Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #26662144

    törölt tag

    Hölgyek - Urak!

    Szeretnék egy kérdést feltenni.

    Szerintetek mennyire biztonságos (megbízható) ez a CURVE kártyás fizetés?

    A következőkre gondolok:
    1. A "rendes" bankkártya adataidat elllopják (fizetnek) vele, a bankod nagy valószínüséggel kártérít.
    2. A REVOLUT, TW kártyáddal történik valami, max. a feltöltött pénz veszik el (nem hinném hogy sok esélyed van hogy a R vagy TW kártalanítana)
    3. A CURVE kártyáddal történik valami akkor mi van?

    Gyakorlatilag te engedélyezted (adtad meg a a curve nek a bankkártya adataidat, és némelyik bank fel is hív(ott) az első vásárlásnál, hogy biztosan TE fizettél x összeget). Szerintem ilyenkor esélyed sincs kártalanításra.

    Tudom, nem kell annyi pénzt tartani (limitet levenni) a "rendes" kártyán... (főleg ha a csatolt kártya hitelkártya)

    Vagy rosszul gondolom?

    [ Szerkesztve ]

  • #26662144

    törölt tag

    válasz snipr #360 üzenetére

    snipr, sparks!

    Köszönöm a válaszotokat.

    Alapvetően az a baj, hogy nem bízom abban hogy elég a curve appban letiltani a kártyát.
    Láttam már sok mindent. Pl. sokáig meg voltam győződve, hogy webes felületen nem lehet kártyával fizetni CVC kód nélkül, még egyszer egy szállást foglaló weboldalon véletlenül sikerült. (Bank válasza telefonon: ez nem lehetséges. Írásban: vannak olyan helyek ahol ez lehetséges)

    Abba belegondolni sem merek ha valamilyen úton-módon mégis kiszivárognának a kártyaadatok a CRV ból akkor mennyibe is kerülne a "csatolt" kártyák letiltása és pótlása.

    Tudom HUF utalása TW ra majd onnan tovább pl. R ra macerás a CRV használatához képest.

Új hozzászólás Aktív témák