Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V-I-D-A

    aktív tag

    válasz kk831228 #7005 üzenetére

    Igazából a repedés csak a jéghegy csúcsa volt. Részlet a Husqvarnának írt panaszlevelemből:

    "az ajánlott olajcserét 5 munkaóra után elvégeztem, csak 100-as oktánszámú benzinnel használtam, és minden használat után a vágóasztalt, a burkolatot, és a légszűrőt a használati utasításban leírtak szerint megtisztítottam."

    [ Szerkesztve ]

  • V-I-D-A

    aktív tag

    válasz kk831228 #7005 üzenetére

    Folytatom számítógépről, mert telefonról valamiért nem illeszti be az egészet. :(((

    [ Szerkesztve ]

  • V-I-D-A

    aktív tag

    válasz kk831228 #7005 üzenetére

    "az ajánlott olajcserét 5 munkaóra után elvégeztem, csak 100-as oktánszámú benzinnel használtam, és minden használat után a vágóasztalt, a burkolatot, és a légszűrőt a használati utasításban leírtak szerint megtisztítottam.
    A fűnyírót saját, kb. 900m2-es sík területű, könnyen járható udvaromon használtam heti vagy időjárás függvényében kétheti rendszerességgel, normál fű nyírására.
    Esemény leírása:
    A tegnapi napon az udvar kb. 1/3-ad részénél tarthattam a fűnyírásban, amikor mindenféle előjel nélkül, égett szagra lettem figyelmes, majd az önjáró kerékhajtás leállt, és hallottam, ahogy a kerékmeghajtó ékszíjat a forgó fűnyírókés bedarálja, a fűnyíró pedig csattogni kezd vélhetően a széthulló hajtásrendszer miatt. (nem húztam soha a fűnyírót magam felé bekapcsolt kerékhajtás mellett, és fordulóknál is mindig kikapcsoltam a meghajtást) Ekkor én azonnal leállítottam a motort, és a fűnyírót a légszűrővel felfelé az oldalára fordítottam. A fűnyíró alját szemrevételezve láttam, hogy az ékszíjat kb. 3cm-es darabokra darálta be a fűnyírókés, és a darabkák olvadtak voltak (vagy olvadt műanyag került rájuk), továbbá az ékszíjat fedő műanyag burkolat egy kb. 1,5cm-es részen megolvadt, és ki is lyukadt. (csatoltam képet) Ezt követően a fűnyírót tovább ne használtam.
    A vágóasztalt megtisztítva a fű nyesedéktől további aggasztó dolgot vettem észre: az acél fűnyíróház az első kerekek mögött mindkét oldalon kb. 1,5-2cm hosszan meg van repedve, kicsivel több mint 3 hónap (!) használat után. (csatoltam erről is a képeket) Ez nem gondolom, hogy elfogadható lenne rendeltetésszerű lakossági használat és karbantartás mellett, egy minőségi fűnyírónál."

Új hozzászólás Aktív témák