Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Warter #27598 üzenetére

    Szerintem az olcsóbbat kell választani. :)
    Ami miatt nem nagyon számít szerintem a különbség:
    - Nem tudom milyen fogyasztásra méretezed pontosan, de ha kicsire (<60W) akkor eleve a minősítések nem sokat mondanak. Emlékeim szerint csak Platinumon mérnek 10%-os terhelést, alatta nem, így a minősítés semmit nem mond el a kisebb terhelések hatásfokáról. És a nagyobb terhelésű hatásfokokból sem lehet általában következtetni, hogy milyen meredeken esik a hatásfok 20-40W környékén.
    - Ha nagyobb is a max fogyasztás tipikusan úgyis sokat megy idle körül minden gép, ott meg egy mai konfignál 20-30W-nál több úgysem lesz a fogyasztás.
    - Ha nagyobb táp jobb minősítésű akkor is kisebb terhelést kap és kisebb lehet a hatásfoka.
    - De ha van is különbség hatásfokban adott szinten, az alacsony szint miatt kicsi lesz az eltérés mindenképpen.

    Computerbase.de-n volt asszem L7 és L8 teszt is egy halom másik táppal. Ha jól rémlik alacsony fogyasztás mellett is voltak mérések.

  • Patice

    Topikgazda

    válasz Warter #27598 üzenetére

    Be Quiet! megadja a gyári honlapon a hatásfokot 20% terhelésre. Ez egy 300W-os tápnál kb. 60 W körüli fogyasztásnál:

    BQ Pure Power L8 300W: 84% (iPon ára: 13.284 Ft most) 80+ Bronze
    BQ System Power L7 300W: 84% (iPon ára: 11.760 Ft most) 80+ Bronze

    FSP Aurum 400W: honlapon csak nagyvonalúan úgy nyilatkozik, hogy több, mint 90% (iPon ára: 18.110 Ft most) 80+ Gold

    Nem akarok sehogy sem következtetni, hogy ettől kisebb terhelésen hogy muzsikálnak hatásfokilag, de valószínűnek tartom, hogy olyan kicsi lenne a fogyasztásbeli különbség, hogy lehet nem érné meg egy alacsony fogyasztású konfigba a Gold táp.

    Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

Új hozzászólás Aktív témák