Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DBob

    őstag

    válasz arn #36926 üzenetére

    "Jelenleg a milc piac full frame a sonyrol es a canonrol szol, a nikon kiszorulni latszik"

    Meglepő, hogy a Canon ezt vissza tudta fordítani a Nikon-nal szemben. Emlékszem a korai videókra, és hogy mennyire lenyűgözőnek (és behozhatatlannak) tűnt a Nikon előnye, és mint tudjuk a Canon tartott ki legtovább a dSRL-ek mellett, már mindenki leírta őket a konkurenciával szemben.

    "a mobil folyamatosan alulrol kannibalizalja a piacot"

    Pedig vannak arra utaló jelek, hogy ez változóban van. Itt egy friss cikk.

    "a kisebb rendszerek hullanak el, az mft szvsz kb over, az apsct is kb a fuji tartja"


    Mindemellett a dSRL is halott. Bár nem verték nagydobra, de Canon gyakorlatilag 2-3 év alatt megszüntetett mindent ami EOS EF vonal. Voltak erről itt-ott cikkek, és voltak akik megpróbáltak hivatalos sajtócikket kierőszakolni, de Canon mindvégig tagadta. Szerintem már csak raktárról vannak dolgok; a termékek 90+ százaléka megvásárolhatatlan. Olyan termékek is, amik még csak "most" lettek bejelentve.

    Én is halottnak tartom a MFT vonalat, és gondoltam így utólag megnézem mit is tudott, de hihetetlen árban vannak ma is a dolgok hozzá. Meglepődésemre viszont, több dolgot kapni újonnan (szinte mindent) mint Canon dSLR rendszerhez. Lehet mégse annyira halott az.

    "fuji helyzetet, amellett hogy szeretem amit kepviselnek azzal, hogy visszanyulnak vmelyest a fotozas elvezetehez, mint tevekenyseghez"

    Nekem is emiatt van X100-am illetve vadászok egy X20-ra is.

Új hozzászólás Aktív témák