Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz b.vr #23234 üzenetére

    A powerzoom mivolta lehet érdekes, ha végre támogatják rendesen a Fujit a gimbalgyártók :) (a Mozát folyamatosan bombázom azzal, hogy Fuji dummy akkut is gyártsanak már a cuccokhoz, ha már Sony és Pana adott)

  • |AP|

    veterán

    válasz b.vr #23234 üzenetére

    hát... nehéz kérdés ez.
    Mikor váltottam m43-ról, akkor tisztában voltam vele, hogy a méret kérdésben kell kompromisszumot kötnöm.
    A GM1+12-32 kit valóban a legkisebb cucc, amit valaha cserélhető obis rendszerben használtam, nem is nagyon van ellenfele. Néha viszont már-már túl kicsi volt, kereső is kellett, így jött az E-M10. Azt gondoltam, hogy ez is elég kompakt lesz a 12-32-vel.
    Aztán rá kellett jönnöm, hogy szinte mindig UWA tartományban fotózok, így a 9-18 ragadt rá az E-M10-re.
    Ez a méret bár nem zsebrevágható, de számomra még teljesen elfogadható volt. Nem hordok övtáskában, vagy zsebben gépet, általában úgyis van nálam egy válltáska ha fotózni, sétálni, kirándulni megyek. Abba ez még bőven elfért egy kis párnázott bélésben.

    Viszont a Fuji nem hagyott nyugodni, a nagyobb érzékelő, a színek, mind-mind a váltás felé mozdítottak. Egyelőre nem is bántam még meg, akkor sem, ha méretben, átfogásban nem találtam meg Fujiban azt a kombót, ami felvehetné a versenyt az általam nagyon sokat használt E-M10/9-18 párossal.

    Jelenleg ez a felállás obik terén: 10-24, Sami 12, 27/2.8, 16-50, 50/f2

    Ebből az utazós szett a 16-50 + Sami 12mm (meg persze a 27-es, az tényleg bárhol elfér :) ).

    Az X-E2s-t egy 18-55-tel vettem kitben, de bármennyire is jó az a kitobi, egyszerűen nekem nagy volt arra, amire használnám, így jött helyette a 16-50. Ez kisebb, könnyebb, de még mindig nem eléggé. Oké, ez az új muffin sem sokkal kisebb, de szerintem az X-E2-vel (későbbi tervek szerint X-E3-mal) pont kellemes, arányos kis utazógép válhat belőle. Nem övtáskás, és nem kabátzsebes, de ahogy én használom úgy még épp megfelelő méretben.

    Ennél jobban nem tudom megindokolni, minden méretcsökkentésnek örülök, ha nem megy jelentősen a képminőség rovására :)

    A következő amit nagyon várok az a Laowa 9/2.8. Ha megjelenik és jók lesznek az első tapasztalatok, szerintem menni fog a 10-24 és a Sami 12 is.

    Közben felnéztem a camerasize.com-ra, már fent van az új obi. Szóval nekem ez így már kellemes, még ha nem is palacsinta.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák