Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolmesz

    aktív tag

    válasz Is-tee #1201 üzenetére

    Ha csak időközönként mentek ki Ausztriába, akkor erre pont jó a Revolut, mert mielőtt mentek, teszel rá HUF-ot, átváltod EUR-ra, és azzal fizetsz odakint. És ugye a Revolut-on belül nem csak EUR-ra tudsz váltani, mehetsz vele nem euró zónába is.
    A Monese is hasonló, ugyanúgy feltölthetsz rá, de csak EUR és GBP számla van benne, tehát ha HUF számláról töltesz rá, akkor devizaváltás lesz közben, amit a bankod tesz meg, tehát eladási árfolyamot használ. Ide közbenső számlának is jó a Revolut, mert oda megy a HUF, átváltod majdnem közép árfolyamon EUR-ra, és onnan töltesz fel Monese-re, amivel aztán fizethetsz odakint.
    Szóval szerintem a Revolut lehet jó Neked, de ha nem bízol benne, a Monese talán biztonságosabb, ha parkoltatni is szeretnéd a pénzed.

  • zolmesz

    aktív tag

    válasz Is-tee #1210 üzenetére

    Természetesen 100%-os garancia erre sincs, bármi megtörténhet, de ha mellette döntesz, ne csak az én véleményem legyen a döntő, olvass még utána. Magyar topikja nem túl forgalmas és a Facebook-on sem találtam magyar csoportot, de dühös felhasználó által szétvágott Monese kártyát sem láttam még, ellentétben a Revolut-tal. :)
    Ettől függetlenül én is azért regisztráltam Monese számlát magamnak, hogy arra rendszeresen tegyek EUR-t ínségesebb időkre és külföldi utakhoz. Nem kamatozik, de ingyen van, és a kártyát is ingyen küldik.
    (Ha esetleg mellette döntesz, szólj, tudok adni meghívó linket, és mind a ketten kapunk pénzt :) )

Új hozzászólás Aktív témák