Keresés

Aktív témák

  • babferi

    tag

    Azert irok most ide mert tegnap lattam az altalam evek ota , egyik legjobban vart filmjet , a Prometheust. Jelenleg angliaban elek baratnommel igy lathattam . Megprobalok mindenfele torteneti spoilert mellozni , max egy ket kisebb utalas lesz .
    Nos mar irtam , hogy az egyik legjobban vart film volt szamomra , az elvarasok eleg magasak is voltak. Ill. az Alien filmek nagy kedvencek , akarmikor megtudom oket nezni , szamomra orok klasszikusok ( foleg az 1. es 2. reszek ) .
    Kezdenem a latvanyvilaggal , nos arra panasz nem lehet , pazar. Bar ezzel a reszevel 2 problema van . Ha valaki latta az osszes elozetes trailert akkor latta szinte az osszes komolyabb vizualis jelenetet . Ezek foleg csak a film legelejen es a legvegen tobzodnak. Amugy gond a film ezen reszevel nincs !
    A szineszi jatek boven hozza ez ilyen tipusu filmektol elvarhato maximumot , de nem is csoda , jo a szereplogarda .
    Az eredeti hang elvezetes volt ( en ha tehetem filmek eseteben torekszem is az eredeti hanggal valo megnezesre ).
    A problemam a filmmen kapcsolatban inkabb a tortenetvezetessel, formalassal kapcsolodoan van( ami miatt kisse vegyesek az erzeseim a fillmel kapcsolatban , talan egy picit csalodas is ). Eloszor is a film nekem tul gyorsan indul be kisse , nem bantam volna ha min. 10-15 perc tortenest meg beraktak volna a bolygora valo leszallasig. Ill. meg az is zavar , hogy nehany hianyzo "ficsor" miatt nem ereztem osszhangban teljesen az Alien elso reszevel .
    Problema nekem meg az is , hogy a film kinyit egy-ket kerdest amit viszont nem valaszol meg ( majd ha megnezitek erteni fogjatok mire gondoltam ). Valahogy a film alatt nem ereztem igazi fokozast sem , nem ereztem , hogy lett volna valami igazi tetopont amit vart az ember ( bar ez lehet csak enmiattam van , nektek meglesz lehet ).
    Hiaba Scott rendezte , valahogy ez annyira szamomra nem erzodott .
    Egyebkent 2D -ben neztem , engem annyira nem vonz a kamu 3D ( a Hobbitot mondjuk tuti abban nezem :)) )
    Nagy hirtelen ennyi . Egyebkent jo film , csak nekem kisse csalodas , jobbra szamitottam . Kozel sem ut akkorat mint az Alienek utottek akkoriban es akar most is .

    Szamomra 7/10

    [ Szerkesztve ]

    ... Vicces fiu vagy te Sully , kedvellek ; eppen ezert teged ollek meg utoljara ... - Emlekszel , azt mondtam teged nyirlak ki utolsonak?! - Igen , emlekszem ! - HAZUDTAM ! ...

  • babferi

    tag

    válasz Zirowe #49146 üzenetére

    Nos korabban en is olvastam par dolgot arrol , hogy akarnak egy 2. Prometheust , bizonyos dolgok miatt ez teljesen indokolt is a sztori miatt . Jah es meg valami :

    SPOILER !!!

    Korabban azt hittem , hogy ami bolygora leszallnak most a Prometheusban az azonos az Alien filmekben levokkel ( ahol megtalaljak az Alieneket ill. ahol kesobb a Waylad iparvallalatok bazist epit ) , de NEM ! Az Alienben LV-426 szerepel , a Prometheusban LV-223 !

    SPOILER VEGE

    ... Vicces fiu vagy te Sully , kedvellek ; eppen ezert teged ollek meg utoljara ... - Emlekszel , azt mondtam teged nyirlak ki utolsonak?! - Igen , emlekszem ! - HAZUDTAM ! ...

  • babferi

    tag

    Vartam , mar , hogy menjen otthon is es lassan mit reagalnak odahaza a Prometheusra. Pl. a port.hu-n eleg vegyesek a hozzaszolasok : van aki el van ajulva tole ( talan ok kevesebben vannak a hsz. -ek alapjan ) il sokan kisse v. teljesen csalodottak .
    Ahogy mar 2 napja is irtam nekem mondhatni tetszett a film , kellemes , bar en kisse csalodott vagyok. Sokan mondjak , hogy ez nem is igazi Alien elozmeny film , hanem olyan ami talan egy uj trilogia elso reszekent is megallna a helyet , de en nem tudok nem ugy tekinteni ra ( es ugygondolom jogosan ) . Persze olyan ember akinek ugymond "alacsony az ingerkuszobe" ( es ez nem sertes akar lenni ) nagyon is tetszhet a film . De engem momentan nagyon zavar , hogy a film kerdeseket nyit meg es szinte semmit sem valaszol meg !

    PL. :

    SPOILER !!!

    Mi tortent valojaban a "Tervezokkel" ? Mert ugye latni az osi holofelvetelen , hogy szinte menekulnek valami elol ( talan csak szimplan sietnek ) es sokan meg is halnak kozuluk emiatt ( ugye latjak amikor az egyik egy lezarodo ajto aldozata lesz , tobbjuk hullajat meg megtalaljak egykupacban ) .
    A masik , hogy valojaban tenyleg miert akarjak ugymond "felulirni" , kiirtani a foldi eletet ( erre ugye Dr. Show is valaszt szeretne kapni ) ?
    Meg meg ugye az is zavaro , hogy valojaban nem esik szo rola , hogy mi is az a fekete anyag amitol beindul a gubanc ( oke , hogy ki lehet talalni , hogy valamifele extrem-gyors evolucios katalizator , ami atalakitja a dms-t ) es mi a hatasa , mert szerentem legalabb megvizsgalhattak volna . Ket embert is megfertoz ez a dolog , de valojaban erdeklodes szinten nem foglalkoznak nagyon vele ( egyedul David , de azonkivul , hogy vizulaisan megvizsgalja ill. tesz belole az italba o sem viszi tulzasba , ezt is Wayland utasitasara teszi ).
    Meg mikor Dr. Show kioperalja magabol azt a "face hugger" -re emlekeszteto dolgot azt utanna el is felejtik , nem foglalkoznak vele , holott rovid ido alatt akkora lett mint egy tehen !
    Es meg van tobb kisebb dolog ami szerintem erosen hagy kivetni valot maga utan . A nyitott kerdesek meg csak remelhetjuk , hogy azert vannak , mert valojaban tenyleg akarnak folytatast , mert ha megsem akkor azt kell , hogy mondjam , hogy ez igy kicsit keves !

    [ Szerkesztve ]

    ... Vicces fiu vagy te Sully , kedvellek ; eppen ezert teged ollek meg utoljara ... - Emlekszel , azt mondtam teged nyirlak ki utolsonak?! - Igen , emlekszem ! - HAZUDTAM ! ...

  • babferi

    tag

    válasz umek7 #49267 üzenetére

    No csak azert irtam ezt , mert nem egy kritikaban es hsz-ben lattam , hogy akiknek nagyon bejott a film azok valamelyset foggetlenul tekintettek ra az Alien-tol . Egy esetleges uj trilogioa elso reszet latjak benne . De a tul sok kapcsolodo pont miatt , ill. mivel valamilyen szinten a "hipe" ezt Alien elozmenynek harangozta be ( es enszerintem valojaban az is ) , kisse csalodast okozott a film szamomra .
    Es bocs lehet en fogalmaztam hulyen , de nem akartam arra utalni hogy ez valaminek a folytatasa lenne ( inkabb valaminek a kezdete ) .

    ... Vicces fiu vagy te Sully , kedvellek ; eppen ezert teged ollek meg utoljara ... - Emlekszel , azt mondtam teged nyirlak ki utolsonak?! - Igen , emlekszem ! - HAZUDTAM ! ...

  • babferi

    tag

    válasz bAtt001 #49357 üzenetére

    Hat aki ugy ul be ra , hogy nem nagyon vannak elvarasai ill. az Alien Univerzum sem mond neki sokmindent annak biztos tetszeni fog ! A filmet egyebkent szerintem csak a kovetkezok mentik meg a teljes bukastol : a korrekt latvany , a jo szineszgarda es a nagy "hipe" ami Scott Alien elozmenyenek mutatta be valamilyen szinten . Egyebkent nem mondom , hogy rossz fim mert nem az , viszont szamomra csalodas volt .

    Meg azt lehet eszrevenni az elmult par evben szerintem , hogy igazi sci-fi filmek mar nem nagyon keszulnek ( mert szamomra nem attol sci-fi egy film , hogy pl a jovoben jatszodik , vagy urhajokkal szaladgalnak benne , szerintem ennel tobb azert ez a mufaj ... )
    Peldakent hoznam a Stargate Universet . Az alap SG sorozat ill. Atlanisz kiralyak voltak , a Univerzbol meg csinaltak egy csaladi matinet !

    [ Szerkesztve ]

    ... Vicces fiu vagy te Sully , kedvellek ; eppen ezert teged ollek meg utoljara ... - Emlekszel , azt mondtam teged nyirlak ki utolsonak?! - Igen , emlekszem ! - HAZUDTAM ! ...

Aktív témák