Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vcx007

    újonc

    Én ahogy olvasom nagyon megoszlanak a vélemények a gyártók termékeivel kapcsolatban.
    Nos ez valószinűleg azért van mert a hangzás mint olyan igencsak szubjektiv dolog, az emberi fül és agy függvénye az élmény amit átélünk zenehallgatás közben.Gondoltam leirom a tapasztalataimat ebben a kérdésben.

    Úgy egy fél éve kezdtem el a tartozék fülhallgatók helyett egy általános célú ( telefon,tablet,laptop,stb) fülest keresgélni ,és hát mivel eléggé igényes vagyok minden téren, addig mentem amig megnem találtam azt aminél úgy éreztem hogy "NA ! Ez igen !". Szempont volt hogy zenehallgatásra (pop,rock,techno),filmnézésre,és számitógépes játékokhoz is jó legyen.Mivel sokat utazom, és lakótársakkal vagyok többnyire,ezért jó hangszigetelés,kis méret,és akár elalvás alatti kényelmes viselet volt fontos számomra.Igy az agybadugós verziók jöhettek szóba, de pl a lentebb felsorolt Momentum és a Sony nagyon nagyok,kilógnak oldalról a fülből,rájuk feküdve oldalra nyomnak pl.

    A sok fórum olvasgatás,teszt olvasgatásnál kezdtem ugye.Hát felesleges volt, pont a szubjektiv jelleg miatt ugye.Meg sokan boltokban dolgoznak a fórumokon és hazabeszélnek,reklámoznak .

    De a lényeg , ezeket vettem meg fél év alatt az ajánlások alapján:
    ( Amin hallgattam őket :FiiO fejhallgató erősitő,Iphone 5S,Samsung G TAB 10,HP NC8510p Business Laptop,Denon avr x 4000 erősitő) és csak CD vagy jobb minőségű anyagokkal !

    Sennheiser Momentum In ear
    Sennheiser CX 5.00
    Sennheiser CX 2.00
    AKG Y-20
    SONY MDR XB-50
    JBL T100-A
    JBL E10
    SKULLCANDY 50-50
    SKULLCANDY S2IKFZ 074
    MONSTER CLARITY
    JAYS TWO

    Hát azt hiszem a szórásban úgy 5,000 - 30,000 HUF közötti skálát érintettem,direkt nem mentem tovább,mert majd egy Fejhallgatót is szeretnék majd venni ,és a fülhallgató téma nem ér ennél többet szerintem.

    Általánosságban elmonhatom hogy a felsorolt fülesek egyike sem szólt hiány érzet mentesen.Vagy a basszusra volt ráhegyezve,vagy zavaróan fémesen szólt,vagy csengett a magastól,vagy plasztik doboz hang volt , stb.Kisebb csalódás a Sennheiserek voltak, sokkal jobb hangot vártam tőlük.A CX 2.00 jobban,dinamikusabban szól a Momentumnál meglepő módon.Inkább Jazz és komolyzenére valók,azokkal szóltak jól,de a hangjuk valóban tiszta,semmi torzitás,nagy hangerőn is levegősek.A Monster nem tudom ,nem volt mindenevő.Sok filmet,zenét megdöbbentő részletekkel tárt elém,másokat meg minimalista módon,élvezhetetlenül.Valoszinűleg ki volt ez is hegyezve valamire...de mire ? kitudja.Nem éri meg az árát,ahogy a Momentum sem.Meghallgattam még a DENONnak és a MAGNATnak is egy 40,000 körüli termékét, de nem vettem meg csak kiprobáltam ,1 zenével, nem tudnék véleményt mondani ennyi alapján.A JBLek basszusa zavaró volt, idővel bántotta a fület,közép tartomány halvány.

    Végül mikor tele lett a hócipőm az egésszel, és beláttam hogy mivel kiprobálási lehetőség sehol sincs, a százezrek elköltése fülhallgatókra értelmetlen, egy darabig az AKG Y 20 maradt.Hmm, nemrossz,nemrossz,de nem ad nagy teret,és nagyon jol kell a szilikonpárnát kiválasztani hogy azt halld amit tud .Mindaddig mig teljesen véletlenül megláttam egy fülhallgatót egy Németországi boltban,és alig 2 db volt belőle a 6 x 5 tartós polcon,mig a többiből alig pár hiányzott,pedig nem akciós volt.Árban 15 EUR csak ,gondoltam egy probát megér : PHILIPS SHE 9503/10 volt a neve.Már a kocsiban kibontottam, és benyomtam a telefonba.Gyorsan a megszokott 3-4 pop,rock,techno,film FLAC teszt fileok jöttek,és akkor : NA VÉÉÉÉGREEE Bammeg ! ez jóóóóóó ! felkiáltás :) Fasza mélyek, ott és amikor kell, nem zavaróan mindenre rá,jól szólnak még a filmek is,mint a nagy fejesen,van térérzet,dinamika, a zenék élvezetesek minden műfajban! a füles kényelmes nagyon,a kábel két részes, a kb 60 centis részhez,adnak egy jack toldót plusz 50 centinyi kábellel,és kis tasakot,a fejek védelmét szolgáló kemény müanyag tartóval.
    És mindezt 15 Euróért ? ....Vicc... :)

    Jó hallgatózást mindenkinek :)

    [ Szerkesztve ]

  • Vcx007

    újonc

    válasz kemcso #62409 üzenetére

    Most találtam rá erre a fórumra csak, a hifi tesztes oldalakon talált teszteket olvastam eddig.Nem irom le melyik oldalak voltak, mert mindenki tudja.De kezdelek olvasgatni titeket :)

Új hozzászólás Aktív témák