Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ispy

    veterán

    válasz paatrick #137972 üzenetére

    Következő szado mazo kör a Bond filmek után? ;]

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • paatrick

    őstag

    válasz paatrick #137972 üzenetére

    Utolsó Supermanhez értem.

    spoileres beszámoló

    Superman 4 (1987)

    Azzal fejeztem be az előző részt hogy Lana Lang titkárnő lesz az újságnál és akkor lehet harcolni Superman/Clark Kentért. Na ehhez képest Lana Lang-et egy az egyben kiírták vagy inkább bele se írták ebbe a filmbe, mintha meg se történt volna, Lois Lane van és ennyi, ő is tudathasadásos állapotban :N
    Másfél óra az egész, nem vitték túlzásba. A történet úgy kezdődik hogy élesedik az atomfegyverkezési verseny, és egy kisfiú ezért levelet ír Supermannek hogy "miért nem lehet azt hogy Superman elveszi az összes rakétát és akkor nem lesz háború". Közben a Daily Planetet valami bulvárújság tulajdonos bácsi veszi meg és rá is harap erre a levélre, felhozzák a fiút Metropolisba mondja el újságírók előtt is mit kért stb. Kell a sztori. Az új tulajdonosnak van egy lánya akinek nagyon megtetszik Clark Kent és mindig vele akar lenni, randizni stb mindegy mellékszál és nem is túl izgalmas.
    Superman végül úgy dönt megteszi amit kér a kisfiú így az űrben egy nagy hálóba összegyűjti az összes rakétát a Földről, majd egy jól irányzott parittyázással belehajítja a Napba ahol felrobbannak. Éljen a béke~~~~ amúgy egy szó se esik arról hogy ettől béke lett-e :P
    Visszatér Lex Luthor aki épp Superman egy hajszálát lopja el a múzeumból. Terve hogy a hajszállal génmódosított valamit hoz létre ami majd legyőzi Supermant. Egy rakétára fel is csempészi a kis kotyvasztott mintáját, amit ugye utána Superman elfog és beledobja azt is a Napba. És bumm így megszületik Nukleáris Ember:

    Akinek egyetlen célja Superman megölése. Ami kb úgy néz ki hogy Superman a Napból nyeri az szupererejét, Nukleáris Ember meg ennek az ellenpólusa, ezért ha megkarcolja Supermant a nagy körmével akkor Supermannek eltűnik az ereje.
    Hát innentől kezdődik a harc, földön, levegőben, a Holdon is ;] végül Superman bedobja Nukleáris Embert egy atomreaktorba, ami "középiskolai fizika" és ezzel Nukleáris Ember meghal. :DDD
    Kb ennyi volt a történet. Lex Luthor visszakerül a börtönbe megint, Superman pedig ezzel a beszéddel zárja a filmet:
    "Ragyogó jövő várhat még ránk. Béke akkor lesz ha a világ népei annyira akarják majd ezt a békét, hogy a politikusok kénytelenek lesznek megadni nekik. Bárcsak úgy látnák a Földet ahogy én látom, akkor észrevennék hogy egységes egész"

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    És akkor egy kis kitekintés/emlékezés Supermanre.
    1995-ben a Híradó bemondta hogy "Superman"-t baleset érte. Ekkor voltam 6 éves és ez tisztán megmaradt mert nem sokkal előtte láthattam az első Superman filmet. Leesett a lováról és eltört a gerince, nyaktól lefelé lebénult. Nyilván akkor még nem értettem hogy van ez.

    De nekem Christopher Reeve Supermanje így mindig az élet törékenységével fog összekapcsolódni. Elég egy buta kis baleset és vége az addigi életünknek. Reeve 2004-ben 52 évesen halt meg.

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

Új hozzászólás Aktív témák