, a víz megmelegedik a cipőben. Még ha bokáig merülsz tócsában akkor is csak pár száz méterig kellemetlen utána megmelegszik. Nem valamiféle ultrákról beszélek hanem egy standard órás futás vagy kettő. Félmaratonnál többet nem futottam ilyen körülmények közt de nagy különbség nem lehet amíg haladsz rendesen. Szoktam menni erre a Zúzmara félmaratonra, ott is sokszor tócsák vannak és bokáig merülsz de nem sok hír volt lefagyott lábujjakról pedig vagy 2 ezer ember ott szokott lenni.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz cuebler #36199 üzenetére

    hibás nyeregmagasság és cadence az oka általában...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #36205 üzenetére

    Budapesten száraz inkább jó idő volt, másfél hónapja alig futottam most megcsináltam 22km-t. Közepesen esett se nem rosszul se nem jól, lehetne rosszabb is. 5:20 pace, 131 bpm, hát azért estem persze vissza de nem világvége. Az Árpád hídon kicsit fújt a szél amúgy még pont belefért a rövidgatya (combközép, beépített száras alsóval). Hosszúban szerintem lassabb lettem volna. :)
    Kajára oda tudnék figyelni meg visszatérni heti 60-80km laza kocogásra februárra már egész jól fog esni a futás megint. Talán március elején neki is mehetnék a nagy Szénás körnek ha lesz még kedvem.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz freelanced #36214 üzenetére

    Sokkal több ember meghal a mozgás hiánya miatt mint a szmogtól. Persze, nem jó, de nem kell túlgondolni. A margitszigeten is van elég, nincs elég messze.
    Úgy öltözz ahogy jónak látod, próbáld ki kis távra. Mindenesetre fuss ajtótól ajtóig ha nem akarsz megfázni. MACban be lehet fizetni átöltözni ha úgy akarod, szerintem felesleges úri huncutság de az elején érdemes kipróbálni ha emiatt aggódsz.
    0 fok környékén hosszú nadrág (a futó, cica fajta) meg hosszú ujjú póló, a vastagabb fajta, amilyen van de decathlonoshoz viszonyítva mondom nekem olyan cuccom van többnyire és az megfelel amire azt írják hidegre való. Lehet sapka, kesztyű, csősál ugyanonnan vagyis nem kötött gyapjú hanem a vékony futó cucc.
    Szerintem ne siesd el, időre menjen, konditól függ de igyekezzél minél hamarabb elérni a félóra mozgást, de 1 még jobb, egészséghez annál több nem kell. Ez a kb 5-10km lesz de az elején tökmindegy pontosan mennyi meg milyen gyors sőt, inkább legyél csiga de mozogj mint hogy elfáradj és megállj 500m-enként.

    Ha nagyon kezdés kell akkor nézz egy couch to 5k edzésprogramot (ingyen app is van elvileg de nemf eltétlen szükséges), én azzal kezdtem, az elején betartottam pontosan, jó volt mert amúgy fogalmam nem lett volna mit csinálok.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz freelanced #36225 üzenetére

    Túlgondolod. Elsőre menj ki amiben gondolod majd meglátod. Ahogy elnézem kabátok meg minden, túl készülsz öltözni. Jó esetben elkezdesz futni első km után nem fázol és meleged sincs különösebben, és ez kb kitart a végéig, de te kell kitaláld ahhoz miféle és mennyi ruha kell. Kabátban futni szar, esetleg szélvihar esetén jól jön de amúgy nem kell. A nagyon max egy vékony aláöltözős (decában biciklis részen szokott lenni, apró szövésű vékony rádfeszülős olcsó cucc) és hosszú ujjú futópóló, szokott lenni nekik olyan ami nem nmagyon vékony és bolyhos belül, azok melegek. Én ma így öltöztem kivéve, hogy a póló vékony volt nem az a bolyhos decás és kicsit melegem volt így is az előbb kint.
    De ha elsőre max félórára mész ki nagy bajod nem lesz, lehet tesztelni pár este. Szerintem a minimumot érdemes viselni amiben nem fázol, én legalábbis szeretem ha érzem kicsit a hideget de nem esik rosszul, az a legkomfortosabb, ha fázok épp egy picit csavarok a tempón és máris jó...
    Amíg nincs kondid hamarabb megizzadsz, ezért kell alacsony intenzitású folyamatos mozgás. Én az elején úgy kezdtem, hogy 1-2 hétig gyalogolni jártam ki, 5km gyors gyaloglás, jó tempósan. Az persze más oda nem árt egy dzseki de nem a béléses télikabát...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tepenzed #36272 üzenetére

    Nekem ott valószínűleg az IT band gyulladt be még az elején amikor futni kezdtem (guglis öndiagnózis), erőltettem gy darabig aztán egyre rosszabb lett majd kihagytam 3 hónapot miatta, azóta nem volt gond vele. Ha fáj akkor azért nem világos miért kell erőltetni, attól nem valószínű, hogy jobb lesz, hogy rosszabb, az már sokkal valószínűbb. Ha akarod ne hagyd abba de vegyél vissza erősen mennyiségben, intenzív se legyen, ha nem fáj pár hétig azt tartsd aztán megint emelj óvatosan, de ha így is fáj akkor meg pihenő.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz oxox #36292 üzenetére

    Az ember ezer évekig elvolt kis jéggel, hóval. Gondolom még 10 év és ki sem megyünk 5 fok alatt egyáltalán mert egészségtelen. Körülményekhez kell választani az öltözéket és a sebességet, pont, mint járművel.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz oxox #36302 üzenetére

    elég rég nem lakunk barlangban. 8-10 már évesen elmentem suliba gyalog -20 fokban ha kellett, az nem ezer éve volt és nem barlangban éltem. ne essünk túlzásokba.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz oxox #36306 üzenetére

    Értem, de pont az a lényeg, hogy nem 100 ezer évvel ezelőttre kell visszanézni amikor barlangban laktunk hanem az elmúlt 100 ezerre amikor volt egy adott életmód ami 30 éve beteggé tesz valahogyan :)
    Száraz meleg időben is lehet rosszul esni, hát az a pech kategória... mész a fejedre esik a cserép így jártál...
    Ez olyan mint a terepfutás, sokan azért nem mennek terepre mert mi van ha kificamítod a bokád. Hát ennyit ér, hogy pár évtizede aszfalthoz, járdához szoktunk. Pedig ez főleg fejben van, az evolúció nem tesz hirtelen képtelenné a mozgásra terepen, ahhoz kell pár ezer év minimum de az emberek parásabbak lettek.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz dabgergo #36420 üzenetére

    Fellrnr-n az 5x tesztben azt írja, hogy Suunto és Polar H7 strappel próbálta és tökéletesen működik.
    Elvileg az 5 az első Garmin ami bl szenzorokkal is működik.

    Dcrainmaker eléh részletesen leírja a tesztjében, a "Sensor support" rész alatt. A lényeg, hogy amíg sima pulzusadat kell addig oké. De ha bármi spéci adat kell akkor vagy megy vagy nem, mert kb minden más nem a standard bluetooth speckó része. Pl offline lehúzni úszás alatti pulzust esélyesen nem fog tudni csak saját övről (ugye víz alatt nem megy az ilyenek azt csinálják, hogy gyűjt saját memóriába aztán átküldi). A garmin saját futásdinamikai adataihoz hasonló dolgokat vagy power meterek adatait vagy le tudja szedni vagy nem, ha elég nagy gyártó népszerű eszköze akkor megoldották ha nem nem.

    Szóval egyszerű adatokra jó kell legyen a polar meg a kínai is ha nem rontották el erősen, komolyabb dolgokra meg biztosabb a saját szenzor (aminek általában elég durva az ára, én ha jól emlékszem 37e-ért vettem a piros hrm-run pulzusmérő pántot, más órát vesz ennyiből, és ez is mér hülyeségeket néha... sima pulzusra a következő vagy sima kínai lesz mert olcsó, vagy pedig Polar lesz mert azt jónak mondják).

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz dabgergo #36445 üzenetére

    Szerintem kicsit túlgondolod, de nyilván ha mindkét opció játszik akkor vedd inkább az eredeti pántost. Önmagában a pántok drágák, az enyém már nem tökéletes, gondolkoztam mit vennék helyette, de új soktízezrest biztosan nem, vagy kínai vagy max polar, esetleg a régi hrm run ami kb pont ugyanazt tudja mint az új csak feleannyiba kerül. (néha kapni amazonon)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #36455 üzenetére

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz freelanced #36463 üzenetére

    Ugyanolyan sztem mint bármelyik európai webshop. Nem jók a vélemények róla de úgy értem postával intézel mindent, szóval román vagy német ilyen szempontból hóttmindegy, melyikben bízol meg jobban...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz freelanced #36463 üzenetére

    Ja megjegyzem a garminokra elvileg van garmin gyári garancia (még nem kellett igénybe vennem). Én Angliából vettem ott teljesen korrekt rma folyamat van, igaz ez rendes sport áruház volt (cotswold outdoors), de azon kívül az angol garminhoz is lehet küldeni legalábbis azt olvastam a weboldalukon (3 gyári szervizközpont van a világon - angol, usa, valami ázsia). Nekem annó a helyi multinavigatoros garancia nem ért 60e ft-ot, egy ideig facebook csoportjukban is voltam de kicsit szektás bandának tűnt, mondjuk ekkora árkülönbségekkel nem csoda ha annyira defenzívek.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz freelanced #36477 üzenetére

    Annak érdemes utánakérdezni ez a bolt helyi garanciát ad-e mert tudtommal a navigate a magyarországi importőr vagyis ha tőlük származik oké, ha nem akkor ún szürkeimportos, a bolt is külföldre küldi ha garis ügy van.

    A modell kérdés baromi egyszerű.
    - 935 legjobb ár érték arány ezekből. azt mondják picit jobb a gps mint a fémnél. van wifije ami azt jelenti fel tud szinkronizálni elvileg automatán (nekem valamiért nem megy de kéne tudja). a műanyag ház miatt szerintem ez akkor jó ha az ember nem akarja civilben viselni pl meló.
    - fenix 5: a simán nincs wifi. fém ház. civil viseletre, okosóraként alkalmas a kinézete miatt. nekem ezért lett ilyen jellegű nem a műanyag.
    - fenix 5 sapphire: zafírüveg + wifi. eleinte ilyet vettem főleg a wifi miatt de fóliával sem akartam szarakodni így ez lett.
    - fenix 5x: térképeket is tud valamint elvileg az 5-ösökben (nem tudom hogy 935-ben is) volt egy szenzor probléma, a gyenge antenna miatt el-eldobta a szenzorok jelét. ez a hiba nem volt jelen az 5x-ben, ezért cseréltem 5x-re. Stryd footpodot vettem hozzá és annál nem volt a sima 5 a kompatibilitási listában ha jól emlékszem csak a 935 és 5x. Nem tudom ezt a hibát javították-e az 5-ösökben.

    Plus: semmi érdemlegeset nem tudnak pluszba, a zene engem nem érdekelt, az oximeter parasztvakításnak tűnik, elvileg az akku idő kicsit jobb valamelyik modellnek de önmagában nem érte meg a felárat cserélni.
    Az 5 plusok tudják elvileg a Garmin Pay-t de nálunk nincs ilyen, és szerintem halott ötlet is mivel a garmin kell leadeleljen egyenként a bankokkal ha jól értem a technológiát szóval amíg így van addig ez nem tud mainstream lenni. Kényelmes lenne mert sokszor nem viszek telefont futni pl Margitszigeten lehetne wc-t fizetni vele :) de álmodik a nyomor.

    Igen, ezek bluetoothon kapják az értesítőket a telefonon levő appoktól, még nem értünmk el az e-sim-es lte verziókhoz, de biztos olyan is lesz pár éven belül.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz 6030D #36501 üzenetére

    Nem bt releváns a probléma. Az m400-at futó órának adták el nem multisportnak így valszeg bele sem tették a szoftverébe, hogy ilyen szenzorokhoz kapcsolódjon.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz HarleyCustom #36563 üzenetére

    Az elöregedésben igazad lehet, de akinek 2 év sem elég, hogy elérjen 1000km-t az nagyon gyűlölheti a futást tuti nem hobbija. Még ez is heti 10km, talán alkalmi futónak hívjuk. :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Chuck Norris #36590 üzenetére

    Gratulálok, jó elszánt emberek lehettek ezekkel az óriási körökkel...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz dabgergo #36598 üzenetére

    Nálam a szünet azt jelenti, hogy kis, 2km kocogást csinálok, gyakorlatilag regeneráló tempóban. Az olyan mint egy kis egészségügyi séta. Ha jobban vagyok lehet 4 vagy 5km. Ha kilábaltam akkor lehet több vagy kicsit gyorsabb de általában nem a kettő egyszerre.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #36640 üzenetére

    A born to run jó olvasmányos, élveztem, de azért azt gondolom benne van egy jó adag hippi spekuláció is mert kell igazolni az ultrákat, amerikában elég nagy divat már jó ideje.
    A valóságban egy elmélet. Engem inkább az érdekelne tényleg lehet-e ízületi vagy egyéb károsodása annak aki fut, magyarán 60 éves korunkra mind bottal járunk vagy nem. De erre is van aki azt mondja igen más meg azt, hogy genetikai dolgok ezek nem azon múlik, amíg nincs egészségügyi probléma addig lehet csinálni nyugodtan. Szóval amíg nincs elég infó pro vagy kontra én úgy gondolom az ember akár futhat mert valami szenvedély kell, aztán van akinek a pia másnak a futás, mindenki találja meg azt ami szerinte jó neki.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #36817 üzenetére

    Biztos vagy benne, hogy az 1 napos rosszullét influenzát jelent? Azt gondolnám pont nem tipikus. Nekem valószínű az volt de másfél hete megy ebből volt 4 nap jobbára folyamatos folyamatos láz, első nap durva hidegrázás, és további pár nap hőemelkedés. Mostanra kevés tünet maradt de energiám még mindig nincs és érdekes módon mlég mindig kicsit kifulladok a 3.-ra feljövet.
    A rossz hír, hogy a sorozatom félbe kellett szakítanom, de múlt csütörtök este polár pulcsiban dideregtem a paplan alatt, úgy döntöttem ennek ennyi volt.
    Eddig sosem tettem de máskor azt hiszem inkább adatok be oltást...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz norby_42 #36908 üzenetére

    Ha Magyarországon élsz nem az oroszoknál akkor van hely ahol lehet biciklizni. Nem főútvonalon kell, vagy ha igen akkor hétvégén reggel vagy ilyesmi. A cserép is a fejedbe eshet bárhol semmire nincs garancia, de se abba se kerékpározásba nem szoktak tömegek meghalni.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz freelanced #36946 üzenetére

    m430-nál javították pl a gps-t is, talán a fellrnr grafikonon szerepelnek.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #36918 üzenetére

    https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/images/7/7e/Road_accident_fatalities_by_category_of_vehicles%2C_2016%2C_per_million_inhabitants.png

    7.4 halál 1 millió lakosra nem sok, ebben benne vannak a részegek is vagy aki nincs kivilágítva, nincs fékje stb., feltételezném, hogy erősen felülreprezentálva.
    A szubjektív érzeted még ettől lehet más, de a bicikli nem igazán nevezhető veszélyesnek. Vannak veszélyesebb utak amit érdemes kerülni, Budapesten pl a Rákóczin meg Üllőin nem szívesen megyek mert sávon belül előznek (pedig erre is ráállhatna a rendőrség és lehetne javítani a statisztikát) de pl a kis szűk utcák biztonságosabbak mert alacsonyabb a forgalom és ott úgysem lehet gyorsan menni, plusz centizni sincs hely. Szóval van olyan útvonal ami nem komfortos, persze, de annál is több amire meg jó. Helyfüggő, meg kell keresni. Itt pl a Coffee ride-osok reggel 6kor mennek edzeni, olyankor kisebb a forgalom gondolom egy 20-as boly elfér a 11-esen a külső sávban. :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #36962 üzenetére

    Kint nem járok, ha mégis, olyan helyen ahol lehet. Ha ritkán járok arra, akkor utánaolvasok melyik útvonal javasolt vagy sem és miért, legalábbis ismeretlenül nem szeretek elindulni, ne érjen meglepetés.

    Az nem hiszem, hogy spekuláció, hogy a részeg közúti közlekedés nagy mértékben növeli a baleset kockázatát, ez az oka, hogy tiltják.

    Az a 7.4 kerékpáros elhalálozáshoz lehet viszonyítani, hogy szívbetegségben 1700 ember hal meg. Értem, hogy veszélyesnek tartod, objektíven annyira nem az. Az mindenképp nem jó, ha nálatok nem nagyon van hol közlekedni, nyilván nem mindenhol egyformák az adottságok. A kerékpárúttal az a baj, hogy általában keskeny és rossz minőségű, vasárnapi karikázásra 10 kph-val jó de ha megtolnád 30-40-el akkor sokszor nem alkalmas rá. Általában sétára alkalmasok vagy rövid távolságra közlekedni. Még Budapesten is kerülöm munkába menet ha tudom mert 10km-en nem hatékony. Az is nagy hátránya, hogy sokszor keresztül-kasul van vezetve az úton és 2 tömbönként meg kell állni átmenni a túloldalra. Nem igazán van közlekedési eszközként kezelve.

    Csengő téma érdekes, a 10 év alatt szerintem egyszer sem volt szükség a használatára. Budapesten ahol sok a gyalogos a kerékpárúton az azért van mert keskeny a járda vagy nagy a tömeg és rossz helyen van a kerékpárút (Bajcsy-Zsilinszky ilyen az V. kerületben), arra nem is szeretek járni... a csengő nem oldja meg, ha tele van turistával akkor így is - úgy is lassú.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #37004 üzenetére

    A V fék pedig teljesen jó egyik leghatékonyabb. De arról volt szó outi, biztos nem patkófék?
    Tárcsafék felesleges csak bonyolultabb szerelni.
    Nekem V fék van az egysebességesemen, egész vállalhatóan meg lehet vele állni. A keskeny slim gumik (28-as conti sport contact) ami miatt nem állok meg olyan rövid távon ahogy lehetne.
    A kormány normál fogása felül történik, de meg kell tanulni fékezni. Minél lennebb húzod annál jobb természetesen, kinyújtott kézzel érdemes.

    A specialized gravel bájkomon nagy a fék- váltókar (Shimano tiagra) és emiatt vagy nem tudom miért de elég szar fékezni vele, erősen kell húzni (pedig az tárcsafék). Az egysebin sokkal kisebbek a fékkarok (régi shimano 600) annak meg kb tökéletes a fogása, nekem nincs nagy kezem, legjobban felülről tudok fékezni vele. Alulról jobban rá tudok markolni de felesleges annyira nem rángatom csak a bowden bánná.

    Ott vagy rosszul van beállítva vagy nem tud fékezni, az utóbbi a valószínűbb. Előredőlsz a hátsó fék kb dísznek van, meg kell tanulni elsővel fékezni, igazából lehet mindkettővel de ha jól csinálod a fékhatás 70-80%-át az első fék adja. Nem tömegben kell begyakorolni hanem üres aszfalton, parkolóban stb. Az ember negyedóra alatt megtanulja mennyire tud és mer fékezni, hogy vészfékezéshez is elég legyen. Elég fontos skill, hisz balesetet vagy szakadékot kerülsz el vele. Csak meg kell szokni, hogy az ember kitámassza erősen a karját, ébn is estem át a kormányon balfaszságból mert összecsuklott a karom, mindenki megjárja.

    videó
    kicsit maximalisták persze de a koncepció megértéséhez érdemes megnézni 1-2-x.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz 6030D #37037 üzenetére

    Nem normális. Nem kell kemény legyen de nem kell érezd, hogy puha. Ha hibás akkor olyan, a felújítás előtt a Margitszigeten is olyan volt.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Nekem a láblógatás volt a hétvégi program. Amint elmúlt az influenzám lett egy torokgyulladásom, még csoda, hogy ezúttal a lázat megúsztam. Jó lesz pár nap alatt, már nem fáj, de azért még köhögök mint egy láncdohányos.
    Manapság kezdenek felpörögni dolgaim, 11 év után mozdulok új munkahelyre (sőt, Németországba) április közepe fele, aztán meló leadás meg ezt-azt kell intézni lassan. Szóval a futás kicsit visszaszorult, aztán remélem el tudom kezdeni rendesen de lehet, hogy "rendes" edzés az idén nem sok lesz max őszire.
    Szóval én ilyenek miatt nem spamelek jelenleg. Azért jó látni, hogy egyesek erősen készülnek már a szezonra :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz freelanced #37130 üzenetére

    Van egy régi edzésterv amire manapság appok is vannak, couch to 5k a neve, kanapétól 5k-ig ugye. Én azt feltelepítettem, elkezdtem és fülhallgatóba mindig mondta mit kell csinálni. 9 hetes edzésprogram, heti 3 futás, az eleje pl 1 perc futás 3 perc gyaloglás, ez 8x. Mivel fogalmam nem volt hogy csináljam ez segített elindulni, az első 1 percre még emlékszem, kicsit szar volt. De én sose sportoltam meg 20 évet dohányoztam, nem vagyok egy természetes tehetség.
    Az edzés végén ha erősnek éreztem magam az utolsó szakaszon kicsit tovább kocogtam, így olyan bő hónap után le tudtam már kocogni az 5k-t, persze ez lassú kocogás, nem is tudom de bő 6 perc fölötti pacet kell elképzelni, igazából tökmindegy csak futómozgásra hasonlító gyakorlatot voltam képes végezni kb félórát - ez volt az "alap" célom, onnantól már 5k-kat futottam rendszeresen és arról már könnyű tovább menni.
    Ez tényleg a couch potato embereknek jó szerintem zseniális, de lehet neked túl alap, el tudod dönteni.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz danielsz #37914 üzenetére

    Hát érdekes ez a sérülés dolog, én is ősz óta hordozok egy "kis" problémát, külső boka alatt égő fájdalom, talán novemberben bicsaklott kifelé a bokám egy tempósabb ereszkedőnél a Pilisben, kicsit fájt de nem volt gáz, utána sokáig használtam úgy, hogy kicsit éreztem... aztán egyre rosszabb lett, pihentettem meg minden, továbbra is ha futok akkor elkezd fájdogálni, erősen sosem fájt de néha lépésnél érzem még gyaloglásnál is. Enyhe kocogásnál nem is érzem sokszor pedig de valami biztos nincs rendben. Sima ín erőltetésnek sejtettem mert soha nem volt semmi akut fájdalom, duzzadás vagy semmi az égvilágon de ha olyan kis dolog akkor miért nem múlt el réges régen?...
    Kellene fussak egyre többet, kimaradt az alapozás, kellene fogyni 5 kilót és visszamenni a hétközbeni 10km, hét végi 20km alaphoz hogy lehessen onnan valamit elkezdeni, de már hónapok óta próbálom és nem megy. Lassan a maraton csömör is kezd elmúlni, futnék rendes mennyiségeket néha egy-egy tempó is jöhetne vagy fartlek (vo2max és gyorsabb résztávot még mindig nem kívánom...).
    Mindennek tetejébe külhonban vagyok, orvos biztos van itt is de azért nem olyan egyszerű, hogy kiguglizok valami sportorvost, még a biztosításom sincs meg.
    Na mindegy... most nem ez a legfontosabb csak olyan de olyan jó idő van esténként, most lehetne kifutni a világból is.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #38160 üzenetére

    Gratula, az már munkás egy idő, a fene ezekbe a maratonokba. Felmerült, hogy kellene maratoni shape de így rágondolni is fáj még így bő fél évvel a maraton után.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #38175 üzenetére

    Ajjajj, hát csak alakuljanak a dolgok és kerül valami alkalom, de hogy maraton... hát... meglátjuk. Még nagyon messze állok attól, hogy elég nyugis legyen az életem edzéshez, persze lekocogni le lehet ha úgy adódik de azt last minute is elég valahol.
    Mérlegem nincs de leadtam pár kilót, jól esett futni megint a napokban és 5:20-ak jöttek ki úgy random szóval alakul a dolog amúgy. Örülök mert mennék ha nem egyéb tét nélküli terepekre vagy valamire majd később, de oda kövéren fújtatva nem érdemes mert dombra fel az túlságosan kellemetlen.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Agony #38281 üzenetére

    Hogy én is tippeljek, 4:10re venném ekkora különbségnél 100% FM-vel azonos állapot és körülmények esetén (de ilyen nincs, egyik napról a másikra változhat energiaszint stb). De elméleti számnak.
    A 25 szerintem is érezhetően több 21-nél, de leginkább fejben, fizikailag kevésbé. Ettől még nehéz áthidalni.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Agony #38290 üzenetére

    Stryd pontos.
    Gps galileoval vagy anélkül pontatlanabb szokott lenni mint a sima gps, és az sem feltétlen túl jó, a-ból b-be mérni jó kellene legyen. Nekem a Stryd volt eddig toronymagasan a legpontosabb. Akkor nem az ha gyári hibás. Érdemes lemérni atlétikai pályán - végig belső kör közepe, mondjuk 10 kör. Margitszigeten is néztrem egy időben, egy kört kb pár 10 méter pontossággal mért.
    A stryd mér akkor is ha elhal a gps. Plusz pacelni ha dimbos a terep akkor érdemes wattra vele.

    Időközben vettem cipőt.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Agony #38347 üzenetére

    Nekem valahol fél és egy % közt van a hiba, inkább fél asszem, és sok ember így van ezzel a Strydes facebook csoportok szerint. Nyilván lehet ennél több is, az már inkább anomália de hallottam ilyet.
    Igazából a konzisztenciája a nagy előnye, a Margitszigeten pl gps-el telefon is, óra is problémás a pesti oldal közepe táján egy részen valamiért.
    Wattos edzést én sem csinálok de tavalyi UB-n dombos részt paceltem wattra és tök jól kijött asszem 4:38-ra és nem nyírt ki, amikor síkon 4:30 pace volt a tervem. Szóval engem meggyőzött, hogy dombos pacelésre nagyon jó erőt beosztani, oda ugye pulzust használtak régebben csak az lassabban reagál így nem tökéletes. Versenyen időre szoktam pacelni mert síkon futok, de ha ez változik pl terepre megyek akkor tuti watot fogok nézni.
    Ugyancsak tavalyi utt-n, ub-n voltak nekem eltérések a hivatalos mérésnél, úgy értem ilyen fél perc, perc is. Arra spekuláltam valami wifis, lte-s kapcsolatot használhattak és nem volt rendes térerő, én legalábbis azóta ezért nem veszem komolyan a szakaszidőket. Most nem tudom a pontos példát de végigbogarásztam a szakaszokat a méréseimmel és tökre nem egyeztek egyes szakaszok.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Agony #38349 üzenetére

    Hát nem vagyok népszerű Stryd körökben mert egyszer kifejtettem, hogy szerintem kb ugyanaz mint más metrikák csak ennek dombon esetleg szélben van értelme. Ha az ember ismeri magát akkor szerintem pacere simán lehet és érdemes edzeni, versenyen időt mérnek nem wattot vagy pulzust.
    Ezt mondom arra, hogy mindenféle okos terveket raknak össze teljesítmény alapon, őszintén nem hiszem, hogy ez sokkal jobb lenne mint egy rendes pace vagy akár pulzus alapú terv (na ebben végképp nem hiszek, sokmindenre jó de erre pacelni teljes edzéstervet biztos nem). Nálam a pulzus verseny pacelésre jó (tudom kb hol a teteje, hol van baj, ezt pulzusra tudom legpontosabban), watt meg dombra fel és le, ennyire használom. A control center vagy mifene megmutat csomó más számot de ahogy utánaolvastam érdekes számok de nem feltétlenül hasznosak, mint a garmin advanced futó mérőszámai - ugye a lépéshossz, repülési idő - érdekesnek érdekes statisztikára geekeknek én is nézegettem meg néha hasonlítgatok régebbi értékeket, de ezekre úgysem edz az ember mert értelmetlen.
    Ez erősen szubjektív vélemény, nem olvastam el még a vele kapott könyvet csak belenéztem.
    Nekem a Stryd eredetileg arra kellett, hogy a f@stalicska Garmin gps-e helyett legyen valami normális pacelő meg távmérő eszközöm, erre bevált :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz danielsz #38353 üzenetére

    Nekem egy Solar glide van, az olyan közepesen, az Adios amit a hétvégén vettem (:D:D) az meg kifejezetten lazának tűnik, habár azt csak egy minimál távon próbáltam ki nem futottam még rendeset benne. De elég laza a sarokrész sztem.

    Ja Tom, asszem te mondtad ha a Boston meg Tempo keskeny akkor az Adios is az lesz, most tök véletlen sikerült felpróbálni és meglepően jól elférek ebben. A szombati dobozokból így ez volt 4. :) (mondjuk úgy khm, irtó pofátlan kedvezménnyel vettem)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz dabgergo #38384 üzenetére

    Versenyen többet szokott futni az ember mert széles a pálya és tömeg van s így kerülgetsz. A Margitszigeten más a helyzet ott keskeny sávban mész. Ami még bezavar (a pesti part közepét leszámítva) a Margit híd ami alá bemenve el tud csúszni a gps mert nem lát rá a szatelitekre.
    Amikor ambit3-ról váltottam én is észrevettem, hogy ha fák alatt futok akkor néha reszketeg tud lenni a track és nem látszik már olyan egyértelműen, hogy az úttest melyik oldalán futottam mint korábban. 2-3 reszketés és máris megvan 10m eltérés.
    A 935 nem tudom milyen, a fenixnél elvileg azt mondják jobb mert műanyag házas, nem árnyékolja az is az antennát, de ezek nem tökéletesek, ugye mindenki ismeri a fellrnr gps accuracy grafikonját, évek óta mindegyre linkeli valaki, nem szentírás de annak ismeretében vásárolunk.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #38391 üzenetére

    A garminosok ezt szokták mondani, de nem látom, miért lenne ugyanott egyikkel reszketeg másikkal nem és főleg ez miért lenne rendszeresen inkonzisztens ugyanazon az eszközön (egyik mindig egyenesebb másik mindig reszketegebb).
    Lehet, hogy nem reprezentatív kutatás és bíróságon nem állná meg a helyét mint szakszerű összehasonlítás, ez igaz...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz oxox #38418 üzenetére

    Erről jut eszembe, a tegnap kipróbáltam a szombaton vásárolt cipők egyikét, az adiost. Teljesen meglepett, hogy egész jó nem szorít különösebben sehol, a bostonhoz képest simán szélesebb a középső-első fele. Földút volt főleg, tök jó érzés volt a könnyű cipő, mindig ilyet szerettem volna. A vékony talp nagyon jó érzés, kicsit mintha mezítláb futna az ember (ok persze nam az tök más de az otrombább cipőkhöz képest).
    Azt kell mondjam megérte az árát, remélem hamar elfutom mind a 4 párt. Adjon a futás istene jó kedvezményeket amikor kell. (84% volt alapból a Herzo outletben és volt még vagy 2 kedvezményem rá)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Agony #38462 üzenetére

    Ha az óra a távolságot és pace-t is a strydból veszi akkor mindegy hol futsz, gps-nek semmi köze az csak arra való, hogy rajzoljon egy szép tracket. Ha nem így van beállítva akkor az nem jó, esetleg ezt érdemes ellenőrizni.

    Az Adiost én tervezem rendszeresen használni, ha nem is exkluzívan, sok erdei úttal (föld, meg kavicsozott) meg ilyenekkel, szerintem ha nem mind betonon futsz akkor nem vészes. Esetleg rekortán.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Agony #38476 üzenetére

    4-5% eltérés akkor van ha valami nagyon hibás, leresetálnék mindent és elölről kezdeném kalibráció nélkül. Nehéz lemérni az a baj mert jól ismert távhoz kellene és ha valami nem passzol az ember csak elállítja. Ha meg tényleg ennyi akkor kuka, facebook csoportban próbálkoznék mit mondanak. Én tipikusan 0-1.5% eltérésekről szoktam olvasni.

    Földúton nem tudsz futni? Én is falun lakom jelenleg, a mostani köröm erdőben vezet. Igaz nem alkalmas résztávra meg ilyenekre de sima futásra jó. Jobb opció mint a nagyon csillapított cipők :) Én most örömkedem csak az Adiosaimnak, igyekszem elhasználni ha már annyi lett. Nehéz olyan cipőt találni ami nem túl nehéz mégis jobban csillapított. A Saucony swerve viszonylag jól működött de az sem egy könnyű cipő, most meg már ilyen márkákban lassan nem illik mutatkoznom...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz bandus #38478 üzenetére

    Mondjuk úgy, hogy a munkámból adódóan más cégek termékeit nem javasolt viselnem. Erdőben sem. Elvi kérdés :D
    Plusz azért a kb 4e ft-ért jó lesz nekem az az adios... nem véletlen raktam be azt a fotót a múltkor a bevásárlásomról...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Agony #38482 üzenetére

    Érdekes, nekem 300w fölöttre jött ki a PB félmaratonom és az alig volt 90 alatt. Szerintem kövér lehetek hozzád képest vagy kisebb a hatékonyságom valamiért.

    A tempo és a boston nekem keskenyek, szorítanak érdekes módon. A solar boost is szorít elöl, az ultraboostból a parleyt próbáltam fel annak szorított a szája (ilyen egyben cucc), amit még láttam outletben azok a "zoknis" fajta amit meg sem próbáltam. Nem sok modell maradt. A takumi sen vay mi az a japán hangzású lehet jó lenne de a méretemben nem volt pedig szívesen vettem volna az is valami elmebeteg kedvezménnyel került ki.
    Ha Herzogenaurachba jöttök nézzetek el outletbe megéri. :)

    Nekem eddig az Adios jött be, és a Solar Glide, ez is picit necces nem nagyon lötyög benne a lábam de tudok benne futni ilyen 1 óra után sem zavaró.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Agony #38506 üzenetére

    Nem a pontos szám a lényeg hanem a threshold értékek meg a tendenciák. A critical tesztekből lehet számolni versenyfüggően célértékeket. Hogy 2 vagy 15 az mindegy ha megmondja, hogy fuss egy félmaratont. Még ha pontos lenne a teljesítménymérés akkor is ezer kérdés merülhetne fel, hogy mit mérünk, teljes leadott teljesítményt, vagy azt ami eljut a lábakba, vagy amit az útra kifejtünk, vagy csak azt amit a cipőre kifejtünk mert az elnyel valamit, szóval szerintem ezért mindegy a pontos érték. Amíg egy stryd konzisztens önmagával és a többi stryddel megfelelő pontossággal addig szerintem oké.

    Én akartam zsírmérő mérleget de a zsírmérésről eddig kivétel nélkül csak rosszakat olvastam, túl sok a változó és nem is túl konzisztens állítólag még ugyanazon eszközön belül sem. Pedig kár mert ott abszolút értékeket szoktak mondani jó meg rossz aránynak tehát pont fontos lenne a valós értéket megközelíteni. Hogy 15 vagy 20 nem mindegy.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #38511 üzenetére

    Én annó elolvastam több cikket és néztem videókat és az volt az általános vélemény, hogy bizony nagyon nem konziztens. Minden részletekbe és tesztekbe rendesen belemenő review kihozott mindenféle elég súlyos problémát hol ezt hol amazt. Most nem tudnék idézni mert volt vagy egy éve is de elég rendesen utánaolvastam akkor mert akartam konkrétan venni egyet, de a 30eur xiaomitól a 150eur withingsig mindegyik kb egyformán szarnak tűnt ebből a szempontból sajnos.
    Még a dexa is bőven szar egyesek szerint:
    https://muscleevo.net/dexa-scan-accurate/

    withings mérleget hallottam ismerőstől is, hogy szar. Szóval trackingre sem jók mert egyrészt a változás nem jó ezeknek a méréseknek (kisebb zsír % esetén más a hiba mint nagyobbnál szóval lehet egyszer 5% csúszik el 2 hónap múlva 7-et mert fogytál vagy híztál) plusz ha változik a testösszetétel az sem uniorm ha az ember nem nagyon kiegyensúlyozottan edz (itt 1-2 embert kivéve nincs ilyen) meg a víztartalom is befolyásolja... hát szóval engem nagyon nem győzött meg a tudomány mai állása.
    Tükör, meg mennyire van zsír a fenekemen, hasamon, combomon, úszógumi. Amíg marékra tudom fogni addig magas és lehet még javulni. Szerintem kinézet alapján bőven jól lehet látni hogy áll az ember, ha objektív tud lenni. (nem vagyunk nők tán kevésbé fenyeget az anorexia vagy mifene)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Never79 #38565 üzenetére

    Tavaly a strandos váltópontra érkeztem be, nem tudom mi a neve, Sarud talán? onnan 1 szakasz volt oda és 1 vissza így ott maradtunk autóstól mindenestől. Érkeztem, chip odaad, be a vízbe, az valami eszméletlen jó volt. Mindig vágytam rá, hogy futást így fejezzek be :) még enni is volt idő mire jött vissza a váltótárs és mozdulni kellett tovább.
    Ez az UTT buli volt nekünk, szombat futás, vasárnap strandolás, késő délután haza. Sajnálom, hogy az idén nem tudok menni ez jó kis pihenős hétvége volt a futócimborákkal az elmúlt 2 évben.

    Valamiért nekem ez a Tisza tó jobban bejön mint Balaton, annak olyan pucos hangulata van túl kiépített, persze előny is de nem érzem annyira otthon mgam mint a kissé lepukkant szegényebb Tisza tavi helyeken. Ha úgy adódik oda még kéne menni nyaralni kicsit körülnézni jobban.
    Azért a Balaton északi része nem rossz a tájat szeretem. :) a déli részét felőlem most vihetné bárki...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák