Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gercsa

    senior tag

    válasz MC Pite #23350 üzenetére

    Lehetséges, annyira nem vagyok nagy szaki hogy meg tudjam mondani mi lenne ha...

    Csak abból indulok ki a feltételezésemmel, hogy ez idő alatt APSC-n meg lehetett lépni a 16-ról 24Mpx-re váltást, és a felbontás növelés mellett még dinamika terén is némi javulást hozott az új szenzor.

    Az X30 pedig pont ezekben kellett volna fejlődjön egy kicsit és tényleg csak egy kicsit.

    Egyrészt ami nekem valahogy sosem tetszett az APSC-s Fuji képekhez képest az X30-ban az az, hogy valamiért nem az árnyékokban volt a tartalék RAW fájlok használata esetén sem, hanem a csúcsfényekből lehetett érezhetően információt visszanyerni, tehát ide a sötétekbe jöhetett volna egy új szenzorral egy kis plusz dinamika.

    Másrészről meg ha nem is 20 de 14-16Mpx talán idővel befért volna a 2/3"-os szenzorba is.
    Van a közelemben egy sony RX100 és az sem jobb dimenziókkal magas ISO-n, de a nagyobb felbontás miatt több részlet maradt a képen zajszűrés után is.

    Szóval lehet hogy nem fejlődött annyit a technika azóta, lehet hogy igen, de nekem érzetre ott ütötte volna át az X30 (vagy X40 mint utód) azt a határt hogy megtartsam, hogy ha ezekben a kis lépésekben még fejlődik, mert beltéren nagyon a határon billegett a használhatósága, és csak ez a kis plusz hiányzott volna (nekem) hogy maradjon és lazán hurcolható mindenesem legyen.

    Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

Új hozzászólás Aktív témák