Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz callmeakos #69006 üzenetére

    Egy régi moziról van szó, a főbejárat is a régi teljesen. Az előtérben van a kávézó, ami számos rendezvénynek is otthont ad, koncerteknek, kiállításoknak, ez teljesen fel lett újítva, hangulatos. A falon folyamatosan kortárs helyi művészek alkotásai lógnak. A másik bejárat már egy felújított, szerintem hozzáépített rész, a vetítő termek tavaly lettek teljesen felújítva, puha mozifotelek vannak (előtte a nagy teremben még a szoci lehajtós székek voltak), új a hang, új a vetítő.
    Galéria

    És odabent még az egyik régi utcai fali táblát is meghagyták. :)

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Tibiajax

    nagyúr

    válasz callmeakos #69006 üzenetére

    a vidéki mozik mind kihaltak..
    ahol volt még és épült szemét pláza, az ki is nyírta azzal. a többi településen már a plázák nyitását sem élték meg ezek a csodahelyek

    ott van pl az én kedves falum Vésztő, békés megyében, ahol nyaraimat töltöttem mindig nagyszüleimnél.. valami 6-8ezres kis falu (nagyközség) és volt mozija! nagy, régi épület, két kör alakú kirakat, mögöttük a fekete fehér képek (fotók!) a mozifilmekről.. üveg persze mindig be volt valamelyik törve
    istenem, de csodásak voltak ezek, biciklivel mindig megálltam és bámultam őket
    itt van előttem, nyár, dél magassága, fülledt meleg, tücsökciripelés, a régi épület körül már nagyobbra nőtt gaz, biciklitámasz és a Mozi-felirat.. faajtaja volt, belül félhomály és mindig jó hűvös. tiszta ilyen régi dél-olasz, szicíliai filingje volt az egésznek, mint a '60-as évek olasz filmjeiben. kemény faszékei voltak, felcsaphatóak
    egy filmre be is vittek nagynénémék, a bmx banditákra. : ) soha nem fogom elfelejteni
    képet persze lehetetlen róla találni már. ilyesmi volt

    pusztuljatok plázák

Új hozzászólás Aktív témák