Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CirrMee

    addikt

    válasz wopi #34655 üzenetére

    Nálam a riser prózai okok miatt kellett: anno vettem egy (cserélhető hátlappal) low profile DVB-T kártyát, amit 1-2 évig, a HTPC megépítéséig az asztali nagy gépemben használtam / teszteltem. A HTPC megépítésekor első körben nem kapott szerepet, mivel ismerkedni akartam a Kodival (előtte nagy gépen XBMC), és hát az asztali gépben sem sikerült működésre bírni - mármint hogy XBMC alatt működni tudjon. Később mindenképpen dűlőre akartam vinni a dolgot, ezért a kártyát megpróbáltam betenni a gépházba, de nem fért bele. Azt hittem a kártya méretét ba...ák szabták el, de mint kiderült nem azt, hanem a gépház alacsonyabb a low profile szabványnál. :)

    No ezért kellett a riser, hogy a már meglévő, használható távirányítóval rendelkező tunert tudjam beüzemelni. Nekem az is elég lett volna, ha távirányítóként tudom használni csak, a driveren keresztül eleve képes csak ezt a funkciót is ellátni. Amíg működött a pár stream adás, addig nem is erőltettem a DVB-T vevő részét, aztán amikor egyik napról a másikra kihullottak a már említett adók linkjei, gondoltam ideje megpróbálni.

    Adás minősége: amire HD képes stb ketyerével ( vagy saját DVB-T tunerrel) is képes a tévéd. Nekünk a F1 miatt kell egyedül a TV, azt nyomni tudja az idióta kvázimagyarHD szabvánnyal. Pár kép:


    Adók száma: attól függ, előfizetsz e, illetve ha előfizetsz, mire fizetsz elő. Ahhoz azonban, hogy előfizetéses adókat nézz, annak megfelelő (kártyát fogadni tudó) tuner kell, ami eléggé megdobja a költségeket. Amennyiben valamelyik határ közelében élsz, ott tudod fogni még a szomszédok adóit, vagy lehet kombinálni IPTV -s címekkel, nagyjából ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    “Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

  • Celtis

    veterán

    válasz wopi #34655 üzenetére

    Lehet külső, USB-s tunert is venni, ha nincs a házban hely, és nem kell a PCI riser.
    Nekem DVB-S2-es tunerem van parabolával. Pár ezer csatorna bejön :) Persze csak a töredékét nézem, de sok a HD szerencsére.

Új hozzászólás Aktív témák