Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz lugosi #16485 üzenetére

    Az az objektív az egyik legjobb, legszerethetőbb ekv 35 millis a most elérhető gépeken (szvsz), nézd csak össze, még a teszteken is élesebb távolra, mint az új XF 23/2, mindenellé tök jó finom rajza van közelre, amit "kiiktathatsz" f4-től, ha zavar (makrózni meg úgyis rekeszelve szoktak). És imádnivaló a flare-je is.

    Számomra a 23/2-nél maradás a legjobb dolog, ami az X100 szériával történhetett (az X-Trans III cuccok mellett persze). Lehet, hogy nem egy "modern" objektív, de rendszerint pont azok a Fujinon objektívek lesznek legendásak, amikben ott a csipet hiba, nem tökéletesre korrigáltak.

    Többek között ezért is küldtem vissza az XF 35/2-t és ezért félek kipróbálni az XF 23/2-t. Pont azon a lelken spóroltak bennük, amik az elődjeiket tették szerethetővé. A 35/1.4-nél is imádom, ahogy körbe vignettál, ahogy puhább tónusokkal dolgozik.

    Tök jó, hogy a Fuji gondol a kicsit vékonyabb pénztárcájú vonalra az új f2 sorral, meg persze az mft-nek is odafricskáz ezzel, emellett meg gyorsak és halkak ezek a kacsacsőr objektívek, de ha engem kérdezel, maradok a régieknél, ha van rá mód. Azok sokkal jobban élnek egy-egy képen.

    Szóval engem érdekel ez az X100F, a francba is, de jó páros lenne az X-T2 + 56/1.2-vel :) A kihajtható kijelző belefért volna, de az X-Pro 2 után szinte biztos volt, hogy itt is kimarad. Majd az X70 utódnál, gondolom.

    [ Szerkesztve ]

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz lugosi #16485 üzenetére

    hozzátéve, hogy feltehetően horror ára lesz, szerintem is kevés ez így.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Új hozzászólás Aktív témák