Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cybertrone

    veterán

    válasz Tirexi #547 üzenetére

    Elsőnek ki kell tesztelni a processzort... 4ghz-hez szvsz nekem elég 1.21v-is de ez processzorföggő...
    Unicore minimum a ram órajel duplája, afölé lehet menni, de ez is a procin múlik mennyit visel el... a jobb procik 4ghz-s uncire felett is bírják a közepesek 3.6ghz, esetleg 3.8ghz a nem annyira tuningosok 3.4ghz-3.6ghz közt talán!
    Én használom a V-DROPPOT méghozzá bekapcsolva, ez biztosítja azt hogy a procifesz ne ingadozzon, esetleg csak minimálisat... más lapokban load line claibráció a neve!
    A performance dolgot azt hagyyad kikapcsolva, nemdob semmit, csak egy ficsőr...
    intel step up:
    Ez is mint minden x58-as lap támogatja az intel féle ficsőröket... ez talán a dinamikus órajelvisszavétel lesz, de ez nem bitos... én ezeket kikapcsolta, illetve ha amugy is kivan haggyad!
    Jelenleg az hogy stabilan müködjön a cucc az én meglátásom szerint a procit kell kitesztelni!
    QPI jelenleg nálam 4.4ghz-n QPI 1.32v vtt:1.29v de ez is proci föggő valamejk kéri a feszt, valamejk nem... lődd be az értékeket olyanra hogy biztos stabile legyen, és teszteld a cuccot, ha atbil vegyél kicsit visszáb az értékekből, és megint teszt! :K
    Nálam a relatzíve magas 24/7-es BCLKhoz kellenek az általam leírt feszek, meg a procim is elég jó darab... Neked is lehet jó procid van, csak ki kell tesztelni, viszont a lapot nemkell nálad széthajtani, mert ahogy látom extreme procid van... ott van szorzó dögivel!

    Végezetül, egy kis olvasgatnivaló, kezdő tuningosoknak kötelező, magam is átnyálaztam annak idején, ajánlom neked is...[link]

    [ Szerkesztve ]

    "Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

Új hozzászólás Aktív témák