Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AdamTaylor

    csendes tag

    Sziasztok! Jellemzően nem szólok hozzá fórumokhoz, viszont most megosztanám veletek az elmúlt időszak tapasztalatait. Van benne almát körtével (fejhallgató hangzás és fülhallgatóé) és különböző forrásról hajtott különböző fej/fülhallgatók, illetve az audiofil szakzsargonnal se vagyok teljesen képben. Ezek tükrében érdemes olvasni.

    Bő másfél hónapja rápörögtem, hogy javítsak a zenehallgatási láncomon, ami nem volt túl nehéz az LDAC-os Sony WH-1000XM4 és a mac-es ATH-M50X mellett. Rengeteget olvastam donglekről, DAP-okról aztán iJoenál hallgattam Fiio és Hiby DAP-okat saját/ottani Fiio FT3 fejhallgatóval, majd Muzixnál Lotoo Paw S2-t szintén a saját fejessel és iBasso AM05-tel. Érdekes volt, hogy a Hiby DAP-oknál R2 és talán R5 nem éreztem hogy a Machez képest olyan nagy ugrás lenne, viszont a Fiio M11S de főleg az M11 Plusnál már kezdtem sejteni hogy miről szól ez, bár valahogy volt egy erős analitikus benyomása az egésznek számomra, amitől arra jutottam hogy hallgatózok tovább. Ezután jött egy Muzixos kör, ahol ugyan tetszett amit hallottam, de szintén egy erős analitikus benyomás miatt szintén nem éreztem hogy ez az én irányom.
    Black friday-en behúztam egy DX170-et, amivel úgy voltam, hogy ha nem tetszik a hangja max visszaküldöm, viszont erre azóta se került sor. Saját fejhallgatómmal is teljesen lenyűgöz, de az eleje óta érződik, hogy a jobb minőség szűk keresztmetszete mostmár a fejes.

    Így jutottam rengeteg fórum bújás után oda, hogy IEM irányba megyek tovább és próbálok emelni a hallott minőségen. Novával felvettem a kapcsolatot és megbeszéltünk egy demót, ahol végig hallgattam egész sok fülesét a Phoenixekkel együtt. Egyesével nem is mennék végig azon hogy melyiknél mit tapasztaltam, rengeteg információ volt és mivel árral arányosan mentünk felfele az elején többnyire gyors belehallgatás után vissza is adtam őket, mert nem éreztem határozottan jobbnak az élményt a fejhallgatómnál. Amiken így végig rohantam a Tanchjim Tanya, Tripowin x HBB Mele, Urbanfun YBF ISS014, Periodic Audio BE. Shortbus Fat-Earth planar és az Etymotic ER3XR voltak (bár az ety inkább kényelemben volt elviselhetetlen). Ez után értünk oda ahol először elmosolyodtam ez volt a Mangird Tea aztán a Tanchjim Oxygennél ugyanez a benyomás. Majd jött egy teljesen más világ, nem is igazán akartam elhinni hogy ezt a hangzást tényleg ki lehet hozni IEMekből: SoftEARS RSV + HiBy RS2, Beyerdynamic Xelento, Tulku G7, Shuoer EJ07 + Astell & Kern SR35. Ez a felső kategória már nem is feltétlen saját forrással ment. Ahol összehasonlítottam saját forrást Nováéval ott tényleg érződött, hogy másik polcon szólnak ha tisztességgel ki vannak szolgálva.

    Kicsit bővebben írok a Mangird Tea, Tanchjim Oxygen, Tulku G7 és a Phoenixekről.
    A Teat és az Oxygent volt lehetőségem többet hallgatni, össze is hasonlítani őket. Mindkét fülhallgató instant wow élményt adott. Na végre, ezt kerestem és hasonló dolgok jutottak eszembe elsőre. A Teánál rengeteg részletet kaptam, az Oxygennél meg amellett, hogy egész sok részlet jelen volt még rendes odaverő basszus is volt a képben. Elsőre jobban is tetszett az Oxygen, de idővel ahogy egyre többett hallgattam őket sokkal jobban megtetszett a Tea. A basszusa nincs annyira erősen előtérben, de mégis jelen van és elég mélyen van, emellett összességében nagyon zenei és szórakoztató, egyáltalán nincs analitikai benyomása. Az Oxygen ahogy először berúgta az ajtót a basszusával, úgy idővel vesztett a varázsából, amíg a Teanál sokkal jobban szétváltak a mély hangok is, addig az Oxygennél azt éreztem hogy jobban egyben maradnak, nehezebben megkülönböztethetőek.
    Természetesen sok zenét amiről azt hittem hogy elejétől a végéig ismerek gyakorlatilag újra barátkoztam velük.
    A G7-nél az első benyomás valami hihetetlenül meggyőző volt, aztán a második is. A felső kategóriás eszközök közül is kiemelkedett számomra. Borzasztó erőset üt a mély, nagyon megnyerő a dinamikája és tág a színpad és brutál sok részlet lesz jelen amiket nagyon könnyen lehet elkapni. Saját forrásnál is új arcukat hozták zenék, amik már előtte is hatalmasat nyíltak a Teával nekem. Tulajdonképpen ezt el tudnám mondani mind a négy IEMre és itt nüanszokról van szó amit nem is igazán tudok ennél pontosabban megfogalmazni, de a leginkább hidegrázós élmény a G7 volt nekem.
    Ez egy teljesen új világ számomra.

    Menet közben előjöttek a Phoenixek is, amikből az eredetit nem is igazán sikerült elsőre értékelnem/értelmeznem, merthogy a DAPomat is még bőven tanulom. Addig fixen egy filtert használtam a rendszerszinten állíthatóak közül, aminél egy lefolytott, függöny mögötti vagy víz alatti hangzása volt az earbudnak. Mondtam is, hogy nem vagyok egyáltalán mestere az EQ-zásnak, de ennél biztos használnék. A Phoenix frissített verziót hallgatva jutott eszembe hogy ki lehetne próbálni másik filterrel és láss csodát egyből elkezdett rendesen zenélni, el se hittem, hogy ennyi részlet kijön belőle, közben a basszus is üt. Le a kalappal. Majd jött a 600 Ohmos, ahol jöhetett a High Gain, meg a hangerő tekerés és szólt az is valami elképesztő nagyot. Első körben nem is gondoltam hogy earbudra lenne szükségem, de ahogy hallgattam az IEM-eket és minden olyan volt mint egy videoklip, rá kellett hogy jöjjek nem nagyon fogok tudni mindig ilyen izolációban zenét hallgatni, úgyhogy leadtam a rendelésem és idővel lehet jelentkezek egy saját Phoenix élmény beszámolóval.

    Végül bármennyire is tetszett az a hangzás amit a Tea nyújt, de valahogy mégis azon dilemmázok, hogy inkább magasabb polcról választok IEM-et. Könnyebb lenne ha nem hallottam volna a G7-et.

  • AdamTaylor

    csendes tag

    válasz lapalapa #92208 üzenetére

    Eléggé bejött, köszi a tapasztalatokat meg aztán tippeket, tanácsokat. A másik amit néztem a M11 Plus volt, de olyat szerettem volna ami kevésbé analitikus. Egyáltalán nincs hiányérzetem a hangjával, az zseni. Egyedül a görgő az oldalán zavar kicsit hogy este hangos, de ezzel simán együtt tudok élni.

    Az etyt próbáltam amikor visszavittem a Teat és az Oxygent, de nekem nagyon kényelmetlen volt. El tudom képzelni, hogy nem tökéletesen raktam be, de ennél nagyobb penetrációt nem vállalok zenehallgatásért :D

    Előző hszből kimaradt hogy hatalmas pacsi Novának amiért rendelkezésre bocsátotta ezt a széles spektrumot. Óriási könnyítés így irányba rakni magam hangzással kapcsolatban. Összehasonlíthatatlan a végtelen cikk és fórum olvasgatással.

  • AdamTaylor

    csendes tag

    év eleje óta én is Phoenix tulajnak mondhatom magam. ez idő alatt már pár hétre kölcsön is adtam, így ahogy visszakaptam viszonylag tiszta fejjel kezdtem el újra hallgatni és azóta nem is nyúltam máshoz.
    az elején kicsit döcögősen indult az ismerkedés, amikor először mutatta Nova konkrétan nem értettem hogy ezt miért kedvelik emberek. a szeparációja rendben volt, de valahogy olyan sötéten szólt és függönymögülinek érződött, hogy leginkább csalódásnak tűnt, meg is jegyeztem hogy nem szoktam EQ-zni, de ennél az az érzésem hogy ráférne. aztán elhoztam pár demó fülest Novától és ahogy teszteltem a különböző filtereket a DX170-emen rájöttem, hogy valszeg ezekkel lehetne javítani rajta. amikor visszavittem a motyókat rápróbáltam megint a Phoenixre és beütött. lejött a lepel, egyből sokkal élvezhetőbb volt. döbbenetesen sok részletet megmutat, pl hip-hop albumoknál amiknél azt hittem töviről hegyire ismerem kibukott hogy rengeteg háttér duma eddig teljesen fedve volt előttem. emellett nagyon nagy élvezet live felvételeket hallgatni vele. ennek ellenére simán lehet hosszú ideig használni. nincs analitikus, fárasztó érzete egyáltalán.
    magasaknál nagyon tetszik ahogy visszább van véve az a rész ahol sok női vokál idegesítővé válik. a hangja mellett nekem most nagyon fekszik az earbud kialakítás is, nem zárja ki a környezetet, ha szólnak hozzám elérhető vagyok.
    mai napig meglep, hogy ez a discman kórszakból emlékezetes és a fejemben lesajnált kialakítás mire képes. nagy pacsi Novának érte.

Új hozzászólás Aktív témák