Keresés

Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz legiaap #21423 üzenetére

    Ez a Derült égből Polly "folytatása"? (Csak a főszereplőnőből és a magyar címből gondolom :DDD)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz gyuromoj #21433 üzenetére

    Én már régen (~3 hónapja :DDD) láttam, és szinte semmi nem rémlik belőle, csak annyi, hogy belekattintgatásra nagyon biztató volt, és hogy menet közben tartogatott néhány poént. Ettől azért jobban és tovább megmaradnak benne a filmek, úgyhogy vagy nem volt egy nagy eresztés, vagy nagyon szétküldtem az agyam a megelőző napokban. :))
    De szerintem semmi nem állt össze a végére, csak vége lett egy utolsó poénnal.
    ***Na, mire végiggépeltem csak beugrott az egész mese a busszos horror-show-val együtt együtt. De ettől még tartom, hogy semmi értelme nem volt. :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    The Fourth Kind
    7/10

    Kicsit zavaró volt, ahogy keverték a megrendezett és eredeti felvételeket.
    Már úgy alapjában sem tartom jó ötletnek ezt a felezett képernyős dolgot, mert kevésbé tudtam magam beleélni a történetbe. A szereplők cserélgetése erősen tudatosítja az emberben, hogy épp egy megrendezett jelenetet néz, mikor Milla Jovovich van a képernyőn, nem Abigail Tyler, és így tovább...
    Illetve konkrétan ebben a filmben még jobban zavartak az "eredeti" felvételek, mert nagyon nem tűntek eredetinek. :DDD Végig az volt az érzésem, hogy azokat a bizonyos felvételeket is a többi filmes jelenettel együtt forgatták le, aztán rátoltak valami erős post-process szűrőt, hogy ilyen olcsó kézikamera feelingjük legyen (amit szerintem kicsit túlzásba is vittek, a laptopomba integrált webkamera jobb képet ad, mint ezek...)

    Azt meg már végképp nem értettem az "eredeti" felvételeken, hogy miért úgy zavarják meg a kamerákat az idegenek, hogy az első pár képkockán még épp látszik, ahogy az emberkénk lebegni kezd az ágya felett, vagy épp beficcen balról egy csészealj, aztán teljes képzavarás, és elmenni már nem látjuk a csészealjat (pedig ha a távolság függvényében menne a zavarás, akkor szimmetria okokból kéne...).
    Arról pedig már ne is beszéljünk, hogy ha a kép teljesen összemosódik, akkor a hangsáv miért marad meg. És rengeteg ilyen apróság van még, mint hogy elviszik a nőt, kitörlik az emlékeit, de az egyik idegennek sem tűnik fel, hogy épp diktafon volt a kezében, mikor elaludt, és talán azt is el kéne vinni "cenzúrázni". Csészealjakkal közlekednek, zavarják a kamerák képét, de meghagyják a hangsávot, majd pedig nem is ismernek fel egy diktafont...?

    Úgy egyébként sem szeretem mostanában ezt, hogy a nyilvánvaló fiktív filmek elején is kiírják, hogy megtörtént események alapján. Aztán végignézheted kétféle befejezéssel is az "eredeti felvételt", mert az alternate cut másképp végződik, mint a theatrical cut. :))

    Szeretem az elgondolást, hogy "az Isten(ek)" idegen lény(ek), és valamelyest még ma is interakcióban állnak velünk, csak lassan kicsit sokat dolgozzák már ezt fel. (Múlt hétvégén az Assassins Creed 2-t játszottam végig, aminek ugyan ez a gerince, bár ott nem gonoszak azok a lények, és alapvetően a földön -is- éltek, vagy hogy... de a lényeg, hogy ők "tervezték" az emberi fajt...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Tibiajax #21483 üzenetére

    Azért szép, hogy demuxolt szinkron már van, de subrip még nincs. Utóbbit épp ma kerestem. Bár nem baj, a Fourth Kind sem volt rossz, amit helyette néztem, az American.Gangster.Extended.Edition feliratot jobban hiányolom, mert úgy sejtem már nem is lesz, ha csak én nem csinálok, de ilyen alapon készül nálam a Postal dircut felirat is ~1 éve - nyáron kezdtem, most nyáron talán befejezem :))

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Cola111 #21493 üzenetére

    Megtörtént események alatt ugye nem azokra az eredeti felvételekre gondolsz, mikor nem Milla Jovovich, hanem Charlotte Milchard játssza Dr. Abigail Tyler szerepét?
    Illetve nem azokat a földhöz vágó CGI effekteket kerested, amiktől ezek a felvételek eredetiek lettek?
    Vagy azokat a gigászi űrhajókat nem láttuk, ami pl. a doktornő háza fölé repült, miután házi őrizetbe helyezték?
    Béna földönkívüliek sincsenek, akik a kamerák képanyagát szinte tökéletesen zavarni tudják, de épp csak pár másodperccel azután, hogy már láttunk valami furcsát (mint pl. az ágya felett lebegő ember, vagy a fent említett űrhajó), és megfeledkeznek a hanganyagról, ami kivehető marad a zavarás alatt is?
    Béna földönkívüliek, akik néha saját kezűleg rángatják ki a doktornőt az agyából, míg az a padlót karmolja, miközben egyszerűen oda tudnak repülni a ház fölé, és a plafonon át "felsugározni" a kislányát?

    Szerintem egyáltalán nem helyes ez a divat, hogy a nyilvánvalóan fiktív dolgokat megtörtént eseményeken alapuló rekonstrukcióknak, a filmhez megrendezett és stúdióban leforgatott jeleneteket pedig eredeti felvételeknek állítják be.
    Illetve néha nevetséges is a filmben végignézni ezeket a kis házimozikat, amiket a fentiekben taglaltam. (Lehet, hogy sokaknál beválik, de engem csak zavart.)
    Persze összességében élveztem a filmet, örülök, hogy láttam, de úgy látom neked pl. épp azok miatt tetszett, amik szerintem a legnagyobb hibái.

    Jó, annyi igaz, hogy volt ott valami szarakodás, és a doktornő is létező személy, de hogy voltak-e ott idegen lények, arról semmi sem derült ki, és az FBI-os utalások jó része is kamu. Szóval ez a film nem rekonstrukció, hanem egy valós esemény ihlette fikció.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Tibiajax #21500 üzenetére

    Nézd meg a lentebbi linken, annyira nem ocsmány, a sminkesek is megdolgoztak a pénzükért. :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Dylen #21503 üzenetére

    Így hirtelen visszagondolva talán:
    Burn Notice - Első talán inkább zavarosnak fog tűnni, mint viccesnek, de ha összeáll a kép, akkor kikristályosodik, hogy tényleg baromság. :))
    Office Space - Egyik személyes kedvencem, bár nem az a tipikus végigröhögős.
    Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan - Nagyon vegyes fogadtatású, de ha tudod értékelni, akkor hatalmas alkotás.
    Scary movie sorozat (1->4 egyre laposabban idióták a folytatások, de a leggyengébb is nézhető)
    Idiocracy - Kiváló betépős mozi
    RRRrrrr!!! - Szintén, de ez még józanon is padlóra rakja az embert.
    The Hitchhiker's Guide to the Galaxy - Ez már kevésbé vadbarom kategória, mint inkább sci-fi paródia, de nagyon szórakoztató, sok emlékezetes karakterrel és jelenettel.
    Pineapple Express - Nem egy mérföldkő a vígjátékok közt, de ez is elég elborult, ha van egy kis jártasságod az alaptémában, akkor kimondottan szórakoztató.
    Half Baked - Hasonló az előbbihez.
    The Men Who Stare at Goats - Hogy egy viszonylag friss film egy legyen. Bár nem hiszem, hogy évek múltán is klasszikus vígjátékként gondolok majd rá vissza, de nagyon élveztem, mikor hétvégén láttam.
    Life of Brian - Na, ez viszont egy régi klasszikus.
    Saving Silverman - Csak a teljesség kedvéért, 2001-ben még tetszett, de nem tudom, hogy ha ma új megnézném, még szórakoztatna-e.
    Serving Sara - Hasonló az előbbihez.
    Bruce Almighty - Szintúgy, mint az előző, de ha a derült égből polly tetszett, akkor szerintem ez is fog.
    Clerks, Dogma és Jay and Silent Bob Strike Back - Nem a kedvenceim, de nem rosszak. (Főleg az utolsó. ; A Clerks az 2 részes...)
    Meet the Spartans - Kevésbé volt ütős, mint vártam, de volt benne pár jó poén. Ha láttad a 300-at, akkor biztos tetszeni fog.
    The Ladykillers - Nem fogod végigröhögni, vagy lefordulni a székről, viszont vannak benne nagyon ütős, és időtálló poénok. Már magukért a karakterekért megéri végignézni. (Illetve a néhány, említett örökzöld poénért.)
    Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood - Ez is sokrészes, de csak az első üt, a második nézhető, a többi csak szemét, a 4. tilos!
    Friday After Next - Szintén sok részes, de csak ez az egy ér valamit.
    Raumschiff Surprise - Periode 1 - Csak akkor, ha szereted a sci-fiket és túl tudod tenni magad a fárasztó hülyeségeken is.
    Space Balls - Amíg a Star Wars nem tűnik el a köztudatból, addig ez sem.
    Mars Attacks! - Hasonló, mint az előbbiek, bár más stílus.
    Austin Powers: International Man of Mystery - Több részes, mind egész jó. (Bár szokás szerint egyre gyengébbek.)
    Argo - A 200x évek magyar vígjátékai közül ez maradt meg bennem legjobban.
    És végezetül még egy csemege, amiről nem is találtam rendes linket: Vektor -> Tulajdonképp a Mátrix képanyaga fölött összehordott faszsás. (Magyar!) - Vegyesek róla a vélemények, de én kellemes időtöltésként emlékszem vissza rá.

    Bocs, hogy ilyen hosszú lett, csak ahogy elkezdtem, rájöttem, hogy jól esik felidézni őket, aztán írtam is róluk egy-két gondolatot, míg a következő címen agyaltam. :))
    Igyekeztem kihagyni a csak azért vicces, mert fárasztóan béna, illetve a paródiák paródiájának átmosott és újra kiköpött koppintása kategóriájú dolgokat, de még a komolyabb és néha viccesen szórakoztató, alapvetően nem vígjátéknak szánt filmeket is. :DDD

    De az utóbbi gondoltato visszavonva:
    Pulp Fiction - Kötelező látnivaló.
    Be Cool - Szintén nem érdemes kihagyni.
    Snatch - Ez is üt, és poénos.
    The Big Lebowski - Ez már tényleg csak a teljesség kedvéért.
    És ha már, akkor még esetleg Jackie Brown

    Illetve feleslegesnek tartottam felsorolni a túl populáris cuccokat is, mint a számtalan résszel büszkélkedő American Pie.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Thom! #21508 üzenetére

    Ja, Avatar:
    Ma láttam, hogy pár nap és itt a Blu-Ray, amiről rögtön az jutott eszembe, hogy akkor ezzel együtt igencsak leveszik a műsorról az iMax-ekben is. Hirtelen felindulásból le is rendeltem a legtűrhetőbb helyet, ami még volt a fennmaradt időpontok közül.
    (Szerda délben, ha esetleg valaki hozzám hasonlóan nem tudja még, mivel fogja ott egyedül elütni azt az 1+ órát, miután előre átvette a jegyet...)
    Aztán pár perccel később beugrott, hogy azért sem vadásztam már egy ideje azt az időpontot, amikor ráérek, és van üres szék valami jó helyen, mert alaposabban átgondolva jobb lehet nekem itthon megnézni Blu-Ray-ről 2D-ben (természetesen érdekel a 3D megvalósítása egy ilyen látványra kihegyezett filmben, de az ismerőseim szerint messze nem tökéletes - legalább is, mikor ők voltak a Budapesti iMax-ben, az ő szemüknek nem volt az...), de eredeti hanggal, mintsem végighallgatni a szinkront. -> Erre most beülök a 7. sor legszélére, szinkronnal hallgatni, pont a Blu-Ray megjelenés napján. :))

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Jhonny06 #21512 üzenetére

    Szóval többet ért volna BD-ről nézni eredeti hanggal, mint az iMax terem széléről szinkronnal? :U

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Cola111 #21595 üzenetére

    Nekem is nagyon tetszett ez a Bad Lieutenant: Port of Call New Orleans. És számomra is az jött át leginkább, ahogy az egyre mélyebbre süllyedő szerfüggőt alakítja Nicolas Cage. Lassan már illett volna kiírni a film végére, hogy "a forgatás során senkit sem kényszerítettünk notórius szerfogyasztásra". :DDD
    A gerincproblémáját is jól adta, ahogy ferde vállakkal bicegett előre görnyedve. De ami még ütős volt, azok a kék foltok az állkapcsa környékén (a stimulánsokra jellemző az állkapocsgörcs, illetve az érszűkítő hatás, így együtt okozhatnak ilyet).
    Enyhén már spoiler:
    A történetvezetés egyrészt jó, mert magába szippant, bár kissé sablonos és egyszerű, ahogy fokozatosan egyre mélyebbre süllyed, majd elkezdi összerakni a megoldást, hogy mindenből jól jöhessen ki a végére, ami többé kevésbé sikerül is. Ettől nekem már egy kicsit átcsapott rózsaszín szövésű, meseszerű happy-end várományos vonalra, de aztán a végkifejlet sem lett olyan rossz.
    Ezen túl számos emlékezetes jelenet volt benne, mint például a SPOILER:
    - Mikor a végén jönnek be hozzá az irodába készpénzköteggel, és elnézéseket kérni, aztán a szomszéd asztal mögött csak lesütött szemekkel pislog a fiatal rendőr.
    - Mikor a feka irodájában szarrá tolt aggyal nekiáll lefölözni a cuccot, és bejönnek a verőlegények, akik mit sem zavartatnák magukat, hogy hova érkeztek, míg halomba nem lövik őket. És akkor az a "Lőjétek le még egyszer! A lelke még táncol! Lőjetek már!" -> Ezen már fetrengtem a fotelben. :))
    - De még az sem volt rossz, mikor a 15k$-ját követelte a kocsiban fegyverrel hadonászva. Az nekem nagyon arra tendált, hogy a fehér porral teli zacskó láttán indult be, illetve vesztette el az eszét. :DDD

    Részemről 8.5/10

    (#21597) littlelion21 - Ezzel most jól megtréfáltál. A címéből ítélve azt hittem, valami Sci-fi, és tényleg érdeklődve vártam, ha már egy ilyen "arc" linkelte "reszketve". :C

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Találtam egy érdekes idézetet:

    MTV: Since this is a prequel, will you need to make the ships more primitive-looking than in "Alien"?

    Scott: It's set in 2085, about 30 years before Sigourney [Weaver's character Ellen Ripley]. It's fundamentally about going out to find out 'Who the hell was that Space Jockey?' The guy who was sitting in the chair in the alien vehicle — there was a giant fellow sitting in a seat on what looked to be either a piece of technology or an astronomer's chair. Remember that?

    Épp ez volt számomra 2. legnagyobb kérdés.

    A másik pedig az, hogy: Mitől nőnek meg akkorára a fertőzött testből kipattanó "kis" lények, hogy utána már megtermett ragadozóként kapkodják el az embereket? Megtalálják és felzabálják az élelmiszerraktárat a hajón/állomáson, vagy...? :))

    Amúgy nem hittem, hogy csinálnak még Alien filmet. De ennyi erővel arról is össze lehetne hozni valami érdekes filmet, hogy mi történt a 4 rész után (Ha nem is Alien címmel.)

    (#21604) Integra - Jujj, ez honnan van? Nekem úgy rémlik, hogy ez valami "gonosz" teremtés, nem? Bár ez biztos nem az, de az jut róla eszembe, ahol hasonló kedves állatok szektája várja az antikrisztus születését. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    The Imaginarium of Doctor Parnassus
    8/10
    Először félve fogadtam, de a végére nagyon jó véleményt alakított ki bennem. Menet közben néha kicsit gyerekesen unalmas, de ilyenkor legalább látványos és szép, a végére pedig némi mondanivalót is összeálmodik.

    Taking Woodstock
    7/10
    Kicsit lustulós, kicsit vontatott, kicsit szar, szóval... kicsit zsidós. :DDD
    De általában szeretem az ilyen filmeket. Vannak benne laza poénok, és kellemes betépős jelenetek (bár ezekből akadnak teljesen korrektek és irreálisak is).
    Ami zavart, az a homoszexualitás felhője a főszereplő körül, de szerencsére megkíméltek a durvább jelenetektől, és ömlengésektől, így valamennyire el lehet nézni mellette.
    Ami jó benne, hogy némileg abszurd és nyakatekert, szóval kikapcsol, amíg nézed, és a mellékszálakkal együtt van annyi története, hogy lekössön ennyi időre.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Up in the Air
    7/10
    Az első fele nagyon jó, a második 3-ad kicsit zavaros, ugyanakkor jelenetenként kiszámítható, de a lezárás egész korrekt.
    Általában csak az Al Pacino-s és hasonló kaliberű gangster filmek alatt szokott ilyen érzésem lenni, hogy: "Hát igen, tudnék így élni... legalább is egy darabig... csak mi lenne utána? :DDD"
    SPOILER-esen folytatva:
    Onnantól kezdve, hogy megjelenik a nagy előadóban, már egyértelműen megjósolható, hogy elkúrja az előadását, és rohan a szőkéhez, majd mikor az ajtóhoz ér, ott is szinte egyértelműen adja magát a dolog, hogy egy férfi, vagy egy kisgyermek nyit ajtót, és hoppá....
    A végén nagyon jól sikerült lelombozniuk engem is, ahogy érzelmileg letörten kell átvennie kártyáját, amire régen még áhítva vágyott, és tudja, hogy a közelmúlt eseményei után ismét ez lesz az élete egyik meghatározó pontja, (ha tetszik, ha nem) úgyhogy jó lenne, ha most örülni tudna ennek az eseménynek (mert "megdolgozott" érte, és mostanság úgy sem lesz sok hasonló örömteli esemény...), de persze nem tud igazán. Ez klasszikus dolog, de filmben így nagyon ritkán látni hasonlót. (Csak happyend-ekbe, vagy totális bukásokba szoktak torkolni hőseink.) Az is igen emlékezetes, ahogy a legvégén visszakapja a régi életét.
    A legnagyobb hiba a filmben szerintem csak az a két dolog, hogy:
    - Elrohan a saját előadásáról. Egy ilyen profi mondja már végig idézetszerűen, addig a 10-20 percig már ráér bármi, nem épp akkor szül a felesége, vagy haldoklik az anyja, pedig belőle azt is ki lehetne nézni, hogy ilyenkor is megtartja az előadást. Vagy tartsa meg úgy röviden, hogy mond valami improvizált hülyeséget, amin én csak röhögnék, de a hallgatóság megtapsolja, és köszönjük, rendben vagy, aztán elrohanhat...
    - Tényleg leugrik a nő a hídról. Ez is nagyon előrelátható baki.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz LOTR #21880 üzenetére

    Konkrétan maga a 3D hatás számomra is ilyen volt, ahogy leírtad. De ezek egy része inkább a filmtől függött, mint a vetítéstől. Inkább az egy kameraszögből forgatott, utólag "3D-sített" jeleneteknél lehet olyan, hogy csak némely tárgyak jönnek át néha térbe, de a többi síkban marad. Ennél ilyen valóban nem volt.
    Szóval maga a térhatás részemről is odavert IMAX-ben (is), de szerintem messze nem ért annyit, amennyi nyavalyával járt mellette.
    Mikor én néztem (árpilis 21 dél), akkor erősen darabos volt a mozgás, amit sokszor élénk színű szellemkép kísért. (Ez elvileg az IMAX-nek köszönhető, amiért kevesebb a képkocka-felvillantás, mint ahol 35mm-es tekercsről vetítik. Illetve múlhatott a vetítők beállításán is, de többen, több időpontban is láttak hasonlót.)
    Ami szerintem nem változhatott azóta, és mindenkit egyformán érint (esetleg többé, vagy kevésbé bosszant), hogy:
    - A polárszemüveg a barnás szürke felé tolta el a színeket (ez a fehéren látszott a legjobban, vagyis hogy nem volt fehér szín a vásznon, csak barnás szürke, de a fehéregyensúly eltolása minden színre rányomja a bélyegét...).
    - A polárszemüveg masszívan lefölözte a kontrasztot. Olyan érzésem volt tőle, mint ha már erősen ideje lenne izzót cserélni a vetítőben.
    Ez már inkább a szőrszálhasogatás, de:
    - Néha volt egy kis sávos vibrálás a homogén területeken.
    - Az IMAX teremben nincs pohártartó.
    - Szerintem a képélesség sem volt teljesen a toppon. (Ezt nem tudom, hogy a polárszűrés miatt, vagy egyszerűen csak nagy volt a vászon a 2k felbontásnak.)
    Ez pedig már nem csak konkrétan IMAX, hanem bármilyen polárlencsés 3D:
    - Kicsit zavaró, hogy mereven középre kell nézni, különben széteshet a tér illúziója.

    Nem azt mondom, hogy katasztrófa volt, de ahhoz képest, amennyit sorba kellett állni (nem szó szerint, hanem már előrefoglaláshoz is) egy feláras jegyért, ahhoz képest azért merném csalódásnak nevezni az IMAX3D élményt.

    Maga a film pedig simán csak olyan közepes. Semmi extra, semmi katasztrófa...

    Újranézni még nem volt időm, de beletekertem már itthon a Blu-Ray verzióba (rendes 45Gb-os, AVCHD, nem x264-es rip), és ez sokkal korrektebb kontraszt, színhelyesség, mozgásfolyamatosság, és hasonlók szempontjából, mint az IMAX volt. Persze a térhatás az hiányzik belőle, de mindent egybevéve azt mondom, hogy annyit nemigen ért. (Vagyis egyszeri érdekességnek megérte, de hogy minden filmet így nézzek...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Integra #21883 üzenetére

    Most leírtam neki is egyszer, válaszolva az ő üzenetére.
    De sorba van szedve, olvasd el ha még nem tetted, csak kiakadtál már a bevezetőn.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Integra #21885 üzenetére

    Szerintem csak a polárlencsés 3D technika az, ami erősen megkérdőjelezhető, főleg ilyen formában, ahogy most az IMAX-ben csinálják.
    Cameron nagy arc, ahogy így le tudja varrni a pénzt érte, azért gratulálok neki. Amúgy is, a Terminátorral megváltotta nálam a permanens Joker lapját, de attól még hogy elnézzük neki, ha hibázik, az hiba. De konkrétan ő szerintem nem hibázott nagyot. (Vagyis még kicsit se, hisz a lényeg, hogy sikeres lett a project.)

    Felsorolok egy csomó olyan dolgot, amin egész könnyen lehetne javítani, ha akarnának, de mivel sokan így is azzal jönnek ki a moziból, hogy "húúú, állat!", így szarnak rá. Ez bosszant engem igazából. Aztán ha majd pár év múlva visszahozzák az LCD szemüvegeket IMAX-be is, és rendesen behangolják a vetítőket, akkor megint indulhat egy fákjásmenet, hogy "húúúú, állat!". :))

    De jó, elfogadtam már, hogy én vagyok a hülye, amiért nem örülök annak, hogy a polárszemüveg elbassza a színeket és a kontrasztot, de még a képelességet is csökkenti egy kicsit, miközben ezek nélkül (vagy legalább is sokkal kisebb mértékű, és akár tényleg elhanyagolható zavarással) is meg lehetne oldani a 3D-t.
    Igazából tapsikolnom kéne, hisz "húúúú, ez állat!" :W

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Cargo - 6/10
    Nem bántam meg, hogy megnéztem, de azért eléggé alacsonyra csusszan be a kategóriájában. A képi világa tetszett, és megbújt néhány értékes gondolat a történet mögött, de sokszor nagyon sík, és kiszámítható volt. (Bár néha mozgatta a fantáziám, és párszor sikerült fokozniuk a hangulatot, de a megoldás végül mindig szimplán egysíkú volt.) Na de ami igazán adta az ívet, hogy temérdek apró és közepes méretű baki és hülyeség volt benne. Már nem is tudnám összeszámolni, vagy felsorolni mindet, de például:
    SPOILER
    - Egy alapvetően egyenes pályán haladó űrhajón miért égnek megállás nélkül a hajtóművek?
    - Egy oda-vissza 3-3 éves útra küldött űrhajón folyamatosan folydogál lefelé a víz a folyosókon, és áll a a padlón, miközben kabátban járkálnak, és ráfagy a pára az üvegekre? Ez így most mi? Felszáll a pára, lecsapódik, keresztülfolyik a hajón, ahol tud, majd odalent a gépházban elpárolog, és jöhet le újra? Ilyen komoly a környezetszabályozás? De akkor odafent sem fagy, csak pont a lakóterület környékén? Ja, és folyamatosan havazik a lezárt raktérben, de sehol sincs a sík felületeken 1-2cm-nél vastagabb hóréteg, vagy még annyi se? :Y
    - A vége felé, mikor indul vissza a hajó, ő pedig odaérkezik a zsiliphez..., hát az valami fantasztikus. :C

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #21959 üzenetére

    SPOILER
    Ó jajj, azt el is felejtettem, hogy a 2000-res évek design-ja szerinti lőfegyvereket használnak egy űrhajón? Azóta se nem változott a divat a lőfegyverek kialakítását illetően, de nem is találtak ki és rendszeresítettek jobb fegyvereket, ami emberek ellen hatásos, de kevésbé veszélyes a környezetére nézve?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Tibiajax #21983 üzenetére

    Én ~7 éve (mikor a HBO-t leváltotta a korlátlan netcsomag :DDD) csak eredeti hanggal nézek filmet (a 2000 előttieket is, amiket az utóbbi pár évben adnak ki Blu-Ray-en). Nagy ritkán a körülmények áldozataként persze beficcen 1-2 szinkron, bár ilyenkor inkább 2.-jára látom, és mondogatom is, hogy az eredeti valahogy jobban adta, de van, aki úgysem hiszi el, és nagyjából ha tud angolul, van magyar felirat, neki az attól még az amcsi film is beszéljen azért magyarul...

    (#21982) koxx - Hogy jön ehhez a Taken, csak úgy? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Integra #21990 üzenetére

    Én is megnéztem hétvégén a rendes 45Gb-os Blu-Ray-t (persze angolul), és így másodjára jobban tetszett.
    Egyrészt élesebbnek hatott a kép, élénkebbek voltak a színek, és sokkal élvezhetőbb volt az eredeti hang, mint a szinkron. Másrészt most, hogy kevésbé kötött le az IMAX3D elemezgetése, és másodjára láttam, jobban el tudtam mélyedni némely karakterek jellemében, és többet tudtam fantáziálni azokon az apró morzsákon, amiktől ér valamit a film története.

    A húgom javasolta, hogy nézzük meg, mikor meglátta, hogy hazavittem. Bármily meglepő, ő kevésbé élvezte, mint én, aki másodjára látta, és elsőre csak hömmögött egyet. (De szándékosan nem árultam el neki, hogy én már láttam.) Folyton beleszólogatott, hogy [XY fog történni] - egész jól beletrafált ; [á, tudtam] ; [hány percig húzzák még?]. Én meg oltottam, hogy "de nézd milyen szép", erre [jó, de már unom]. De néha tudtunk gyerekesen poénkodni pár jeleneten (SPOILER: Mint pl. "Na, Dzsiájdzsó bácsi most sírva fogja az asztalt verni, mint egy 6 éves, hogy: "De én bombázni akarok! Nem kell sikerrel alkudozni, mennyé haza! Bőőő..."]. Bár azért végigülte. :))

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz eastsider #22001 üzenetére

    Ez szerintem azon kevés filmek egyike, ami ténylegesen kamatozik a magas bitrátából, és mindenképp megéri mellőzni az újrakódolásokat.
    Nincs rajta a szokásos film grain effekt. Úgy látszik, hogy amit nem rendereltek, hanem kamerákkal vettek tekercsre, ott is sikerült minimálisra szorítani a film-szemcsésséget, illetve az utómunkák során nem hogy tovább gyűrték volna neki a perlin noise-t, de inkább kerülték a zajosodást.
    Szoktam is szidni a rendezőt, aki még direkt erősíti a szemcsésedést és a zajt, "mert attól olyan mozis lesz", mondjuk az erősen CGI-os jelenet is. De itt ezért pirospont, a Blu-Ray képe a legélesebb, amit eddig a monitoromon láttam filmektől. Utoljára talán a Knowing-nál éreztem hasonlót, de ott azért voltak keményen maszatolós postprocessek is (a HDR+bloom+blurr kombó is úgy ment, mint ha éhen halnánk nélküle), szóval ez messze túllő rajta.

    Bár kijelző is kell azért hozzá, hogy kiadja magát, ahogy egy normális video renderer sem árt. Én is csak azóta látom, hogy az EVR is csinál valami hülyeséget a képpel, mióta madVR-t használok (spline64 chroma resize-vel, mert ugye az 1080p-s Blu-Ray-nél is, a színek kisebb felbontásban vannak, mint a fényerő, és a bilinear-tól azért sokkal élesebb hatást kelt a lanczos vagy spline resize; utóbbinál mérsékelt a ringing hatás is; csak zabelja az erőforrást, de a mai GPU-k megbirkóznak vele ekkora felbontásokon).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Thunderzolee #22016 üzenetére

    Hú. Alapvetően nem izgat a tisztán horror műfaj (max a sci-fi horoor, ha tényleg van benne sci-fi töltet is), de ez most nekem is kell 1080p-ben. :D Sőt, nem is, moziban akarom látni, és röhögni, ahogy páran progresszíven hánynak. :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz adalbert1 #22025 üzenetére

    SPOILER
    A film gyenge? Kell attól több, ahogy Cage karaktere (akit szerintem kitűnően alakított) egy széthullás szélén táncoló; kokainfüggő; korrupt; magánéletében és munkájában is megcsömörlött, de a sajátos torz becsületkódexükhöz még igazodó rendőrként süllyed egyre mélyebbre a saját mocskába, majd komédiaszámba menően vágja ki magát mindenből, egy ügyesen elnyújtott happyend felé törve?
    Én nagyon élveztem a film moderáltan komor hangulatát, amit elvétve visszafogottan poénos jelenetek tarkítottak. Nem volt túl esemény-gazdag, de komolyabb holtpontok nélkül haladt előre a cselekmény, és voltak kisebb fordulatok, apróbb mellékszálak.
    Imádtam például a hüllős flasheket, ahogy az istennek nem vette észre magát, hogy csak ő látja, de azért megúszta méltatás nélkül. És erősen megragadt bennem a "Lődd le újra! A lelke még táncol!" duma. Azon szakadtam. :DDD
    Számomra nagyon jó kis kombója ez a realista narkós-; és öntörvényű, korrupt zsarufilmeknek.
    Egyedül a legelső, vízbeugrós jelenet az, amit egyáltalán nem tudtam hova tenni. Azt hittem téves döntés volt így megindokolni, miért sánta, és mi terelte a narkó felé. De a film végére ez a jelenet is értelmet nyert. (És nem arra gondolok, mikor összefut azzal, akit kimentett, inkább arra, mikor egyenruhában ül a végén, és beszédet tart a felettese. Akkor állt bennem igazán össze a jelleme.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz tween #22118 üzenetére

    Sohasem voltam nagy Fox rajongó, de remélem ezzel a jármű-upgrade-el ők is maegbarátkoznak majd. Bár azt már nem tudom, hogy ennyire megnőtt a LaBeouf, hogy már egy ilyen nő passzol mellé, vagy megint úgy túl akarnak lőni a célon, mint Fox-al az első részben?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Pitterix #22134 üzenetére

    Én csak a Fallout 4-et toltam, de nekem is az volt az érzésem, hogy valószínűleg a játék ihlette a filmet. Élvezettel néztem, viszont a vége nagyon nem tetszett.
    SPOILER: Most komolyan nekiállt, és golyóval a hasában addig diktálta a bibliát, míg a végszóra kilehelte az utolsó szuszt? Vagy nem értem mi történt ott a végén, hogy kibaszott sok oldalnyi kézirat gyűlt össze az asztalon, vagy 3-4 bibliára való, mikor már megborotválkozott és fehér köntösben diktált, de aztán rögtön el is volt temetve? Igazi fasssság.....

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz hoffman_ #22164 üzenetére

    The Road
    7/10
    Tényleg egész jól összerakott film. Viszont ha már post-apokaliptikus világok a közelmúltból, engem összességében a The Book of Eli jobban szórakoztatott, mint ez, pedig annál is volt pár keresetlen szavam a befejezést illetően, na de itt szó szerint csak röhögni tudtam a film utolsó pár percén. Pár pillanatig mintha önmaga paródiájába szeretett volna átmenni, de végül egy olcsó tündérmesében kötött ki, amin fent felejtették a szürke post-effektet. Van/lesz ebből Director's cut vagy (minthogy eleve adaptáció), inkább alternate cut, valami hozzáillőbb befejezéssel?
    Illetve azt is hiányolom mindkettőből, hogy nincsenek flashbackek, vagy legalább elbeszélések arról, hogy mi is söpört végig a földön. Egyszerűen "világvége volt, csak minket itt felejtett a szarban", mint ha ez olyan mindennapos dolog lenne itt felénk is, "az apokalipszis", nem pedig az "izé rakéta/kísérlet/isten... a honnanis, ami mitis...".
    SPOILER
    Nekem talán az a rész jött be legjobban, amit a kerti bunkerben töltöttek.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bobalazs #22177 üzenetére

    Én is rákattintottam, 720p-ben lassan töltött, így itt hagytam, aztán mire visszanéztem nevettem egyet, hogy "na most mit gondolnak itt rólam, akik látják a monitorom...?" (akikhez odafordultam közben) :DDD

    (#22175) zolynet - Kár, pedig terveztem, hogy beülök a leghátsó sorba, és röhögök, mikor valaki elhányja magát. :D

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Arnold2 #22344 üzenetére

    Itt csak az a bökkenő, hogy egy szörny nem tesz ilyen szívességet, hogy mentesíti magától a környezetét, illetve ha tesz, akkor igazából mégsem szörny. Ezek után inkább önjelölt álszent mártír, aki még mindig zakkant egy kicsit, mikor így dönt.

    (#22356) Tibiajax - Huhh, mikor megnéztem mi a magyar címe, már nekem is beugrott mi ez. Pontosabban, hogy én sem tudtam végignézni.
    Lehet, hogy most mindjárt jól letöltöm, és holnap berakom. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz adalbert1 #22365 üzenetére

    Huhh, régen néztem már az IMDB listát, de hogy a Dark Knight TOP10-es. :Y
    Egyszer megnéztem, és bár nem rajongok Batman-ért, de a film tetszett, és az eddigi denevérember filmek közül talán tényleg ez a legjobb, viszont nálam még a TOP100-ba is nehezen férne be.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Seven Pounds
    6.5/10
    Korábban átsiklottam felette, és tényleg jól működött a szűrőm, ami azt sugallta, hogy mellőzzem. Mikor nemrég igen elégedetten nyilatkozott róla valaki, gondoltam mégis adok neki egy esélyt. De kár volt, ezt a filmet nagyon nem nekem találták ki.
    Már az első ~55 perc alatt kirajzolódott előttem a következő 60 perc is, méghozzá, hogy ez valami irdatlan baromság lesz. Tartottam is egy ~20 perces kis szünetet félúton, aztán újabb 20 perc múlva ismét lelőttem ~20 perc pihire, de azért befejeztem. És pont az lett a vége, amit vártam. :DDD
    SPOILER
    Egy film egy megkeseredett emberről, aki a fejébe veszi, hogy azzal fog vezekelni a gondatlanságból okozott baleset következményeiért, hogy szétosztogatja a szerveit pár ember közt, akik szerinte jobban megérdemlik őket.
    Csodálatos mese, csak belőlem az efféle irracionális dolgok valahogy sohasem azt váltják ki, amit akarnak. Most nem akarok erről messzemenő vitát kezdeményezni, de szerintem ha a vezeklés volt a célja, akkor másképp is megpróbálhatott volna segíteni az embereken. Ha például élt volna még ~40 évet, az alatt sokkal több emberrel tehetett volna jót, akár hasonló mértékben, mint itt is. (Még akár orvosnak is szegődhetett volna, ha alkalmas rá, de van rengeteg "szeretetszolgálat", és hasonló, ahova várják az önkénteseket, stb...)
    Persze ha fontosabb volt neki, hogy minél hamarabb letudja a vezeklését, és végre öngyilkos lehessen (ami szerintem itt történt), akkor azt már nem is nevezném valódi vezeklésnek. (Sarkítva: Csapjuk össze minél gyorsabban, hogy szépnek tűnjön, és tisztának minősítsük a lelkiismeretünket, aztán menjünk innen a f@szomba, mert igazából nem is érdekel ' stílusban...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Unthinkable
    9/10
    Hát, ez tényleg hihetetlenül jó film volt. Rég nem volt részem ilyen átható filmélményben. :K
    Összességében is odapörköl, de a kategóriájában (én a lélektani drámákhoz sorolnám) bőven a top10-be kúszik nálam.
    Végig nagyon jól feszegette a "Meddig mehetünk el?" és "Lényegében mi is az az erkölcs?" vagy épp a "Léteznek-e alapvetően jó vagy rossz emberek?" kérdéskör mélyebb vonulatait. Szép folyamatos a karakterek erkölcsi fejlődése is. Pár nap alatt lebomlik, és újraépül néhány szereplő értékrendje, ezek mégsem tűnnek soha légből kapott pálfordulásoknak, inkább racionális folyamatoknak hatnak.
    Erősen ajánlom azoknak, akik szeretik a drámát, és helyén tudják kezelni a 18+os brutalitást.

    Szerintem még sohasem nyilatkoztam ilyen pozitívan egyetlen filmről sem, ezért azt még azért hozzáteszem, hogy nem ez az új kedvenc filmem, csak nagyon jól a hatása alá vont, illetve nem olyan rég kezdtem ide postolgatni, hogy minden kedvenc filmemről írhattam volna már, főleg, hogy arról pötyögök, amit épp látok, tehát azokról, amiket a közelmúltban néztem először...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Arnold2 #22377 üzenetére

    Na, úgy látszik ugyan ahhoz a kérdéskörhöz futottunk veled is, ahova Jhonny06-val a #22370 üzenet kapcsán, úgyhogy egy hsz-ben válaszolok.

    Szerintem ha egy embert valami jogosnak tekinthető bűntudat gyötör, akkor nem az önsanyargatás vagy épp öngyilkosság a helyes vezeklési forma, nem így kell tanúságot tenni a megbánásról, vagy jóvátenni bűneinket.
    Épp ellenkezőleg, az öngyilkosság, vagy a mesterségesen módosított tudatállapotok előidézése épp hogy menekülés, az egyszerűbb és gyorsabb megoldás a sanyargató lelki fájdalmak elkerülésére.
    Ha valaki bűnösnek érzi magát, akkor helyesnek vélem azt, ha megpróbálja kompenzálni a bűneit, de ezt önsanyargatás nélkül is megteheti. Sőt, épp ez lenne a lényeg, hogy a végére ő is újra boldog legyen, vagyis fokozatosan feloldódjon a lelki fájdalma, miközben jót tesz másokkal.

    Szóval az én szemszögemből hőseink talán akkor cselekedtek volna helyesen, ha:
    Innen erős SPOILER-veszély Shutter Island és Seven Pounds kapcsán.

    Teddy Daniels megőrzi az ép eszét, és hordozza a bűntudatát, míg túl nem jut rajta, vagy épp természetes halált nem hal, és eközben megpróbálja féken tartani dühét, hogy ne okozzon több kárt másoknak.
    Bár ebben az esetben őt valóban kétségek gyötörhették afelől, hogy vajon meddig bírja megőrizni öntudatát. Ebben a szituációban elfogadható döntés, ha eszerint a végleges megoldást választja, hisz korábban is elvesztette már az eszét, és olyankor már nem lehet ura önmagának. Így elfogadom azt, hogy olyan megoldást választ, ami még kivitelezhető addig, amíg józanul tud dönteni. De ettől még ez nem "a bátor és hősies" cselekedet, az még mindig az lenne, hogy megpróbál küzdeni a józan eszéért...

    Ben Thomas esetéről részben már írtam. Értelmes, egészséges, talpraesett ember, aki a film során bebizonyította, hogy nem csak anyagi, de lelki segítséget is hatékonyan tud nyújtani a sérült emberek számra. Neki sem menekülnie kellett volna a fájdalma elől, hanem átélni a sanyargató bűntudatot, míg természetes úton fel nem emésztődik, vagy míg öregségében el nem viszi a halál. Sokkal több emberen segíthetett volna, ha él még ~40 évet.
    Ehelyett kitalálta, hogy instant mód letudja a vezeklés témát azzal, hogy a szervei szétosztogatása révén megmenti pár ember életét, majd minél gyorsabban véget vet fájdalmának azzal, hogy öngyilkos lesz.
    2in1 instant fix, tecsó gazdaságos zacskózott lelkiismeretben feloldva, én meg hullassak könnyeket, hogy "micsoda ember".
    Meg úgy egyébként is. Az nem volt önző dolog, mikor hagyta, hogy a nő beleszeressen, mielőtt öngyilkos lesz? Sőt, hogy utána azzal a kettős fájdalommal kelljen élnie, hogy A.) elvesztette szerelmét, B.) egy számára kedves ember célzott halála kellett ahhoz, hogy ő még élhessen. Biztos örömteli élet vár rá, míg túl nem teszi magát ezen (talán soha).

    Persze nem kell félreérteni. Szép meg jó ez mindkettő így is, ahogy van, és nem várom én el senkitől a tökéletességet, olyan ember nincs is. Megtették, ami tőlük tellett (legyen az sok, vagy kevés, ez inkább nézőpont kérdése). Csak ők se várják el tőlem, hogy az efféle döntések után ne önjelölt mártírnak, vagy hasonlónak bélyegezzem őket ahelyett, hogy könnyeket hullatnék utánuk. Nem tudom értitek-e, mire gondolok...?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Arnold2 #22380 üzenetére

    Hopsz, bocs összkevertem, és a Seven Pound-hoz írtam. De most már nem törlöm ki, hátha ott is ez lesz a válasz, és akkor itt a reakció. :))

    És melyik részében? Ott, hogy nem túl hősies dolog öngyilkosságba menekülni, vagy ott, hogy nem épp lovagias dolog ilyen mélyen magunkba habarítni egy nőt, ha már előre tudjuk, hogy hamarosan el kell hagynunk őt?
    Vagyis tömören, hogy hősünk sokkal inkább erkölcsi csőd, mintsem hős, és esetleg sajnálatot érdemel a tisztelet helyett?
    Sőtt, hogy messzebbre menjek: helytelen az ilyen viselkedést példaérekűnek beállítani? ”Keserű az életed? Nyúvaszd ki magad, csak vigyázz a belső szerveidre! ___ Bravó!”

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Arnold2 #22382 üzenetére

    A nevekkel kapcsolatban: Csak kimásoltam a nevet az imdb-ről (nem nagyon tartom fejben a neveket), megfeledkezve arról, hogy külön név alatt fut a két személyiség.
    Én? Nem tudom, még nem igazán éltem át hasonló horderejű dolgot, de tartom, hogy az öngyilkosság gyávaság, függetlenül attól, ha én is, vagy akár 99999/100000 ember gyávának bizonyulna. Ha nagyon érdekel, én azt tartom magamról, hogy ~20 éves korom óta már nem igazán félek a haláltól, viszont sohasem lennék öngyilkos. (Esetleg sokkal extrémebb szituációkban, ha pl. 3 orvos is megerősíti, hogy rövidesen örökre "zombi" lesz belőlem, vagy tudom, hogy elkerülhetetlen nyilvános lincselés vagy kivégzés vár rám...)
    Bár érdekes szituáció ez, amiben ő volt. És lényegében a korábbi hsz-ben igazat is adtam neki. Amire most válaszolsz, annak oda is írtam az elejére, hogy félreértés, és a másik filmhősre vonatkozott volna. Konkrétan Andrew Laedis esetében nem ezt preferálnám, de el tudom fogadni a saját döntését, vagy akár még egy öngyilkosságot is, hisz nem abban sem lehet biztos, hogy nem bomlik meg akaratán kívül újra a személyisége...
    Sőt, ezzel a filmmel alapvetően nem is volt nekem semmi gondom (ellentétben a Seven pounds-al, amivel itt előnytelen módon egybefogtam a kérdést), úgy látszik inkább téged értettelek félre, mikor pozitívan nyilatkoztál az öncsonkíttatós döntésről. De itt sincs igazi ellentmondás, mert én is elfogadom ezt a döntést is, csak egy hajszállal a másik irányba húzna az én ítéletem...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz legiaap #22389 üzenetére

    Húhh, hányszor nyúltam a távirányító után, mikor "már megint ez a rádió" ment. Egyszer sem bírtam végignézni, még 10 perces szeletekben sem, de a bevásárlókocsis jelenet beleégett az emlékeimbe. :DDD

    (#22385) Jhonny06 - Rendben. Én tartom, hogy első ránézésre szép és nemes gesztus, de jobban átgondolva (nem rossz, csak) idióta dolog volt, amit véghezvitt. Te pedig még mindig hősként ünnepled. Szóval szerintem lezárhatjuk. :R

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz WonderCSabo #22446 üzenetére

    SPOILER
    Én sem akartam elhinni hogy vak. Ki is világosítottam a képen (PC-ről TV levelre váltottam, hogy fentebb másszon 16 árnyalatot az alja), mikor ráközelítenek a szürke szemeire a végén, hogy nem-e inkább csak a környezeti fény teszi.
    De ami érdekes, hogy random beletekeregettem még itt-ott a filmben, és sehol máshol nem szürkék a szemei, sőt, nagyon is rendben vannak, még a pupilla mérete is váltakozik.
    Jó, ez persze könnyen magyarázható azzal, hogy nem akart végig színes kontaktlencsét viselni a forgatás során (hogy mondjuk lásson is valamit :DDD), de nekem jobban tetszik az a verzió, hogy Isten nem csak vezette, de visszaadta a látását az útra, ahogy javította a reflexeit, és más érzékeit is. (Nem superman, csak olyan szintig, mint ha tökéletesen egészséges, és rátermett ember lenne, illetve hogy elég legyen az útra.) Bár ez sem épp makulátlan verzió, hisz nem túl nemes gesztus, hogy amint elvégezte a melót, rögtön újra megvakítja őt (ahelyett, hogy úgy felejtené a szemeit, amolyan hála gyanánt, amiért ilyen kitartó hívő volt, és becsületesen elvégezte a feladatát), nem beszélve arról, hogy hagyták őt belehalni a sérülésébe. (Jó, lehet, hogy ott ránézett egy orvos, de...) Vagy erre az lenne a megoldás, hogy Isten már várta őt a túlvilágon, mert ott leli meg "jutalmát"?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Pitterix #22487 üzenetére

    Én szerintem meg fogom nézni, viszont csalódást nemigen fog okozni, mert az első 3 rész után nincsenek különösebb elvárásaim Burn kapcsán.
    Az első rész után kb. azt mondtam róla: "Bond, Mamlasz Bond, amerikánó módra, mementóbón maradt olajban sütve", a 3. részhez pedig azt, hogy "egyre jobb, de hány lesz még ebből?", a 2.-ra pedig nem is nagyon emlékszem. :DDD

    Pedig legelőször a cím alapján azt hittem, valami Sci-Fi lesz, és ott fityegett a 9+/10 értékelés, és inkább nem is olvastam utána, nehogy spoilerbe fussak, mert erős 9+ Sfi-Fi hiányom van mostanában, pedig nem rég néztem újra a régi nagy klasszikusokat, és megettem az új ~5/10-eseket is.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bagyulajuve #22494 üzenetére

    Én is csodálkozom azon, hogy mikor felebent ez a pletyka, az amcsik nem vágták ki a 2012-es évet a naptárból, mint ahogy kihagyják a 13. emeleteket a számozásból (látszik, hogy hanyagok, ha a németek lennének ilyen babonásak, ők meg is építenék, és utólag zárnák le - bár ők meg nem elég hülyék ehhez). :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz WonderCSabo #22520 üzenetére

    OFF (színésznő):
    Akkor nem láttad még az Into the Wild-t?
    Ott még kicsit fiatal volt ugyan, de kimondottan érdekfeszítő. Nem az a klasszikus "jól néz ki", hanem "érdekesen néz ki", de persze pozitív értelemben. Részben megőrizte még ezt a kisugárzását az első vámpíros filmben is, a másodikban már kezdte elveszteni, és most, hogy így rákerestem hogy linkeljem, a friss fotóin már egész hétköznapi ábrázata van. Gondolom én a kisebbséghez tartoztam, akinek kimondottan tetszett benne az, ami nem szokványos, és azóta igyekeznek standard-ebbé tenni a megjelenését. Kár, mert én is úgy vagyok vele, hogy 2 rész után csak kell már a 3. is, de így még ez sem kárpótol a hülyeségekért. (Szerintem az első rész még tűrhető volt, de a 2.-at már senki sem magyarázza ki nekem.)

    oxox - Book of Eli - SPOILER
    Közel annyi tényt lehet felsorolni arra nézve, hogy kiváló vizuális érzékelése is volt, mint ami a vakságát bizonyítja.
    Az én kedvenc magyarázatom, hogy Isten visszaadta a látását a küldetés időtartamára. Így stimmelnek azok a jelenetek is, amik arra utalnak, hogy kiválóan lát (sírok az öreg kannibáloknál), ugyanakkor megmagyarázzák azokat a dolgokat is, amik vakságra utalnának. Ha sokáig volt vak (netán már születésétől kezdve), akkor természetes, hogy kialakultak a vakokra jellemző szokásai (mint ezek a méricskélések, és hangok alapján történő pozícionálgatás), amik nem illantak el csak azért, mert hirtelen látni kezdett.
    Ugyanakkor most beugrott egy másik magyarázat is: A készítők a legvégéig nyitva akarták hagyni ezt a kérdést, és csak a forgatások után választották ezt a befejezést. (Ezért olyan végig a film, hogy akár vak is lehet, de akár nem is, és ezért ilyen "erőltetett" a legvégén, ahogy elénk tolják a kifakult szempárt, holott korábban még csillogott-villogott...).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Aviator [1080p ł Eng]
    7.5/10
    Bőven megérte azt a 170 percet. Érdekes film, jó karakterekkel és színészekkel.
    SPOILER
    Csak azzal nem vagyok kibékülve, ahogy a végén átfuttatják a dolgot oda, hogy az egész életműve csak a gyermekkori céljainak valóra váltása volt. Menet közben nekem úgy tűnt, hogy csak sodródik az árral, illetve tényleg élvezi, amit csinál, és azért csinálja épp azt, mert megtetszett neki, vagy mert látja, hogy sikeres benne. Számomra nem illik a képbe, hogy mindhárom "sikere" (film, repülő-, -rekord) csak egy előre kitűzött cél megvalósítása, nekem attól sokkal spontánabbnak és természetszerűlegesebbnek tűnt, amit az első filmje után csinált.
    Ez még nem rontja el a filmet, csak számomra kicsit furcsa volt a végére.

    Stardust [1080p ł Eng]
    7/10
    Fantasy-nek messze nem egy The Lord of the Rings, komikus fantasy-nek pedig nem éppen üt meg mondjuk egy The Colour of Magic-et, de ettől függetlenül szerintem egy 20+ éves fejjel is nézhető film lett, mivel egész jól összerakott a történetvilága. Maga a lepergő story már kicsit laposabb, de azért nem unalmas. Ami nincs a helyén, az egy gyermeknek még korrektnek tűnhet, számomra pedig komikus elemmé vált. Bár ehhez talán a hozzáállás is szükségeltetett. (Alapvetően csak a látvány miatt kezdtem nézni.)
    Mellesleg, vagy nem, de a női szereplők is nagyon ott vannak a léc tetején.

    The Shining [720p ł Eng]
    6.5/10
    A maga a korában még biztos nagyobb értéket képviselhetett, ha máig TOP50-es az IMDB-n. Én nem raknám oda, számomra csak egy egyszerű, félmisztikus horror volt, ami nem igazán tudott megborzongatni, vagy elgondolkodtatni. A csattanók inkább olyan "jó, oké", mintsem "nabazz"-ok voltak. Persze azért nem volt kidobott 140 perc. Csak már az elején felvázolják nekünk, hogy kb. mi fog történni (SPOILER: mikor elmesélik a család-baltázós esetet, nagyon adja magát, hogy "na, akkor ugyan az jön még egyszer, bővebben ~100 percben és képekben, esetleg más végkifejlettel" - SPOILER vége), és menet közben is nagyon elővetítik az események a következő jelenetet, de még a végkifejlet is abszolút sejthető (SPOILER - hogy a kisgyerek tuti megússza, de valószínűleg az anyjával együtt, amihez vélhetően az apja halála kell...).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz tween #22549 üzenetére

    SPOILER
    Én is épp most néztem. Nekem már rögtön a szabályok felsorolása alatt leesett, hogy nem tiltották meg a vizsgázók közti kommunikációt, vagy akár az őr semlegesítését sem (bár ők nem próbáltak élni ezen lehetőséggel).
    Menet közben viszont sikerült félrevezetniük, és elhittem, hogy az a játék célja, hogy csak egy ember maradjon a szobában. Azt viszont nem etették meg velem, hogy a francia csóka tényleg csak zakkant, nem inkább okosabb ott mindenkinél.
    Továbbá én is azt mondogattam magamban, hogy a válasz "nincs kérdés", így annak ellenére is nyerhettem volna, hogy nem ugrott be, hogy igazából mire is kell válaszolni. (Persze ha még ott vagyok akkor, ami necces azután, hogy fegyvert fognak rám... :DDD) Bár én már akkor feltettem volna egy kérdést, mielőtt a vizsgáztató elhagyja a szobát: "Ha se önnel, se az őrrel nem kommunikálhatok, akkor mit tegyek, ha idő előtt végeztem a teszttel? Várjak itt egy órát?" (Hisz egy oldalra nem nagyon lehet fél óránál tovább hablatyolni). És ekkor ha véletlen úgy kezdem, hogy "Igen" (van kérdés), nem csak bevágom, máris nyerek, ha rögtön a lényegre térek, akkor pedig a legelején elbaszom a játékot, mert azután senki sem mert volna megszólalni, hogy engem elhurcolnak a látszólag jogos kérdésemért. :))
    Azt is vitatnám, hogy a szoba elhagyásának minősül-e már, ha a teste 95%-a kívül van, és csak egy lábfejjel tapossa a szoba padlóját.
    Szóval filmnek jó, de mint hiteles történet, már erősen sántít, elejétől a végéig, de főként a végén.

    (#22548) Tibiajax - Egyszerű történet, semmi fordulat. Nem volt valódi misztérium (pedig egy darabig érdekelt, hogy mi lesz az a "ragyogás", de tudtam, hogy abból úgysem hoznak már ki sokat), vagy hátborzongás (mindig egyértelműen adták magukat a dulakodós jelenetek).
    Felment oda egy család pár hónapra úgy, hogy előre közölték velünk, hogy a férfi be fog kattanni, és baltás gyilkolászásba kezd, majd kifejtve is láthattuk ezt, csak más végkifejlettel, ami szintén sejthető volt.
    Nem látom benne a nagyságot. Persze a maga korában még elhiszem, hogy jó film volt, de így, hogy már sok mindent láttam, nem igazán tudott mutatni semmit.

    (#22551) Pitterix

    Érdekes film az a sakáltanya. Igazából semmi különleges nincs benne, és csak egyszer-kétszer láttam, valamikor 7? éve a HBO-n, mégis igen élénken emlékszem rá, és mikor nemrég megláttam valahol a címét és borítóját, akkor kellemes emlékként pergett le előttem. (De kár is újra megnéznek, rémlik elejétől a végéig.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Archanon #23372 üzenetére

    Hopsz, épp screenshotokat csináltam hogy beállításokat tesztelgessek, és rábukkantam erre:
    A hős katona nem is igazi avatar, hanem egy alakváltó hüllőember. Váúú. :C :))

    Jut eszembe, a Severance ma igen jól elszórakoztatott. Nem egy horrorra akadva, hogy szakad az ember a röhögéstől (jajj, de rég volt már olyan jó parófia :DDD) de azért tele van ötletekkel.

    (#23372) Archanon - Bár volt benne egy két megoldatlan kérdés (:DDD), de nekem összességében tetszett a Parnassus doki. Nemrég fontolgattam, hogy megnézem másodjára is.
    A titánok harca se volt rossz, de lehetett volna jobb is. Legalább látványos volt, és történetileg is pislogás nélkül végigülhető.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Integra #23422 üzenetére

    Ez nem az a topic, de nem állhatom, hogy ne reagáljak a magyarország fikázó hsz-re:
    Szerintem mikor csoportosan felvonul valaki az utcára, hogy nyilvánosan a jóval nagyobb számú sokaság képébe dugja, hogy "én így szeretem", az egyáltalán nem tűnik helyesnek, sőt, semmivel sem jobb, mint mikor én azt mondom, hogy "jó, akkor legyé' buzi, de ne nyilvános helyeken matass a haverodon, mert én meg azt nem szeretem". (Arról már ne is beszéljünk, mikor "bekóstolják" a normális embert :DDD) És nem, nem vagyok egyoldalú atéren sem, hogy bár két nő elsőre sokkal inkább izgalmas, mint amennyire két férfi undórító számomra, de ugyan úgy helytelenítem, mert ezzel csak romlik a férfi-nő arány, tehát szegény egészséges férfiaknak rögtön kettővel kevesebb nő marad a földön, aztán a végén még egymásra kell fanyalodniuk, vagy mifasz, szóval...
    Mélyebben belegondolva egy ilyen tömegfelvonulás sokkal nagyobb provokáció, mint az egyéni vagy kiscsoportos kurvaanyázás, tojáshajigálás, és társaik. Na jó, a kődobolás már nagyon a ló másik fele, és persze a szamurájkardot sem kell kivinni, és még a rugósbicska sem alapfelszerelés, ha véletlen arra tévedsz, de remélem érted mire gondolok.

    Bár én már önmagában is a nyilvános szekszualitás ellen vagyok. Ez dolog alapvetően szaporoásra, fajfenntartásra való. Egyáltalán nem bűn, ha valakik szórakozás végett is űzik eme cselekvést, de ezt megint csak nem kéne feltétlenül mások képébe dörgölni. (szóval nem hogy homo vagy hetero, de még a hogy igen vagy nem vagy hányszor és mikor, meddig, hogyan, kivel témák...)

    Ez az inception lesz az új Mátrix. Remélem ez tényleg jobb lesz, mert mai szemmel már nem tűnik nagy filmnek az első Mátrix rész sem. (Igen, nem olvastam el a SPOILER-t, csak a borítót néztem meg, és hogy scifi, akció, stb.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Youth in Revolt
    10/7
    Nem kell bedőlni a képeknek, ez nem a szokványos romantikus vígjáték a szüzességét elveszteni vágyó amerikai fiatalokról.
    Nincs belőle egy egész raklappal, hogy elszédülj, mire vége, de azt a néhány poént igazán jól időzítik. Teljesen váratlanul csapnak le az emberre, és csak vihog magában egy percig, miközben a lelke könnyeket hullat a szánalomtól (és/vagy együttérzéstől és vagy a főhőst szánod, vagy magadat bírálos újra -> szóval kicsit "felkavar lelkileg".)
    Aki szereti az abszurd világba átültetett sablonokat, az ne hagyja ki. Sokkal jobb, mint a Taking Woodstock, pedig azt is csak a vége felé utáltam meg, egy darabig még szórakoztatott.

    A Whiteout is egész jól lekötött ahhoz képest, hogy a "semmi másra nem jó, csak ha Kate Beckinsale hiánya van az embernek". (Bár tagadhatatlanul jól jellemzi a film eszmei értékét, hogy az ő zuhanyzós jelenete a csúcspont a másfél órából. :DDD De pár pillanatra azért megmozgatja az ember fantáziáját a "nagy rejtély". (SPOILER: Bár én nagyon hamar rájöttem, hogy gyémántból lesz az a "kincs", de a legelején még elhitették velem, hogy valami X-akták stílusú felfedezés lesz, és a megtalált gép rakománya "kerítette hatalma alá" az öldöklő hóbúvárokat. Az pedig hihetetlenül irreális, ha nem tettek zsebre egy-egy marokkal, pedig erre céloztak a végén. :)) )

    Eyeborgs
    10/5
    Olcsó filmnek híg a leve. Legalább is remélem nem költöttek rá sokat, bár pár jelenetben egész szép és "művészi" volt a CGI. (És próbálkozik egy kis társadalomkritikával a globális média kapcsán.)

    The Crazies
    10/6.5
    Lassan milliószor hallottuk már ezt a mesét, épp csak annyi különbséggel, hogy minden mesélő picit másképp emlékszik rá. (Vírus volt, vagy zombik? Ááá.. Nem mindegy? Bajt okoztak és meghaltak, míg a hőseink menekültek.)
    Én ennek ellenére még nem tudtam megunni ezt a műfajt. Ez nem a legcsillogóbb gyöngyszem ebben a kategóriában, de nyugodtan nézhető. (Pár gyengébb eresztésű, amolyan társadalomkritikus féle gondolat is el van benne rejtve. De ezekből is van már tucatszámra.)

    The Losers
    10/5
    Na, ezt a filmet még ők sem gondolhatták komolyan. Vígjátéknak még nem, akciónak már messze nem. Ha a G.I.Joe előtt jön (mielőtt még az felmorzsolta az ember türelmét a témában), még lett volna esélye. Ennek is kb. az legnagyobb érdeme, hogy van benne, és magához képest igencsak a toppon lévő Zoe Saldana (pedig nem is csípem azokat a nőket, akik elvesznek a sötétben :DDD).

    MirrorMask
    10/7
    Látványos, egyedi képi és hangulatvilággal bíró, mesés történet. Nem lesz a kedvence senkinek, de el lehet adni bárkinek a kisgyerekektől az öregekig. Én élveztem (néha izzott ugyan a biztosíték, de olyankor megmentették az ügyet valami közepesen jó poénnal).
    Talán még jobb is, mint a Stardast, pedig az is elég látványos volt ahhoz, hogy végignézzem. (Na de azon túl nem sok...)

    Severance
    10/5.5
    Áááá. Hol élnek ezek? Ez még nem elég nekem horror-vágjátéknak. Egyetlen szerencséje, hogy nagyon szórakoztatóan bénázik. (És nekünk extra poén, hogy SPOILER: magyarországra jönnek a "hülye amcsik" meghalni. ;])

    Érdemes megnézni a Furry Vengeance-t? (Úgy izmosan, angol hanggal felirat nélkül ;])
    Úgy néz ki lenyomta a Battlefield Eart-öt, pedig abból még ma is szoktam idézgetni. HBO-n láttam darabkákban, de ha kijönne BD-n, vagy leadnák HDTV-ben, én lecsapnék rá nosztalgiázni.
    Az emberállat nem tud repülni! :C :)) :C

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Tudom, hogy kicsit gagyi és szokatlan kérdés, de fel tudnátok nekem sorolni pár (mondjuk fejenként 5) filmet, ami szerintetek a legszebb képminőséget nyújtja Blu-Ray kiadásában (a többi BD film közt). (Ha valaki esetleg csak ripeket néz, egy minőségi rip is jól prezentálja az eredeti minőséget...)
    Az Avatar és StarTrek-2009 már kilőve. :DDD
    (Egy Color Management Software új verzióját tesztelgetem, és kéne még matéria...)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Mindkettőtöknek kösz. (Ja igen, nem animációs, csak sima.)

    (#23996) Zoo123 - Kár, hogy ezeket már láttam, és rohadtul nem hiányzik újranézni. :DDD
    (Bár a Knowing még filmileg is elég jó volt, de azért mégsem többször nézős.)

    (#23995) brownus - A Sunshine-t utáltam. De erről beugrott a Pandorum!
    (Nekem valamiért a Boyle filmek fele nagyon bejön -Trainspotting ; 28 Days-, a másik fele -Sunshine ; Slumdog- nagyon nem.)
    Apocalipto - Na, ezt úgysem néztem meg annak idején. Ennek ürügyén jó lesz. :K

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Gardo #23999 üzenetére

    Végül is igen. Mikor már beszéltek is róla azt követően, hogy láttuk, rendszeresen olvassa esténként, nem volt nehéz tippelgetni.
    Egy műszaki szakkönyv önmagában nem váltja meg a világot. Nincs olyan, hogy mérnöki nagylexikon, amiből újra lehetne építeni a világot egy apokalipszis után, ahhoz egy komplett könyvtár kéne (és sok más), de ők egy bizonyos könyvet kerestek.
    Egy regény pedig idővel kicsit unalmassá válik, még ha nincs is más könyv vagy TV/rádió/stb a földön. A bibliát viszont "áhítattal" kell forgatni, nem izgulni rajta, hogy mi lesz a vége. :DDD)

    (#23998) gyuromoj - És arra is figyeltél, hogy olyat csinál-e, amit vak ember nem tehet meg? Mert nekem inkább ezek ugrottak be, mikor megmutatták a kiszürkült szemét. (Nézd! [Sírok] Tűnjünk el!, stb.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Operation: Endgame
    5/10
    Néhány szóvicc nagyon durván el lett hanyagolva a feliratban (mikor néztem, nekem rögtön beugrott több variáció is, ami visszaadott volna belőlük valamit), de összességében nagyon jó szitkozódód dumák voltak benne. A karakterek is jók, és a külső szemlélőkről vágott jeleneteket is jó ötletnek tartottam. (A női színészek is jól festenek.) Az alapstory is elég komoly egy vígjátéknak. Nyugodtan meg lehet nézni. ;)

    9
    7/10
    Sajnos nem tudom már, hogy mit várnék egy mesétől, ha most lennék kisgyermek, csak azért néztem meg, hogy az animációban gyönyörködjek, de még így is egész jól lekötött. (A logikai bakikat pedig nyilván nem fogom sorbaszedni egy mesénél, de legalább járt rajtuk az agyam közben.)

    Infestation
    6/10
    Erről is csak az jut eszembe, hogy sohasem lesz már semmi, ami nyomába ér a Horrorra akadva első részének, pedig lehet, hogy azt is csak a múlt szépíti már meg.
    Minden esetre ez sem volt kifejezetten rossz. Végre nem zombikkal voltak tele az utcák, és néhány poénon hangosan is felröhögtem. (Itt ne szóvicceket, inkább "rejtett" utalásokat várjunk más filmekre vagy valós életbeli klisékre. Ezekből némelyik nagyot szól, mire leesik.)
    A CGI nagyon vegyes. Voltak gyönyörű, és marha felületes effektek, de nem tudtam eldönteni, hogy az is épp poén akar-e lenni, mikor szarok az effektek, vagy félúton elfogyott a pénz...? :DDD
    /// Technikailag meg EHH! Láttatok már ti BD lemezen 25fps PAL videót? Én még soha, azt hittem a HD már fixen 23,976 fps, de ezt nekem mégis 25 fps-re jelezte a lejátszó, és gondban voltam, hogy visszalassítsam-e 24 fps-re, mint a régi PAL DVD-ket, amiket NTSC-ről gyorsítottak fel az európai kiadáshoz, vagy netán eleve 25 fps-el forgatták, és így jó...? Mivel interlacet nem jelzett, mint egy rendes PAL-nál kéne, így inkább gyorsításra tippeltem, és lelassítottam. :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    In the Loop
    6/10
    Masszív egy anyag lett.

    Kár, hogy így rögtön a lentebb említett Operation: Endgame művészien komponált káromkodásai után már nem tudtak lenyűgözi a dumáikkal. Itt is volt pár cudar szöveg (amit próbáltam is megjegyezni magamnak :DDD), de az Endgame-ben jobbak is voltak, itt inkább csak mérce nélkül locsolták mindenfelé a badarságokat.

    A főszereplők karakterei is furcsák voltak. Viccesnek elmondhatóak, és az abszurd képet is jól festették, csak épp teljesen hihetetlenek voltak, mintha katalógusból válogattak volna össze sablonkaraktereket, és meg sem próbálták volna összefésülni őket egy kis habarccsal, hogy megálljanak. Nem igazán lehetett látni a motivációkat a cselekedeteik mögött (kivéve a mellékszereplő "nagykukátyak" az alaptörténet körül), mint ha csak beküldték volna őket a képbe, és nem is improvizáltak, hanem mint mikor egy turista felüti a kalauzt, és veszedelmes akcentussal felolvas egy kiválasztott szöveget a példák közül, aztán epc-pec-kidőlhecc-cel kisakozza, hogy mi legyen a következő lépése a javaslatok közül.

    Ez azon ritka filmek közé tartozik, amit többet ért volna szinkronizálva nézni, mert olyan gyorsan, és cifrán beszélnek benne (vagy egyszerűen sokat egyszerre), hogy közepes angoltudással esélytelen, de még a magyar feliratot is nehéz követni.

    De ezt a "mögöttünk a szarvihar és ássuk a saját sírunk a pöcegödör mellett míg szétrobban a fejünk, mert mi nagy ászok vagyunk" hangulatot jól áthozta.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Ma nosztalgiából megnéztem a The Hitchhikers Guide to the Galaxy-t. (Illetve végre eredeti hanggal, régen szinkronnal láttam. Bár ebben egész jó volt a szinkron, [most is belehallgattam az elején])
    Nem jut eszetekbe más, minőségi Sci-fi vígjáték?
    Illetve tegnap a Terry Pratchett's The Colour of Magic-et néztem meg hasonlóan másodjára. És itt is áll, hogy: Nem jut eszetekbe más, minőségi fantasy vígjáték? :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Aktív témák