Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kateb

    tag

    válasz Anubis_9 #721 üzenetére

    Hi!

    Nekünk volt egy fél holdas területünk tele szőlővel. Vettünk egy Husqvarna motoroskaszát, hogy a szélein a füvet majd azzal egyengetjük. Ment is szépen.
    Aztán kivágtuk a szőlőt és gyümölcsöst fabrikáltunk a területből. Igen ám, de az addig fűmentes belső területet ( a szőlő ugye állandóan kapálva volt) a gyümölcsfák alatt elég gyorsan visszahódította a fű és a mindenféle gyom.
    Sebaj, ott a kasza, majd avval nyírjuk. Persze nem ilyen igénybevételre volt méretezve, így kb 8 év után megadta magát.
    Vettünk egy másik Husit, 323R, vagy mi a neve, ez kicsit nagyobb, mint az elődje és már 5 éve ezzel nyírom a placcot, de a 25 köbcenti még mindig kevés egy ekkora területhez, szenvedés nekem is és a gépnek is, mire lekaszabolom a növényzetet. De teszi a dolgát a masina, bár már egy kicsit csilingel a motorja.
    Szóval nekem idáig jók a tapasztalataim a Husqvarnával, de a nyírandó terület nagyságát erősen szem előtt tartani vásárláskor.

    Megjegyzem most akarok én is fűnyírót venni a területhez, hogy a kaszával csak a necces helyeken kelljen nyírni, az egybefüggő, viszonylag sima részeket majd fűnyíróval lerendezem.
    190 köbcentis gépeket néztem, kisebb nem lesz jó. A Husqvarna LB 155s-t is nézegettem, de ebben az árkategóriában vannak jobb versenyzők ( kb 120-130 ezer Ft).
    Mcculloch Honda motorral, Makita 675-ös Briggs-el, illetve Ryobi Subaru motorral. Utóbbiról tapasztalat valakinek? Mert nagyon esélyesnek tűnik a kicsike...

Új hozzászólás Aktív témák