Új hozzászólás Aktív témák

  • k-adi

    nagyúr

    Hallo hallo

    ugyan insta kérdés, de ott nem kaptam választ és a fb amúgyis megvette őket, tudtommal, így ide is belövöm hátha valaki tud valamit:

    ************************************************************

    Sziasztok,
    Ismerősömnek belépési gondja van INSTÁN.
    Röviden:
    Ha usernévvel lép be VAGY akár ha saját email címével, (az insta felismeri a profilt, azaz a profilképét és nevét is mutatja) majd rögtön továbbdobja a biztonsági kódos részhez. Azt a kódos email viszont nem kapja meg. (Gmail)
    A gond az, hogy nincs összekapcsolva a FB profiljával így az se megoldás és onnan se tudja visszahozni az acc-ot.
    (nem tudom lehet-e társítani mobil számot is akár de neki nincs, nem kap sms-t se)

    ////////////////////////
    A story:
    Egyik nap próbált belépni a telóján ahogy mindennap szokott, ugyanezen a wifin, de valamiért biztonsági kódot kért.
    Jó néha kell ilyen is, biztonság meg minden.. értem én.
    Se a teló amit használ se a wifi hálózat nem volt új (ugyanaz a session) de mégis kérte a kódot. A gond itt jött, ugyanis nem jött meg a kód email.
    Aztán gyanús lett és megnézte hogy mégiscsak hova küldené a kódot és másik email cím volt megadva. Egyik napról a másikra a belépési email címe át lett írva a profiljában, de csak 1 karakter eltéréssel. Legalábbis nagyon feltételezhetően mert ugyan ki van csillagozva az email cím fele (írja hova küldené az emailt az insta) de az övé "i" végződésű, az átírt email cím pedig ugyanaz csak "v" végződésű, azaz eleje a csillagok előtti rész stimmel, tehát Sxxx****v@gmail.com lett az Sxxx****i@gmail.com helyett.
    Nem tudjuk miért lett más az email címe. ( senki nem törte fel a fiókját )
    A biztonsági kódot nem kapta meg a rendes email címére.
    Amikor jelszóemlékeztetőt/jelszóváltoztatást kért az az email se jött meg neki.
    Tehát kizárolta magát a fiókból.
    Aztán eltelt pár nap, kért tőlem segítséget.
    Mondjuk nem tudom, hogyan lehet megadni (valaki által? vagy insta önmaga benézte?) nemlétező gmailes emailt insta profilban (eredeti probléma), de ezek szerint lehet...
    Mivel nem tudtunk rájönni miért változott meg az email címe (egy nemlétezőre), viszont nagyon hasonló volt ahhoz amivel beregisztrált alapból, ezért mondtam neki hátha ilyen gmailes email cím nem hiszem hogy van még, így próbált kreálni olyan email címeket ami hasonló az övéhez és "v" végződésű lehet, sőt több kombinációt is kipróbáltunk hátha az egyikre megjön a kódos email amit kéne
    (az email címe tartalmazza a nevét, ami vivi így próbált viiv és vivv stb. végződésű gmailes fióknév lehetőségeket.. ugye így pl.: Sxxx**vivv@gmail.com, Sxxx**viiv@gmail.com stb.)
    A gmail engedte létrehozni ezeket, így most van 3-4 dummy fiókja :DD , de egyikre se jön meg a jelszóemlékeztető/jelszóváltoztatós email, se a biztonsági kódos email hiába kéri újra és újra. Tehát vagy nem jó kombinációt próbálunk vagy nem tudom mivan... aztán mikor már feladtuk volna..

    na és itt jön a csavar amit nem értünk. :F
    Ezek után pár nappal később, egyik nap mikor próbált belépni az insta fiókjába, hátha.. alapon ( :D ) akkor nem engedte tovább megint a biztonsági kódos részen.. de kért 1 jelszóváltoztatást és azt meg most megkapta a rendes email címére. :Y de hogy miért? az rejtély..
    Na mindegy, örültünk neki, olyan mintha rájött volna az insta db hogy hahó itt van egy másik eredeti email címe is.
    Na eddig ugye tök jó, viszont mikor megad új jelszót, és rányom hogy tovább... belépéskor akkor rögtön továbbdobja a "biztonsági kód"-os részhez megint és kéri a biztonsági kódot is amit ugye akkor generál le. Amit meg nem kap meg a rendes email címére valamiért (nincs a spamben..).
    Hiába kéri újra a kódot, valószínűleg a másik (valahogy fiókjához társított??) "elírt" email címére kapja. (írja hova küldené az emailt az insta) Vagy sehova nem küldi a kódot..?

    ////////////////////////
    A kérdések:
    1.
    Állítása szerint senki nem törte fel a fiókját (nincs semmi izgi rajta amúgyse és azóta se történt semmi aktivitás rajta ILLETVE az eredeti email címére megjön a jelszóváltoztatásos email, tehát ha feltörték volna akkor az eredeti email címét kiszedték volna logikusan ha okos a támadó....) akkor hogy lehet hogy egyik napról a másikra megváltozik a belépési email címe?
    ÉS ugyan ki van csillagozva az email cím fele, de kb 1 karakter eltérés van olyan mintha elgépelte volna a végét? (írja hova küldené az emailt az insta) ( tehát Sxxx****v@gmail.com lett Sxxx****i@gmail.com helyett )
    2.
    Hogy lehet az, hogy fiókhoz társított új email cím esetén nem kap értesítést az eredeti email címére, hogy hahó valaki a fiókodhoz társított egy új email címet? (ez bug vagy feature? :) )
    3.
    Nem vagyok egy nap instás de én úgy tudtam, hogy 1 fiókhoz 1 username ÉS 1 email címet lehet társítani MAX, pont biztonsági szempont miatt.
    Azaz tényleg lehet 2 email címet is hozzátársítani 1 insta fiókhoz? pl. jelszóemlékeztető hova megy ilyenkor? mindkettőre?
    Mivel a jelszóváltoztatásos emailt megkapja (most már megint.. valamiért.. :D ), viszont a biztonság kódos emailt másikra küldi (DE MIÉRT? írja hova küldené az emailt az insta onnan tudja) vagy sehova (?), ezért az ő fiókjánál tuti 2 email cím van. Valami adatbázis összeakadt vagy mi? :D
    Szóval ja, kéne egy kis help. :) :R
    Összefoglalva újra:
    Ha usernévvel lép be VAGY akár ha saját email címével, (az insta felismeri a profilt, azaz a profilképét és nevét is mutatja) majd rögtön továbbdobja a biztonsági kódos részhez. Azt a kódos email viszont nem kapja meg. (írja hova küldené az emailt az insta és az nem az ő gmailes címe)
    Hogyan tudná visszaszerezni a fiókját?
    - nincs összekapcsolva a FB profiljával így az se megoldás
    - a jelszóváltoztató emailt most már megkapja
    - de a biztonsági kódot nem
    Van valamilyen helpdesk vagy valami ahova lehet írni vagy ticketet nyitni? :F Ugyanis ebben az esetben nem userhiba van, hanem az insta database oldalán lehet összeakadás vagy nem tudom, mert nem törték fel a fiókját és ő maga se állította át az email címet nyilván..

    van fb ticket rendszer vagy valami ahol lehetne jelezni ezt? :U

Új hozzászólás Aktív témák